Skip to main content

Prawdopodobnie nawiązałeś dużą liczbę połączeń za pośrednictwem mediów społecznościowych. Wiele z tych połączeń zmieniło się w cenne relacje. Jeśli jesteś inteligentnym właścicielem firmy, bez wątpienia zbudowałeś te relacje i zacząłeś, w miarę możliwości, przekształcać tych ludzi w lojalnych klientów.

Nic nie bierz
Prawda jest taka, że ​​stoisz przed wyzwaniami, jeśli chodzi o prowadzenie interesów z lojalnymi klientami. Z pewnością nie są jednym i tym samym i być może będziesz musiał ciężko pracować nad relacją, aby uzyskać pożądane wyniki.

Relacje nie zawsze są łatwe do utrzymania, i będą pewne relacje, które początkowo wydają się trwać długo, ale potem zerwają z tego czy innego powodu. Faktem jest, że nie wszystkie relacje mają trwać. Jeśli chodzi o budowanie i pielęgnowanie relacji za pośrednictwem mediów społecznościowych, może to okazać się jeszcze trudniejsze. Nie jest to jednak w żaden sposób niemożliwe. W rzeczywistości możesz osiągnąć prawie wszystko, co chcesz osiągnąć. To tylko kwestia właściwego działania.

Tak potężne, jak narzędzie takie jak media społecznościowe dla Twojej firmy, wciąż musisz być rozsądny, metodyczny i zorganizowany, aby osiągnąć pożądane wyniki. Relacje, które udostępniasz innym osobom za pośrednictwem mediów społecznościowych, muszą być odpowiednio utrzymywane. Pamiętaj, że nic dobrego nigdy się nie spieszy.

Ludzkie związki potrzebują miłości i opieki. Pamiętaj więc, aby zrobić to samo. Z pewnością będzie ci dobrze służyć. W tym momencie możesz zastanawiać się, od czego zacząć taki proces. Oto sekwencja logicznych kroków, które przyniosą korzyści tobie i twojej firmie.

  • Rozszerz swój zasięg na grupę docelową: Chociaż zdecydowanie lepsza jest jakość niż ilość, nie oznacza to, że nie powinieneś zwiększać liczby nawiązywanych połączeń z mediami społecznościowymi. Wszystko zależy od tego, ile faktycznie masz połączeń. Jednak zawsze korzystne jest przyciąganie nowych osób do kręgów mediów społecznościowych, które Twoim zdaniem są korzystne dla tego, co robisz. Prawda jest taka, że ​​im bardziej wartościowe są twoje połączenia z mediami społecznościowymi, tym większe są szanse, że ci ludzie powiedzą innym o tobie i twojej firmie. Nie ma nic lepszego. Większość firm (i najprawdopodobniej również twoich) polega na ustnych przekazach, aby odnieść większy sukces. Można to założyć.
  • Wykorzystaj w pełni to, co udostępniasz Ty i inni: Budując znaczące relacje z innymi ludźmi za pośrednictwem mediów społecznościowych, oczywiste jest, że ci inni ludzie chcą dzielić się twoimi cennymi treściami z innymi osobami, które znają i którym ufają. Chcesz skorzystać z tych możliwości, kiedy tylko możesz. Ich treść powinna być napisana w taki sposób, aby przyciągała wiele uwagi. Jeśli zyska dużo uwagi i zostanie uznany za cenny, inni chętnie go przekażą. Pozwól im wykonać pracę za Ciebie. W rzeczywistości jesteś jedynym, który nie może. Możesz mówić o sobie i swojej firmie najlepszymi słowami, ale tylko oni mogą. To jest darmowa reklama dla Ciebie.
  • Weź udział w algorytmach swoich kanałów mediów społecznościowych: Wiele popularnych kanałów mediów społecznościowych ma możliwość wyboru, które treści opublikować, a które nie. W ten sposób kanały mediów społecznościowych mogą wyeliminować (lub przynajmniej ograniczyć) to, co jest publikowane w Internecie. Pomaga to jednak Tobie i Twojej firmie, ponieważ czytelnicy nie rozpraszają się znacznie, jeśli nie mają takiej ilości treści do przeglądania. Niestety w wielu przypadkach duża część treści nie jest warta przeczytania. Mając to na uwadze, niezwykle ważne jest, aby wiedzieć, jaka treść nadaje się do publikowania, a nie do publikowania. Informacje są dla ciebie.
  • Rozważ czas rzeczywisty jako aspekt swojej strategii marketingowej: W tym czasie natychmiastowej odpowiedzi (i natychmiastowej satysfakcji) czas rzeczywisty jest receptą na sukces. Kiedy ktoś komentuje lub zadaje pytanie przez Internet, jest bardzo szczęśliwy, gdy odpowiedź jest natychmiast otrzymywana. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe, ale powinieneś starać się to osiągnąć, kiedy tylko możesz. W ten sposób możesz bezpiecznie wzmocnić swoje relacje z innymi ludźmi w Internecie. Powinieneś dołączyć informacje, które są nie tylko aktualne, ale także aktualne. Ludzie uznają to za przekonujące iw wielu przypadkach natychmiast zareagują.
  • Napisz treść, która prowadzi innych do odpowiedzi: Nie ma wątpliwości, że Twoje treści są niezwykle dobrze napisane i ekscytujące (nie wspominając o wartości). To jednak nie wystarczy. Musi także wpływać na innych ludzi, aby robili wszystko, o co ich poprosisz, i klikali. To pierwszy krok w interakcji z tobą. W tym momencie jesteś na dobrej drodze do zbudowania solidnego związku.

wniosek
Jeśli zastosujesz się do przedstawionych tu rad, masz dużą szansę przekształcić swoje kontakty z mediami społecznościowymi w lojalnych klientów. Nawiązujesz relacje, pielęgnujesz je, a tym samym budujesz zaufanie i wiarygodność, a druga osoba uważa cię za eksperta w swojej dziedzinie. Powinieneś starać się utrzymywać kontakt z ludźmi ze wszystkich kanałów społecznościowych, aby wzmocnić swoje relacje i dotrzeć do klientów. Po nawiązaniu relacji będziesz oczywiście musiał pracować nad jej konsolidacją coraz bardziej, aż będziesz mógł przenieść ją na wyższy poziom.

[ff id=”5″]