Skip to main content

W 2016 r. Google wprowadziło system indeksowania na urządzenia mobilne, aby zapewnić użytkownikom mobilnym najwyższy komfort użytkowania, nadając priorytet stronom mobilnym. Ten nowy system indeksowania najpierw bada mobilną wersję witryny w celu ustalenia rankingu. Witryny bez wersji mobilnej lub źle zoptymalizowane witryny mobilne są usuwane jeszcze bardziej na stronach wyników wyszukiwania (SERP). Dobrą wiadomością jest to, że SEO mobilne jest proste i łatwe do zrobienia.

Zaawansowane porady SEO dla mobilnych sprzedawców mobilnych:

SEO mobilne to nic innego jak tradycyjne SEO, w którym treści i tagi są tworzone w celu wyróżnienia ich w Internecie. Te wskazówki dotyczące optymalizacji pod kątem wyszukiwarek mobilnych pomogą Ci uniknąć kar w wyszukiwarkach i zapewnią lepszą widoczność online.

1. Google Moja Firma: marketing mobilny online.

Jednym z najważniejszych i najskuteczniejszych środków marketingu mobilnego, które mogą podjąć właściciele firm, jest założenie konta Google Moja Firma. Jest to bezpłatne i łatwe do zrobienia, wprowadzając informacje najlepiej jak potrafisz i dodając inne możliwe zdjęcia Twojej firmy. Gdy ludzie szukają słowa kluczowego związanego z Twoją firmą, Twoje drugie informacje częściej pojawiają się jako pierwsze. Pamiętaj więc, aby używać go do marketingu mobilnego.

2. Korzystaj z mediów społecznościowych:

Zgłoszono, że przeciętni użytkownicy mobilni spędzają 80% swojego czasu w mediach społecznościowych w porównaniu do całkowitego czasu spędzonego na telefonach komórkowych. Te serwisy społecznościowe przynoszą duży ruch do Twojej witryny. Aby poprawić widoczność dla użytkowników mobilnych, nadaj priorytet strategii marketingowej w mediach społecznościowych. Częstotliwość publikacji, jakość treści i zoptymalizowana kampania w mediach społecznościowych pomagają wyróżnić Twoją markę. Przeczytaj także nasz przewodnik po marketingu treści.

3. Użyj wtyczek do optymalizacji pod kątem wyszukiwarek mobilnych:

Jeśli Twoja witryna korzysta z WordPress lub innego systemu zarządzania treścią (CMS). Możesz użyć różnych wtyczek, aby Twoja witryna mobilna była bardziej przyjazna dla użytkownika. Jako jeden z najpopularniejszych systemów CMS, WordPress oferuje dużą liczbę wtyczek do optymalizacji obrazów, zwiększenia prędkości i uwzględnienia innych ważnych czynników mobilnego SEO.

WPtouch to popularna uniwersalna wtyczka WordPress, która tworzy zatwierdzoną przez Google mobilną wersję Twojej witryny. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na aktualizację i optymalizację witryny przez profesjonalistę, wypróbuj te wtyczki, aby utworzyć witrynę dostosowaną do urządzeń mobilnych i poprawić widoczność.

4. Użyj słów kluczowych dla użytkowników mobilnych:

Użytkownicy urządzeń mobilnych szukają inaczej niż inni użytkownicy komputerów. Zoptymalizuj treść pod kątem wyszukiwanych haseł mobilnych, aby wyświetlać ją odpowiednim osobom. Znajdź odpowiednie narzędzia, aby znaleźć właściwe słowa kluczowe dla swoich treści. Porównywania słów kluczowych według urządzenia można znaleźć w konsoli wyszukiwania Google.

5. Popraw czas ładowania strony:

Jeśli chodzi o SEO mobilne, najważniejszy jest czas ładowania strony. Istnieje wiele czynników, które określają czas ładowania strony. Kompresja Gzip, optymalizacja obrazu i korzystanie z Google AMP (Przyspieszone strony mobilne), istnieją narzędzia i wtyczki do wykonywania tych zadań i usprawnienia szybszego ładowania witryn mobilnych.

Ostatnie słowa:

Trend marketingu cyfrowego zmienił cały scenariusz marketingowy. Mobilne SEO staje się ważnym zadaniem dla mobilnych blogerów i webmasterów.

[ff id=”5″]