Skip to main content

Ogromny globalny rozwój Internetu i znaczenie, jakie zyskał na przestrzeni lat, oznacza, że ​​firmy nie mogą ryzykować rezygnacji z tego nowego kanału. Jednak potencjał „Big Data” w marketingu cyfrowym wciąż musi być wykorzystywany przez wielu.

Od momentu powstania pod koniec lat 80. Internet gwałtownie rośnie, ponieważ coraz więcej konsumentów ma dostęp do świata online. Wraz z tym wzrostem wzrasta także średni czas spędzany przez użytkowników online. Oprócz telewizji Internet pozostaje ważną formą rozrywki dla ludzi. Oczekuje się, że rozwój Internetu wzrośnie zarówno pod względem wykorzystania, jak i zasięgu, ponieważ wdrażanie infrastruktury telekomunikacyjnej trwa, a dywersyfikacja Internetu wydaje się nieograniczona.

Wykorzystanie infrastruktury przez przemysł telekomunikacyjny powinno dodatkowo promować rozprzestrzenianie się Internetu. Dostępność sieci szerokopasmowej oznacza, że ​​kraje te uzyskają lepszą jakość Internetu po wprowadzeniu nowych innowacji, takich jak ulepszone konwencjonalne technologie kablowe i światłowodowe.

Ponadto urządzenia kompatybilne z Internetem, takie jak smartfony, są rozwijane i cieszą się dużą popularnością, a popyt na tablety gwałtownie rośnie. To, co kiedyś było źródłem informacji, przekształciło się w podstawowe narzędzie komunikacji, rynek, miejsce pracy, centrum gier i wiele więcej.

Rola Internetu w handlu

Są dwa powody, dla których wszechobecność Internetu staje się nieuniknionym narzędziem dla firm. Po pierwsze, firmy uważają to za narzędzie do interakcji z klientami. Forum dostępne w Internecie umożliwia firmom wprowadzanie na rynek i sprzedaż produktów oraz budowanie relacji marki, które prowadzą do wzrostu sprzedaży produktów. Bezpośrednim rezultatem Internetu i platformy sprzedaży w Internecie jest silny wzrost marketingu cyfrowego firm. Marketing cyfrowy ograniczał się do banerów reklamowych i ulepszeń wyszukiwarek, a teraz obejmuje reklamy displayowe multimedialne, treści na Facebooku, klipy wideo na YouTube, ukierunkowane wiadomości e-mail i inne kampanie. Doprowadziło to do większej alokacji budżetów na marketing cyfrowy na przestrzeni lat.

Drugim powodem znaczenia Internetu dla firm jest informacja zwrotna od klientów. Konsumenci spędzają godziny na surfowaniu po Internecie i dostarczaniu wielu informacji o sobie i tym, co chcieliby mieć. Porzucają swoje zainteresowania online, zakupy, które zwykle dokonują, treść komunikacji i tak dalej. Te działania konsumenckie w Internecie są tak dobre, jak działania w „prawdziwym” świecie, które łącznie zapewniają „duże zbiory danych” i zaawansowane analizy, gdy są gromadzone, rejestrowane i analizowane.

[ff id=”6″]