Skip to main content

Jeśli zdecydowałeś się na dziecko, może to być ekscytujący czas dla Ciebie. Ciąża jest dość doświadczeniem dla większości kobiet. Każda kobieta doświadcza tego inaczej, a objawy mogą być inne. Jak przygotować się do ciąży po podjęciu decyzji?

Najpierw musisz przestać stosować środki antykoncepcyjne. Twoje ciało wróci do normy. W tym czasie możesz rozpocząć przygotowania. Odwiedź swojego ginekologa w celu wykonania badania cytologicznego i ogólnego badania. Zawsze dobrze jest mieć kontrolę stanu zdrowia, abyś mógł zająć się tym wcześniej, jeśli coś musi się zmienić. Na przykład, jeśli występują zaburzenia równowagi hormonalnej, lekarz może zalecić suplement w celu wsparcia poczęcia.

Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś zacząć przyjmować suplementy kwasu foliowego, aby uniknąć problemów z rdzeniem kręgowym i wspierać rozwój mózgu i kręgosłupa dziecka. Wskazane jest przyjmowanie kwasu foliowego około trzy do czterech miesięcy przed poczęciem. Dobrym pomysłem byłoby również dodanie suplementu witaminowego, jeśli nie jesz dużo owoców i warzyw. Chociaż wskazane jest stosowanie zdrowej diety, która obejmuje różnorodne produkty na bazie owoców, warzyw i białek. Musisz tak bardzo pomóc swojemu ciału od wewnątrz, aby przygotować się na ciążę. Twój układ rozrodczy i płód potrzebują wszystkich niezbędnych składników odżywczych, aby zapewnić zdrową ciążę. Jeśli masz nadwagę, rozpocznij program ćwiczeń, aby wstrząsnąć niepotrzebną wagą. Im bardziej zbliżasz się do optymalnej masy ciała, tym większe są szanse na poczęcie. Ponadto wszystkie inne związane z tym zagrożenia dla zdrowia są zmniejszone.

Jeśli jesteś palaczem, musisz natychmiast rzucić palenie. A jeśli pijesz alkohol, dobrym pomysłem jest unikanie go. Palenie i alkohol mogą zakłócać możliwość zajścia w ciążę i mogą poważnie uszkodzić płód. Najlepiej jest przywrócić organizmowi naturalny, zdrowy stan, aby zapewnić zdrową ciążę.

Jeśli masz problemy z poczęciem podczas zdrowego stylu życia, powinieneś udać się do specjalisty ds. Płodności. Mogą opowiedzieć o problemie i zaoferować opcje leczenia.

[ff id=”7″]