Skip to main content

Króliki mogą tworzyć doskonałe i zabawne zwierzaki. Większość królików można po pewnym czasie wytresować, aby korzystały z kuwety tylko wtedy, gdy potrzebują skorzystać z toalety. Jednak zdarzają się wypadki i wszyscy wiemy, jak frustrujące może być zauważenie plamy z moczu królika na dywanie. Plamy z moczu królika są nie tylko nieestetyczne, ale także bardzo intensywnie wydzielają zapach i mogą sprawić, że Twój dom będzie o wiele mniej czysty i zachęcający. W tym artykule zawarto wskazówki dotyczące skutecznego radzenia sobie z uporczywymi i uporczywymi plamami z moczu królika.

Typowym domowym rozwiązaniem do czyszczenia plam z moczu królika jest przygotowanie roztworu równych części wody i białego octu. Najpierw przetrzyj i wchłoń jak najwięcej moczu królika. Następnie nałóż ocet i roztwór wodny na dotknięty obszar. Pozwól, aby rozwiązanie zadziałało i wytrzyj obszar. Gdy tylko zauważysz, że plama i zapach stopniowo się rozpuszczają, zastosuj więcej wody w obszarze i kontynuuj ścieranie. Staraj się całkowicie usunąć cały zapach moczu i zapach octu (króliki nie lubią zapachu octu!).

Jeśli metoda wody i octu nie usuwa całkowicie nieestetycznych plam i nieprzyjemnego zapachu, zawsze możesz wypróbować opatentowane środki czyszczące, o których wiadomo, że są bardzo skuteczne i praktyczne, takie jak cud natury.

Pamiętaj, zanim spróbujesz wyczyścić obszar za pomocą rozwiązania, niezależnie od tego, czy jest to produkt domowy, czy opatentowany, zawsze wykonuj losowy test na odległym obszarze dywanu. Zapewnia to, że nie uszkodzisz wykładziny w dobrze widocznym miejscu. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami i powinieneś być na dobrej drodze, aby utrzymać dywany, odzież lub meble wolne od nieestetycznych i nieprzyjemnych zapachów powodowanych przez mocz królika.

[ff id=”7″]