Skip to main content

W inwestycjach w nieruchomości chodzi przede wszystkim o postrzeganie. Twoja opinia na temat tego, dokąd zmierza rynek, w połączeniu z tym, dokąd faktycznie zmierza. Jak zawsze celem jest tanie kupowanie i sprzedawanie drogich.

Chcesz kupić tani kawałek ziemi i sprzedać go jako drogo zbudowany kawałek ziemi po tym, jak został wyceniony na tyle, aby osiągnąć przyzwoity zysk. Sprzedaż nieruchomości jest sztuką samą w sobie.

Kupowanie pierwszego kawałka brudu nadaje się do pewnych solidnych, racjonalnych wskazówek:

Najpierw spójrz na linie trendu cen nieruchomości w swoim regionie. Podczas gdy większość rynków nieruchomości spada (a rynki nieruchomości na Florydzie i w Kalifornii dostosowują się po ponad dekadzie przeszacowania), istnieją rynki, na których ceny nieruchomości rosną. Jest to przyzwoity wskaźnik wiodący, że istnieje rynek ekspansji.

Po drugie, poszukaj wiadomości związanych z pracą. Zakupy domów wymagają stałego źródła dochodu. Nowi pracodawcy przeprowadzający się do miasta lub otwierający oddział rządowy są silnym wskaźnikiem, że prawdopodobnie zostaną stworzone dobre, dobrze płatne miejsca pracy. Tam, gdzie mieszkają dobrze płatne prace, następuje zakup domu.

Porozmawiaj z lokalnym biurem planowania miasta. Czy ostatnio zakupiono „prawo drogi” do układania rur kanalizacyjnych? Czy w lokalnym kablu telefonicznym zabraknie linii światłowodowych – obowiązkowy trend w nowym budownictwie mieszkaniowym. Te rzeczy wskazują na obszary, w których wzrost domów jest immanentny. Inne ważne wskazówki to problemy z pożyczkami szkolnymi (znalezionymi w lokalnej gazecie) i otwarciem nowych parków.

Przed spojrzeniem na kraj sprawdź sąsiednie wykorzystanie nieruchomości komercyjnych. Szukaj nieruchomości komercyjnych „przyjaznych dla rodziny” lub „przyjaznych dla domu”: domy w pobliżu sklepów spożywczych i sklepy z odzieżą mają zwykle wyższą cenę niż domy dalej. Jeśli w pobliżu znajduje się kino lub plany szkoły podstawowej lub gimnazjum, weź to pod uwagę pod względem wielkości zbudowanych domów i ich wyposażenia. Klienci szukający tych funkcji szukają domów „Mover Upper” – z nieco większą powierzchnią podłogi i dwiema (lub trzema) sypialniami dla dzieci. Inne miejsca do poszukiwania to sklepy z kotwicami, takie jak Wal-Mart i Best Buy. Firmy te wydają miliony na zakup ankiet wzorcowych przed zakupem lokalizacji firmy. Kupując nieruchomość, masz około półtora roku na wyszukiwanie pobliskich domów jednorodzinnych i wynajmu nieruchomości w pobliskich nieruchomościach.

Możesz nawet odłożyć to na bok – jeśli możesz porozmawiać z grupą inwestorów na rynku nieruchomości komercyjnych, budowa centrum handlowego jako podstawy dla rozwoju domu jest również wykonalną połączoną strategią. Dotyczy to również obszarów silnie zurbanizowanych. Wiele opuszczonych śródmiejskich centrów miast można przekształcić w budynki mieszkalne, a niektóre starsze projekty mieszkaniowe są rozbierane na mieszane pomieszczenia z połączonymi obszarami handlowymi i mieszkalnymi. W szczególności często możesz otrzymywać dotacje blokowe na finansowanie takich projektów, a istnieją programy HUD, które mogą być bardzo pomocne w „odnowie miast”.

Innym źródłem do zbadania jest demografia w twoim regionie. Sprawdź numery spisowe w USA (i numery okręgów lokalnych), aby poznać średni wiek i średni wskaźnik urodzeń na mieszkańca. Chcesz inwestować w obszary, w których populacja już rośnie. Duże różnice w latach 40. i 50. wskazują, że masz wiele osób, które wkrótce przejdą na emeryturę, a emeryci są bardzo podatni na sprzedaż nieruchomości. Miejscami do obejrzenia są najbardziej miejskie obszary Kalifornii i duże obszary wiejskiego Środkowego Zachodu, gdzie zmiany demograficzne zmieniły całe miasta od lat 50. XX wieku, gdy ludność kraju przeniosła się na obszary miejskie.

Jeśli istnieje lokalna rada planowania lub rada ds. Rozwoju obszarów miejskich, należy sprawdzić protokoły ze wszystkich spotkań w ubiegłym roku. Biura rady miejskiej ogłosi je publicznie. Spróbuj także wprowadzić następną serię spotkań w charakterze obserwatora. Porozmawiaj z zarządcami miast i dzielnic, gdzie zmieniają się trendy mieszkaniowe i budowlane. To, czego szukasz, to nieruchomości, które będą pożądane za dwa do trzech lat; Spójrz na atlasy planowania drogi i poszukaj wszystkich danych, które możesz znaleźć. Szukaj także nieruchomości, które będą malownicze – nieruchomości nad jeziorem są tak blisko inwestycji w nieruchomości, jak to możliwe, szczególnie jeśli jezioro znajduje się na „drugim końcu” osi rozwoju. Jeśli jest ziemia, którą rada miejska chce kupić dla parków, zakup sąsiednich działek oznacza, że ​​możesz je później sprzedać.

Na koniec porozmawiaj z ekspertami w swojej społeczności. Porozmawiaj z architektami, którzy mogą powiedzieć ci, czy są zajęci, czy nie. Utrzymuj profesjonalne kontakty z inżynierami, bankowcami i prawnikami. Zazwyczaj będziesz wiedzieć o projektach dobrze przed opinią publiczną. Przyzwyczaj się czytać obszar biznesowy lokalnej gazety. Pierwsza wskazówka, że ​​firma przenosi się do twojego regionu, jest często chowana na końcu kolumny na stronie 8.

Korzystając z powyższych wskazówek, możesz znaleźć surową ziemię z „snem”. Te „sypialne” nieruchomości są idealne do strategii kupna i sprzedaży odnoszących sukcesy inwestorów w nieruchomości komercyjne.

[ff id=”3″]