Skip to main content

Jednym z głównych powodów, dla których skóra się marszczy, jest utrata kolagenu. Kolagen produkowany przez twoje ciało jest zwykle uszkadzany przez stres i skumulowaną ekspozycję na promieniowanie ultrafioletowe. Przy tak wielu wewnętrznych i zewnętrznych czynnikach starzenia, na które jesteś narażony, nic dziwnego, że skóra stopniowo staje się pomarszczona i stara.

Jeśli chcesz zminimalizować pojawianie się zmarszczek, musisz dowiedzieć się, jak uniknąć utraty kolagenu. Oto kilka wiarygodnych sposobów:

1. Nie wystawiaj skóry na słońce, szczególnie w południe. W południe słońce emituje więcej promieni UVA i UVB. To powiedziawszy, w tym czasie staniesz się bardziej podatny na wyniszczające działanie słońca. Powinieneś unikać wychodzenia na dwór w południe.

Używaj również produktów ochrony przeciwsłonecznej, które mogą odbijać promienie UVA i UVB. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele produktów o szerokim asortymencie. Wybierz odpowiedni poziom SPF. Jeśli często przebywasz na zewnątrz przez długi czas, potrzebujesz produktu o wyższym współczynniku ochrony przeciwsłonecznej.

2. Unikaj diet katastrofowych. Większość ludzi ma tendencję do pomijania białka, kiedy idzie na dietę awaryjną. Jednak białko jest potrzebne do wytworzenia złożonych białek, które mogą wykorzystywać produkcję kolagenu i elastyny. Musisz także zwiększyć spożycie pokarmów bogatych w aminokwasy. Keratynę można wytwarzać za pomocą aminokwasów. Keratyna pomaga zregenerować kolagen i poprawia wzrost włosów i paznokci.

3. Utrzymuj nawilżoną skórę. Jeśli tkanka skóry jest dobrze nawilżona, nie można jej łatwo uszkodzić. Poszukaj skutecznego środka nawilżającego, który poprawia wzrost kolagenu i zapobiega nagłej utracie złożonych białek.

Polecam produkt z naturalnymi składnikami CynergyTK, Phytessence Wakame i Nano Lipobelle HEQ10. CynergyTK, składnik wykonany z owczej wełny, jest doskonałym źródłem funkcjonalnej keratyny. Jak wspomniano wcześniej, keratyna pomaga w ponownym wzroście kolagenu. Phytessence wakame to rodzaj japońskich wodorostów, które mogą zapobiec utracie kwasu hialuronowego. Kwas ten ma właściwości smarujące, które głęboko nawilżają i pielęgnują włókna kolagenowe. Nano Lipobelle HEQ10 to niewielka cząsteczka przeciwutleniacza. Może przenikać przez różne warstwy skóry, zwalczając szkodliwe wolne rodniki.

Zapobieganie utracie kolagenu powinno być wykonywane wcześnie, aby zminimalizować pojawianie się zmarszczek i drobnych linii. Dzięki powyższym wskazówkom uzyskanie jędrnej i gładkiej skóry nie powinno być trudne.

[ff id=”7″]