Skip to main content
Podróże

Wyjaśnienie coachingu życia na świeżym powietrzu

Co to jest coaching życia na świeżym powietrzu?

Przede wszystkim należy wyjaśnić, co dokładnie oznacza coaching na świeżym powietrzu. Chociaż często wesoło mówię ludziom, że robi to, co obiecuje – że jest to coaching na świeżym powietrzu – nie zawsze jest to przydatne. Istnieje wiele artykułów, w których możesz omówić czym jest poradnictwo życiowe i jakie są jego zalety. Moim podstawowym wymogiem jest, aby jako trener wspierać cię w życiu zawodowym, czy to w kontekście zawodowym, czy społecznym. Może to pomóc ci pokonać przeszkodę, uczynić cię bardziej efektywnym w istniejącym procesie życiowym lub pomóc ci w praktycznych aspektach ustalania i ostatecznie osiągnięcia istniejącego lub nowego celu.

Większość coachingu życiowego zwykle odbywa się w warunkach terapeutycznych w biurze, pokoju konferencyjnym itp., Gdzie może odbywać się rozmowa, a trener może robić notatki. Może być bardzo biznesowy, jeśli jest związany wyłącznie z pracą lub bardziej zrelaksowany, jeśli problemem jest głównie życie poza pracą.

Coaching na zewnątrz oczywiście ucieka od tych ograniczeń, ale może prowadzić do wyników, które są co najmniej tak dobre, jak wyniki osób pracujących w pomieszczeniach. Istnieje jednak kilka innych korzyści, które przynosi coaching zewnętrzny.

działalność

Chociaż tag „outdoor” dokładnie opisuje miejsce, o której mowa, aktywność nie jest wspomniana. Ogólnie rzecz biorąc, coaching zewnętrzny to coś więcej niż siedzenie na świeżym powietrzu. Zazwyczaj wymaga to chodzenia (lub innej formy podróży) i mówienia.

Będzie to oczywiście pasować do tych z nas, którzy są przygotowani do aktywnego życia. Inne osoby, które są podatne na brak ruchu, również mogą z niego skorzystać. Jednak niektóre osoby, które rzadko chcą wyjść na zewnątrz, mają obawy. Jednak nawet w przypadku największego kanapowego ziemniaka można zorganizować spacer coachingowy, który jest odpowiedni dla Twojego poziomu sprawności.

Zaletami aspektu aktywności jest oczywiście to, że może ona oferować jakąś formę ćwiczeń. Biorąc pod uwagę, że potrzebujesz wystarczająco dużo głosu, aby mówić, to oczywiście nie jest na wysokim poziomie. Być może ważniejsze jest to, że obie strony się poruszają. Dla kogoś, kto nie uważa za coś oczywistego, siedzieć cicho w pokoju i rozmawiać, spacer może być odpowiedzią. Ponieważ jesteś już fizycznie zajęty, istnieje mniej okazji lub wymagań, aby szukać innych rozrywek, które mogą szybko stać się przedmiotem całej twojej uwagi w pomieszczeniu. Twój mózg już zużywa wystarczająco dużo, aby nie potrzebować kolejnego bodźca, bez względu na to, jak normalnie jesteś nadpobudliwy.

Kolejną zaletą jest to, że nie jesteś już pod presją szukania odpowiedzi. Wewnątrz, bez alternatywy dla odpowiedzi na bieżące pytanie, może być nieco „stresujące” – łatwo jest poczuć się na miejscu. Na zewnątrz zawsze jednak jest droga. Czas po prostu iść i to niesamowite, jak szybko odpowiedzi docierają do ciebie naturalnie. Milczenie przez chwilę, gdy jedno z was myśli, wcale nie jest niewygodne, podczas gdy w pokoju może stać się trochę intensywnie.

konfrontacja

Możliwe jest, że spotkanie w małym pokoju ma charakter konfrontacyjny. To jest naprawdę głupie, ponieważ obie strony są tam z korzyścią dla wyszkolonej osoby. Czasami jednak, gdy zadawane jest trudne pytanie, a trener siedzi tam i czeka na odpowiedź, trener odczuwa, obserwuje, ocenia lub cokolwiek innego. Ze względu na sposób chodzenia i mówienia obok siebie nie istnieje to w takim samym stopniu. Znacznie łatwiej jest nie zwracać uwagi trenera, dzięki czemu trener może poczuć wyższy poziom komfortu.

Chociaż może to być dobre dla trenera, trener ma oczywistą wadę – jeśli łatwiej jest ci wyjść z trudniejszych pytań, trenerowi trudniej jest nakłonić cię do odpowiedzi lub zaangażowania się w coś , Dla mnie, jeśli chcesz uniknąć odpowiedzi, oznacza to, że albo nie ufasz swojemu trenerowi wystarczająco, aby odpowiedzieć, albo że nie robisz wystarczająco dużo, aby poprawić. Brak korzyści bez pewnego poziomu bólu sugeruje, że niektóre pytania, z którymi musisz sobie poradzić, wymagają przeszukania duszy. Krótko mówiąc, chociaż nie chcesz być pod presją odpowiedzi, powinieneś dać trenerowi możliwość skorzystania z tego narzędzia, aby ci pomóc.

uznanie

Jak często mieszkamy gdzieś przez wiele lat i nigdy nie znamy ani nie wykorzystujemy wszystkich możliwości dostępnych w naszym regionie? Kiedy idziemy na spacer, nagle mamy czas, aby zobaczyć, co naprawdę jest wokół nas. Bez konieczności koncentrowania się na prowadzeniu pojazdu, możemy ustalić, co było przez cały czas.

Jeśli jednak wybierzesz się gdzie indziej, możesz docenić piękno innej lokalizacji, chyba że wybierzesz pustkowie przemysłowe. Szkocja ma tak wiele miejsc, z których można być dumnym. Miejsca ze spokojem, który pozwala nam przetwarzać nasze myśli, inspirując się ich pięknem.

inaczej

Trening na świeżym powietrzu różni się od normy. Dla niektórych z nas szybko się nudzi, a pomysł zrobienia czegoś nowego jest atrakcyjny. Ponadto dla trenera zewnętrznego dostępne są narzędzia, których nie można wypróbować w pomieszczeniach. Istnieje wiele prostych, ale fizycznych metafor, które można wykorzystać na zewnątrz, które mogą pomóc ludziom przetwarzać na inne sposoby. Chociaż może to być szczególnie pomocne dla osób, które przetwarzają rzeczy kinestetycznie, coś, czego mózg nie oczekuje, może prowadzić do doskonałych rezultatów.

wreszcie

Chociaż możesz korzystać z wielu korzyści w życiu dzięki coachingowi, nagrodzi to jeszcze więcej na zewnątrz. Podczas gdy „widzenie to wiara” jest dla wielu, w tym przypadku może być „robienie to rozumienie” i musicie się z tego wydostać i spróbować naprawdę się nawrócić.

[ff id=”1″]