Skip to main content

Masz biznes Utworzyłeś stronę internetową dla swojej firmy. Jak zachęcić ludzi do odwiedzenia tej witryny? W przypadku małych firm witryna internetowa to tylko pierwszy krok do uzyskania Twojej marki w Internecie. Następnie musisz wygenerować ruch na swojej stronie poprzez marketing online.

Oto kilka wskazówek:

SEO i SEM

Jak zapewne już wiesz, SEO oznacza optymalizację wyszukiwarek. Być może mniej znasz SEM, czyli marketing w wyszukiwarkach. Obie strategie polegają na rozpoznawaniu i ocenie Twojej witryny w wyszukiwarkach takich jak Google, Bing lub Yahoo.

SEO

Optymalizacja wyszukiwarek polega na tym, że roboty wyszukiwarek rozpoznają słowa kluczowe w tekście i metadanych witryny lub bloga i dopasowują je do wyszukiwanych haseł wprowadzanych przez osoby w Google lub Yahoo. Za pomocą tych słów kluczowych wyszukiwarki tworzą indeks wyników, z którego może wybrać wyszukiwarka. Gdy dowiesz się, kim są Twoi odbiorcy, możesz zmienić tekst swojej witryny, aby łatwiej i wydajniej znajdować w wynikach wyszukiwania.

SEM

SEM obejmuje promowanie Twojej witryny lub bloga w katalogach, forach, blogach, innych witrynach, za pośrednictwem poczty elektronicznej lub reklam online. Możesz promować swoją stronę internetową, komentując blogi lub fora z linkiem do Twojej witryny lub umieszczając swoją firmę w katalogu internetowym z linkiem do Twojej witryny. Możesz także skonfigurować kampanię marketingową typu pay-per-click z firmami podobnymi do Google, aby kierować reklamy do określonych klientów i potencjalnych klientów.

Porady SEO

  • Pisz atrakcyjne, bogate w słowa kluczowe artykuły i blogi, które przyciągają ludzi do Twojej witryny.
  • Zoptymalizuj metatagi i opisy swojej witryny, aby uwzględnić słowa kluczowe znalezione w wyszukiwarkach.
  • Zoptymalizuj zawartość witryny, aby była całkowicie oryginalna i miała naturalną gęstość słów kluczowych.
  • Nie przeciążaj swoich blogów, artykułów lub treści witryny zbyt dużą liczbą słów kluczowych, ponieważ Google Bots cię ukarają.

Porady SEM

  • Przenieś swoją witrynę internetową i firmę do jak największej liczby katalogów internetowych, aby zwiększyć ruch w witrynie.
  • Skonfiguruj kampanię e-mailową dla osób, które potrzebują lub kupują twoje usługi / produkty.
  • Dołącz do społeczności blogerów, takiej jak WordPress lub Blogspot, aby komentować inne blogi i tworzyć linki.
  • Utwórz kampanię reklamową PPC w Google lub Yahoo, aby umieścić miejsce reklamowe online i dotrzeć do większej liczby zainteresowanych stron.

Pamiętaj, że utworzenie strony internetowej nie wystarczy. Musisz zoptymalizować swoją witrynę, aby uzyskać wysoką pozycję w wyszukiwarkach. Im wyższe pozycje w rankingu, tym więcej masz miejsca na reklamę i więcej linków wstecznych tworzysz w celu zwiększenia ruchu i generowania trwałych leadów dla Twojej firmy.

Uzyskaj pomoc od profesjonalnego pisarza. Będzie znacznie łatwiejsze i bardziej profesjonalne.

[ff id=”5″]