Skip to main content

Wszyscy obawiają się dnia, w którym znajdzie to jedno siwe włosy. Wtedy najprawdopodobniej rozwiążą problem, farbując włosy. Jeśli chodzi o starzenie się skóry, nie ma szybkiej naprawy włosów. Chociaż Twojej skóry nie można zmienić w ciągu jednego dnia, możesz odzyskać swoją młodą, odmłodzoną skórę.

Woda i kolagen stanowią 75 procent twojej skóry. Z wiekiem twoje ciało wytwarza mniej kolagenu, a Twoja skóra jest również narażona na silne promieniowanie UVA i UVB. Kolagen jest białkiem strukturalnym, które znajduje się w przestrzeni zewnątrzkomórkowej tkanki łącznej. Twoja tkanka łączna jest bardzo luźna. Na przykład skóra pod brodą jest wykonana z tkanki łącznej. Ponieważ twoje ciało nie wytwarza tak dużo kolagenu, zmarszczki zaczynają się tworzyć. Kiedy powstaje krem ​​przeciwzmarszczkowy, zawiera kolagen, dzięki czemu twoje ciało może go odzyskać. Inne składniki, które umieszczasz w tych kremach przeciw starzeniu się to:

  • filtry przeciwsłoneczne
  • Witamina C.
  • AHA
  • peptydy
  • retinol
  • Argireline
  • przeciwutleniacze

Filtry przeciwsłoneczne chronią skórę przed promieniowaniem UVA. Jednym z efektów ubocznych promieniowania UVA jest powstawanie zmarszczek. W przypadku kremu przeciwzmarszczkowego kluczowe znaczenie ma włączenie filtrów przeciwsłonecznych, aby zminimalizować prawdopodobieństwo zmarszczek. Następnie jest witamina C lub kwas askorbinowy. Kiedy większość ludzi myśli o witaminie C, myśli o soku pomarańczowym. Oprócz pysznego napoju pomaga utrzymać zdrową tkankę łączną. W ten sposób luźna tkanka, która może się poluzować lub pomarszczyć, miałaby mniejsze szanse na to. AHA lub alfa-hydroksykwasy są zawarte w celu rozpuszczenia wewnątrzkomórkowej matrycy, która utrzymuje martwe komórki razem. Możesz sobie wyobrazić, że AHA pomaga pozbyć się martwej skóry, dzięki czemu masz zdrowszą skórę.

W wielu kremach przeciwzmarszczkowych tworzenie cienkich linii i redukcja porów zostały doskonale zmniejszone. Argireline jest składnikiem przeciwzmarszczkowym. Działa poprzez rozluźnienie mięśni twarzy, uniemożliwiając drobne linie i zmarszczki. Wreszcie są przeciwutleniacze. Nie jest to całkowicie rozstrzygające, ale uważa się, że przeciwutleniacze chronią komórki przed uszkodzeniem spowodowanym przez niestabilne cząsteczki lub wolne rodniki. Wolny radial to nienaładowana, krótkotrwała cząsteczka z niesparowanym elektronem walencyjnym. Ze względu na niesparowany elektron walencyjny cząsteczka jest uważana za niestabilną. Podsumowując, mówi się, że przeciwutleniacze pozbywają się tych niestabilnych cząsteczek.

Kremy przeciwstarzeniowe są zwykle oparte na kremach nawilżających, co oznacza, że ​​są one podobne do balsamu lub kremu, który zapobiega wysuszeniu skóry. Pomagają zapobiegać wiotczeniu skóry, zmarszczkom, przebarwieniom, a nawet teksturom skóry. Podsumowując, przeciwzmarszczkowy krem ​​do twarzy to właściwy wybór, jeśli chcesz, aby Twoja skóra pozostała piękna i pozbawiona zmarszczek.

[ff id=”7″]