Skip to main content

Detektory ruchu na zewnątrz to wspaniały wynalazek. Sprawiły, że bezpieczeństwo domu stało się znacznie łatwiejsze i bardziej przyjazne dla właściciela domu. Istnieją trzy różne rodzaje zewnętrznych czujników ruchu: elektryczne, zasilane z baterii i słoneczne. Każdy ma swoje zalety i wady w użytkowaniu i instalacji, które wyjaśniono w poniższych sekcjach.

Najłatwiejszy w użyciu i instalacji jest zasilany bateryjnie, a przeważnie najtańszy. Istnieją dziesiątki różnych marek, z których każda ma kilka różnych modeli. Większość ma jeden z typowych rozmiarów małych baterii, takich jak AA, C i D. I prawie wszystkie mają lampy LED, ponieważ do zasilania potrzebna jest tylko niewielka ilość energii. To, że są bardzo prostymi światłami, nie oznacza, że ​​nie ma naprawdę ładnych świateł do ruchu z zasilaniem bateryjnym, ponieważ są! Główną wadą ich zastosowania jest ilość emitowanego przez nie światła. Większość z nich nadaje się tylko do oświetlania małych obszarów, takich jak drzwi przednie, dzięki czemu można włożyć klucz. Jeśli możesz użyć śrubokręta, możesz zainstalować te światła.

Światła słonecznego czujnika ruchu to kolejny prostszy styl. Największym problemem związanym z tego rodzaju światłami jest to, że musisz umieścić swoje światło w miejscu, w którym możesz wystawiać panel słoneczny na bezpośrednie działanie promieni słonecznych przez długi okres czasu. Na szczęście producenci wzięli to pod uwagę przy projektowaniu oprawy, ponieważ większość z nich ma długie kable, zwykle o długości dziesięciu stóp lub więcej, do połączenia panelu słonecznego z oprawą. Z reguły słoneczne lampy ruchowe emitują znacznie więcej światła niż lampy na baterie, więc mają znacznie szerszy zakres zastosowań. Większe modele mogą nawet stanowić alternatywę dla przewodowych świateł bezpieczeństwa. Instalacja tych lamp odpowiada w przybliżeniu normalnej pracy bateryjnej. Do wspornika przymocowanych jest kilka śrub, więc nie jest wymagana żadna specjalistyczna wiedza.

Last but not least, standardowe przewodowe światło czujnika ruchu. Te światła są dostępne w różnych rozmiarach i modelach. W zależności od modelu, który kupujesz, dostępnych jest wiele funkcji, w tym regulowane wyłączanie, ręczne włączanie i wyłączanie oraz zintegrowane czujniki światła dziennego. Zastosowanie tego stylu oświetlenia ma wiele zalet, np. B. znacznie jaśniejsze światło niż światła zasilane bateryjnie lub słonecznie i nigdy nie trzeba wymieniać baterii ani przenosić panelu słonecznego. Ale są też wady, takie jak posiadanie źródła zasilania i wiedza o okablowaniu lub zatrudnienie elektryka, który kosztuje.

Ostatecznie to Ty decydujesz, jakiego rodzaju światła zewnętrznego czujnika ruchu użyć. Pomyśl o tych trzech rzeczach i powinieneś być w porządku. Gdzie potrzebujesz oświetlenia, ile światła jest wystarczające i zaplanuj instalację oświetlenia lub zatrudnij kogoś, kto to zrobi.

[ff id=”1″]