Skip to main content

Szukając dotacji technologicznych, należy wziąć pod uwagę zalety i wady szczególnego nacisku rządu federalnego na finansowanie dotacji technologicznych dla organizacji non-profit. Moim zdaniem znalezienie środków na programy przy kontakcie z rządem federalnym ma trzy zalety: 1. Pieniądze są bezpieczne, 2. Łatwy dostęp do informacji i 3. Większe zamówienia, tj. Większy zysk. Trzy wady to: kompleksowa oferta, dużo formalności związanych z utrzymaniem umowy i duża konkurencja.

Pierwszą zaletą, którą wymieniłem, jest to, że pieniądze są bezpieczne. Gdyby moja firma dostała kontrakt biznesowy od rządu, z pewnością byłaby wypłacona. Zapobiegnie to opóźnionym procesom płatności lub windykacji, które obecnie prowadzimy z mniejszymi firmami lub osobami. Drugą korzyścią dla rządu federalnego jest to, że rząd może zaoferować kontrahentom łatwiejszy dostęp do informacji za pośrednictwem aktualnych stron internetowych, do których nie zawsze masz dostęp od mniejszych dostawców. Wreszcie trzecią zaletą, którą widzę, jest to, że większe zamówienia oznaczają większe zyski. Zapewnienie kontraktu rządowego byłoby najprawdopodobniej znaczącym zadaniem i wygraną dla naszej firmy, która byłaby warta wszystkich przeszkód, które musimy pokonać na dłuższą metę.

Pierwszą wadą, jaką dostrzegam, gdy celuję w rząd federalny, jest to, że najprawdopodobniej odbędzie się rozległy proces przetargowy. Złożyliśmy oferty dla lokalnych dostawców, które nie są nawet porównywalne z możliwymi setkami stron, które mogłaby zawierać propozycja rządowa. Oznaczałoby to wiele godzin fizycznych zainwestowanych w przygotowanie wniosku. Po drugie, uważam, że główną wadą dla mojej firmy, jeśli otrzymalibyśmy ofertę rządową, było to, że utrzymanie umowy wymagałoby dużo formalności. Rząd jest otwarty dla publiczności i dlatego ustanawia surowe zasady, których muszą przestrzegać dostawcy, w tym wiele formalności! To z kolei zajęłoby wiele godzin, aby wypełnić ten obowiązek. Trzecią wadą, jak sądzę, jest to, że konkurencja byłaby ogromna. Chociaż rządy proszone są o preferowanie mniejszych firm, myślę, że konkurencja między tymi mniejszymi firmami byłaby bardzo wysoka. Uważam, że moja firma byłaby w niekorzystnej sytuacji w porównaniu z innymi konkurentami tylko dlatego, że po pierwsze nie jesteśmy przedsiębiorstwem znajdującym się w depresji, a po drugie nie jesteśmy firmą mniejszościową.

Po wypowiedzeniu tego wszystkiego radzę kierownictwu, aby „spróbowało”! Uważam, że powinny mieć kontrakt rządowy i uzasadniam to, sądząc, że korzyści przewyższają wady w naszej sytuacji. Myślę, że sam potencjalny zysk uzasadniałby moje zalecenie. Zanim jednak podejmę ostateczną decyzję, zaleciłbym również mojej firmie sprawdzenie naszego obecnego budżetu i upewnienie się, że koszt dodatkowych godzin na przygotowanie wniosku jest przystępny, nawet jeśli zamówienie nie zostanie udzielone. Przy udzielaniu zamówienia należy oczywiście również wziąć pod uwagę koszty przechowywania dokumentów.

[ff id=”4″]