Skip to main content
Rozwój osobisty

Wusthof Culinar Knives – Czy jesteś na to gotowy?

By 30 marca 2020No Comments

W tym artykule opisano serię noży Wusthof Culinar od niemieckiego producenta noża. Jeśli widziałeś już noże Wusthof Culinar, musisz przyznać, że są to wspaniałe rękodzieła. Dzięki niezwykłej konstrukcji te rurki ze stali nierdzewnej są idealnie wyważone i, jak każdy nóż Wusthof, wyjątkowo ostre.

Czy jesteś gotowy na zestaw kulinarny Wusthof?

Przede wszystkim wyjaśnijmy pewne zamieszanie, które możesz mieć nad nożem do noży do gotowania. Słyszałem, jak ludzie komentują, że uchwyt nie jest częścią jednego kawałka stali. Masz rację, ale noże są nadal kute z jednego kawałka stali nierdzewnej: jest tylko jeden kawałek stali od czubka ostrza do końca czopa. Następnie uchwyt na szpilce jest uszczelniony.

Aby być bardzo wyraźnym, czop jest częścią, która wystaje z ostrza i pozostaje w uchwycie.

Jest to nadal główna różnica między nożem Wusthof Culinar a innymi liniami Wusthof (Classic, Ikon, Classic Ikon, Gourmet itp.): Nóż jest całkowicie metalowy. Ponadto w uchwycie jest tylko jeden nit zamiast trzech. Te noże naprawdę mają poczucie elegancji i płynności.

Jeśli szukasz doskonałych noży kuchennych, które mają optymalną ostrość, aby zaspokoić wszystkie Twoje potrzeby w zakresie cięcia i oferują nowoczesny design, zestaw kulinarny Wusthof jest idealny dla twoich potrzeb. Przedstawione w pięknym drewnianym klocku wyglądają jeszcze piękniej.

Oto cechy tych noży Wusthof:

  • kompozytowe ostrze stożkowe
  • Testowane laserowo ostrze zapewniające najwyższą ostrość i najlepszy kąt cięcia
  • Wyprofilowane uchwyty ze stali nierdzewnej 18/10, satynowane
  • Ergonomiczny krój dla wygody
  • Doskonała równowaga dla większej precyzji i łatwości użytkowania

Oczywiście do każdego zastosowania jest nóż kulinarny Wusthof. Jeśli zdecydujesz się kupić zestaw, powinieneś dołączyć nóż szefa kuchni, nóż do obierania, nóż do obierania i nóż uniwersalny. Oczywiście możesz dodawać inne specjalne noże zgodnie z własnymi życzeniami.

Kilka słów o konserwacji i konserwacji

Większość noży premium można myć w zmywarce. Jednak noże te należy zawsze myć ręcznie łagodnym detergentem. Producenci tacy jak Wusthof zalecają, aby nie wrzucać ich do zmywarki.

Te noże są mocne, ale także wrażliwe. Nie chcesz, aby porysowały je inne naczynia w środku.

JEŚLI musisz przywrócić ostrze, tylko kilka pociągnięć na ostrzącej stali może zrobić świetną robotę. Ponieważ twoje noże kulinarne Wusthof mają dziesięciolecia, objęte są dożywotnią gwarancją firmy Wusthof.

[ff id=”6″]