Skip to main content

Nigdy nie byłem prawdziwym psem, ale teraz, kiedy mam parę w domu, doceniłem ich. Podczas wędrówki z psami odkryłem, że psy muszą przygotować się tak samo jak ludzie, aby odnieść sukces na szlaku.

Kiedy zszedłem na Jamnuskę przez rok, natknąłem się na parę ze złotym laboratorium. Laboratorium siedziało na głazie i mężczyzna próbował go przekonać, ale nie chciał się ruszyć. Poduszki cyfrowe i śródręcza na jego przednich łapach były podarte i zawisły w grudkach. Para zabrała laboratorium na trawers z Yamnuski, a jeśli kiedykolwiek tam się wspiąłeś, będziesz wiedział, że trudno jest zejść bez prześlizgnięcia się przez cienkie warstwy gruzu. Sam mam kilka blizn po poślizgnięciach na tych stokach. Nie wyobrażam sobie, żeby pies robił to po raz pierwszy. Laboratorium zostało również odwodnione; Para skończyła się woda i wciąż znajdowali się powyżej linii drzew. Dowiedziawszy się, że laboratorium należy do kobiety i że jej nowa przyjaciółka nalegała, aby zabrali ze sobą psa i zapytała, czy ich związek przetrwa to wydarzenie, obejrzałem wodę, podałem coś do laboratorium i co okazało się jednym z najlepszych treningów w moim życiu, zniosłem 80-kilogramowego psa z góry.

Psy, podobnie jak ludzie, muszą przygotować się na wymagające wędrówki. Nie zastanawialibyśmy się nad całodniową wędrówką po trudnym terenie bez wcześniejszego przygotowania. W najlepszym wypadku nie byłoby to zbyt zabawne, aw najgorszym przypadku moglibyśmy mieć poważne kłopoty fizyczne. Dotyczy to również psów. Wyobrażam sobie, że zajęło trochę czasu, zanim laboratorium odzyskało zdrowie po odniesionych obrażeniach i jestem pewien, że wędrówka nie była dla niego zbyt zabawna.

Budując wytrzymałość psa na szlak, zacznij od krótkich wędrówek po łatwym terenie i buduj na nim. Jeśli masz dużego psa i nie możesz go znieść daleko (lub wcale), powinieneś ćwiczyć na ścieżkach, które znajdują się w pobliżu dróg, aby w razie potrzeby uratować pojazd.

Przez lata widziałem zdrowe, wytrzymałe psy na trudnych, kamienistych szlakach, a kiedy rozmawiam z właścicielami, nieuchronnie mówią, że budowali swoje psy. Umiejętności w czasie. Chodzenie z psami może się opłacać zarówno dla ludzi, jak i dla psów, ale poświęć czas, aby upewnić się, że jest wygodny i bezpieczny dla wszystkich. Miłej wędrówki!

[ff id=”1″]