Skip to main content
Przemysł

Zaktualizuj badania medyczne dzięki technologii blockchain

Technologia Blockchain stosowana w badaniach medycznych może zwiększyć zaufanie do nauki, tworząc niezmienny, opatrzony znacznikiem czasu wynik badań. Technologia Blockchain, wynaleziona przez Satoshi Nakamoto w 2008 roku, zapewnia, że ​​transakcje zawarte w księdze głównej nie mogą być zmieniane w czasie. Jeśli chodzi o bitcoiny kryptowalutowe (BTC), wynikiem jest system monetarny, którym scentralizowany rząd nie może manipulować, ponieważ prowadzi stały i dokładny rejestr wszystkich transakcji. Siła systemu polega na wykorzystaniu rozproszonej bazy danych w porównaniu z obecnymi systemami walutowymi, które wymagają scentralizowanej bazy danych stosowanej przez firmy wydające karty kredytowe i banki. Zastosowanie tej technologii do badań medycznych zwiększa zaufanie do wyników, ponieważ transakcje (zebrane dane naukowe) oraz Bitcoin są archiwizowane na stałe i niezmiennie.

Wymiana funduszy, podobnie jak prowadzenie badań medycznych, wymaga wysokiego stopnia zaufania. W przeszłości pieniądze budowały to zaufanie poprzez regulacje rządowe i nadzór banku centralnego. W przeszłości badania medyczne próbowały zbudować wysoki poziom zaufania poprzez proces wzajemnej oceny renomowanych czasopism medycznych, takich jak New England Journal of Medicine. Obie metody budowania zaufania opierają się na wiarygodnym organie centralnym, albo na rządzie, albo na czasopiśmie medycznym. Jako takie, obie metody są bardzo podatne na oszustwa w wyniku korupcji lub niewinnych błędów scentralizowanego organu. Doprowadziło to do powszechnej nieufności w badaniach medycznych. Bitcoin działa inaczej, ponieważ konfiguruje metodę opartą na sieci rozproszonej, która jest oparta na algorytmie matematycznym, a nie na centralnym organie podatnym na błędy ludzkie.

Transakcje finansowe mogą wymagać najwyższego poziomu zaufania. Ludzie muszą wiedzieć, że wszystkie transakcje zarejestrowane w księdze głównej są absolutnie prawidłowe i nie podlegają żadnym zmianom w przyszłości. Ponieważ technologia blockchain wdrożona w Bitcoin zasługuje na to zaufanie, Bitcoin o kapitalizacji rynkowej ponad 100 miliardów USD stał się powszechnym zasobem wartości. Biorąc pod uwagę inne kryptowaluty, całkowite zaufanie do systemów finansowych opartych na blockchain przekracza 250 miliardów dolarów. Pracownicy służby zdrowia muszą również mieć pewność, że dane z badań medycznych są zarówno absolutnie poprawne, jak i absolutnie niezmienne. Lekarze muszą wiedzieć, że badania medyczne nie są w żaden sposób plagiatowe ani oszukańcze. Technologia Blockchain uczyniła Bitcoin zaufaną globalną walutą. W ten sam sposób badania medyczne oparte na blockchain znacznie poprawią zaufanie do wyników, a tym samym opieki medycznej.

[ff id=”4″]