Skip to main content

Oblicze Kanady zmieniło się dramatycznie w ciągu ostatnich 20 lat. Marketing etniczny też. Statistics Canada informuje, że w tym kraju reprezentowanych jest ponad 200 grup etnicznych. Imigracja stanowi ponad 50% wzrostu populacji i najprawdopodobniej podwoi się do 2025 r. Przedsiębiorcy powinni oferować produkt i usługę na rynkach etnicznych, jeśli nie konkurenci. Ogólnie rynki etniczne mogą reprezentować wzrost, nierozwinięte segmenty rynku i wyższą rentowność.

Firmom trudno było znaleźć skuteczne sposoby rozwiązania problemu różnych grup etnicznych spotykanych w Kanadzie. Zbiórka funduszy United Way of Greater Toronto w 2000 roku była niezwykle przygnębiająca dla różnych grup wielokulturowych w mieście. Sześć lat temu wezwania do darowizn wzrosły z siedmiu lub ośmiu społeczności do 20 000 USD – 25 000 USD. Zamiast tego zwrócono się do trzech wybitnych grup i zebrano około 700 000 USD w ubiegłym roku – wzrost o 300 procent w ciągu sześciu lat.

Firmy obecnie zatrudniają dyrektorów na rynki etniczne i chodzi o komunikację ze zmieniającym się rynkiem kanadyjskim, aby jak najskuteczniej opracować bardziej zróżnicowane podejście do marketingu Twojej marki.

Dzisiejsi konsumenci są znacznie bardziej wyrafinowani, lepiej wykształceni i mają większą siłę nabywczą niż imigranci z poprzednich lat. Marketerzy rozumieją pochodzenie etniczne swoich klientów, przyjmują ich zwyczaje i wykorzystują ich wrażliwość.

Pochodzenie etniczne to wielowymiarowy wyraz tożsamości, który obejmuje rasę, pochodzenie lub pochodzenie, język lub religię. Wpływają na to zmienne: imigracja, małżeństwo i małżeństwo, które bardzo często tworzą siłę identyfikacji etnicznej. Zwyczaje i wierzenia są często kojarzone z kulturą, a czasem odzieżą i nawykami żywieniowymi. Badanie różnorodności etnicznej przeprowadzone przez Statistics Canada w 2002 r. Pokazuje, że trzy czwarte Kanadyjczyków twierdzi, że wie więcej o swoim pochodzeniu i zna swoje dziedzictwo.

Grupa badawcza Solutions przeprowadziła badanie, które objęło sześć dużych populacji w Toronto, Vancouver i Montrealu. Badaniem objęto Kanadyjczyków ze środowiskami chińskimi, południowoazjatyckimi, zachodnioazjatyckimi, latynoskimi, czarnymi i włoskimi. Przeprowadzono wywiady z 3000 respondentów (w wieku 15 lat i starszych) w 9 językach: angielskim, francuskim, kantońskim, mandaryńskim, pendżabskim, hindi, urdu, hiszpańskim i włoskim. Wyniki były zadziwiające: najważniejsze media to Internet z 88% wykorzystaniem. Chińscy Kanadyjczycy to aktywni użytkownicy, którzy spędzają 2,4 godziny dziennie, a następnie telewizja i radio. Chociaż w telewizji spędza się mniej czasu, Kanadyjczycy częściej mają cyfrową telewizję kablową lub satelitarną niż standard rynkowy (41% vs. 39%). Czarni i chińscy Kanadyjczycy prowadzą tę miarę (odpowiednio 47% i 44%).

Ponad połowa (52%) badanych grup etnicznych zgodziła się ze stwierdzeniem: „Rzadko widzę wiadomości reklamowe przeznaczone dla mnie”, co wskazuje na znaczną niewykorzystaną szansę. Sztuką jest wyjść poza status quo, kopać głębiej i znajdować rozwiązania.

Zwróć uwagę na trzy C: ostrożność, troskę i zaangażowanie.

Uwaga

Rynek etniczny naprawdę składa się z kilkudziesięciu mniejszych, różnych segmentów. To, co jest sprzedawane w społeczności Azji Południowo-Wschodniej, nie może być sprzedawane społeczności chińskiej. Jeśli odwołujesz się do Chin, czy celujesz w Hongkongu czy na Tajwanie? Marketerzy muszą nauczyć się identyfikować społeczności i koncentrować się bezpośrednio na nich. Tożsamość etniczna ma niewiele wspólnego z tym, jak ludzie kupują benzynę i naprawy samochodów. Ma to jednak wiele wspólnego z tym, jakie jedzenie lub książki kupują.

pielęgnacja

Należy podejmować decyzje o prześladowaniu różnych społeczności etnicznych, a także starać się je poznać. Uwzględnia się wielkość rynku i sposób, w jaki uchwycisz go jako marketera. Techniki marketingu bezpośredniego to najlepszy sposób na spersonalizowanie wiadomości. Organizacje mogą już mieć informacje potrzebne do ustalenia podejścia.

Przykład: instytucje finansowe wiedzą, gdzie ich klienci wysyłają pieniądze. Firmy, które gromadzą tego rodzaju dane (poprzez eksplorację danych), mogą je wykorzystać do dostosowania swoich produktów i usług do konsumenta.

Zdobądź listy subskrybentów gazet etnicznych lub listy członków stowarzyszeń etnicznych. Określenie grupy docelowej jest bardzo łatwe. Kolejnym zadaniem jest napisanie materiałów marketingowych w języku, który rozumieją.

zobowiązanie

Niedawna ankieta przeprowadzona wśród 150 specjalistów ds. Marketingu wykazała, że ​​tylko 40% konsekwentnie analizowało swoje programy marketingu bezpośredniego. Koszty związane ze znalezieniem tego rodzaju informacji są wysokie. Jaki będzie twój ROI? Coraz więcej firm stawia na pochodzenie etniczne. Wystarczy udać się do super-centrum Wal-Mart i zobaczyć, w jaki sposób ich żywność jest reprezentatywna dla różnych ras i jak ich sposób oddawania faktycznie poprawia społeczności, którym służą. W ubiegłym roku Armia Zbawienia otrzymała od nich darowiznę w wysokości 100 000 USD. W końcu jej motto „Wal-Mart Canada zobowiązuje się do poprawy życia Kanadyjczyków” jest po raz kolejny słuszne.

[ff id=”6″]