Skip to main content

SodaStream Producenci napojów gazowanych stają się coraz bardziej popularni. W tym miejscu zajmuję się najczęściej zadawanymi pytaniami i problemami, które pojawiają się przy pierwszym użyciu SodaStream.

Zimna woda zatrzymuje gaz lepiej niż ciepła woda, dlatego SodaStream zaleca, aby zawsze używać zimnej, schłodzonej wody podczas nasycania dwutlenkiem węgla. Problem polega na tym, że różne lodówki mają różne temperatury. Jedna osoba może używać wody o temperaturze 36 stopni, podczas gdy inna osoba używa wody o temperaturze 45 stopni. Napotkasz problemy z wodą gazowaną poniżej 40 stopni. Woda i CO2 zamarzają u góry, powodując zaparcia, które zapobiegają zwęgleniu wody. Ci, którzy utrzymują swoje lodówki szczególnie zimne, powinni użyć wody o temperaturze pokojowej zmieszanej z zimną wodą. Idealnie szukasz między 41 a 45 stopni. Nie jesteś pewien, czy to dla Ciebie problem? Spójrz na końcówkę SodaStream (część, która dostaje się do butelki) natychmiast po użyciu. Zobaczysz bardzo małe kawałki białego lodu w tym obszarze, jeśli temperatura wody będzie zbyt niska.

Największy zarzut jaki słyszę dotyczy nagazowania soków. Dla wielu ludzi nie jest jasne, że można wytwarzać zwykłą wodę gazowaną za pomocą każdego urządzenia do produkcji napojów gazowanych. Smaki dodaje się po nasyceniu dwutlenkiem węgla. Oznacza to, że nie możesz brać czystych soków owocowych i je nasycać węglem. Zamiast tego musisz wymieszać gazowaną wodę z sokiem. Powoduje to rozwodnienie soku, który nie jest tak szampan. Nie jest to smaczna, zdrowa alternatywa dla napoju gazowanego. Na szczęście istnieje bardzo proste rozwiązanie. Kup koncentraty mrożonych soków w lokalnym supermarkecie. Wymieszaj je z wodą gazowaną. W ten sposób nie rozcieńczysz smaku soku lub nasycenia dwutlenkiem węgla.

Jest inny sposób na uzyskanie owocowych smaków niż te oferowane przez SodaStream. Aromatyzowane syropy przeznaczone do naleśników lub gofrów są doskonałym dodatkiem smakowym.

Wiele osób chce wody tonizowanej lub sody klubowej zamiast zwykłej wody gazowanej, szczególnie podczas przygotowywania napojów alkoholowych. Możesz zrobić sodę klubową, po prostu dodając szczyptę soli do wody gazowanej. Tonizująca woda jest nieco bardziej skomplikowana. Tradycyjnie ma chininę, a także słodzik. Chinina jest gorzkim związkiem stosowanym w leczeniu malarii. Większość ludzi nie ma spiżarni w magazynie z tym produktem. Możesz dodać odrobinę goryczy do gazowanej wody, aby zastąpić chininę. Trzy łyżki syropu z agawy na litr dobrze wymieszają i dają lekką słodycz, którą można znaleźć w tonicznej wodzie.

Moja kolejna wskazówka dotyczy małego odsetka osób, które piją tylko jeden lub dwa napoje gazowane tygodniowo. Smaki sody można łatwo mieszać w szklance zamiast butelki. W ten sposób możesz napełnić pozostałą wodę w butelce przed zmieszaniem kolejnej szklanki.

Mam nadzieję, że te porady i wskazówki pomogą Ci w pełni wykorzystać możliwości SodaStream!

[ff id=”4″]