Skip to main content

Kontakty międzyludzkie, czy to poprzez profesjonalne sieci kontaktów, kontakty społeczne czy poprzez zdobytą reputację, nadal mają kluczowe znaczenie i nie powinny być w żaden sposób minimalizowane przy opisywaniu procesu rekrutacji. Jeśli coś, to ma ogromne znaczenie. Innym bardzo ważnym aspektem rozwoju kariery jest jednak to, że napędzane są przez istniejące i powstające technologie w celu usprawnienia i optymalizacji procesu zatrudnienia.

Obecnie spektrum sięga od ogłoszeń o pracę online do systemów śledzenia kandydatów (ATS), które są podsumowane dla osób rekrutujących i rekrutujących, do sztucznej inteligencji (AI) i narzędzi uczenia maszynowego w celu oceny zdolności kandydatów do zatrudnienia , Sposób, w jaki możesz się pozycjonować dla tych cyfrowych pomocników i strażników, musi być ważną częścią dobrze zaplanowanej strategii rozwoju kariery. Rzućmy okiem na te funkcje techniczne.

Internetowe tablice ofert pracy nie są nowe, brakuje ich ani nie są skomplikowane. To niewiele więcej niż interaktywne strony internetowe, na których publikowane są opisy stanowisk od pracodawców. Nowsze wyszukiwarki, takie jak Indeed i Simply Hired, przeglądają Internet i zbierają oferty pracy z różnych źródeł.

Te strony są uwodzicielskie, ponieważ dają wrażenie sklepu z ofertami pracy, oferując różnorodne pozycje, które można wybrać podczas zakupów. Częstą i nieskuteczną sztuczką jest spędzanie godzin na reagowaniu na zadania w zarządach. Jedyne, co wychodzi, to rekruterzy, którzy próbują skusić Cię do uzyskania wysokodochodowej sprzedaży w wysokości 100% prowizji. Niemniej praca z tablicami ofert pracy nie jest stratą czasu i można stworzyć godne miejsca pracy. Zaleca się, aby spędzać około 10% do 20% na poszukiwaniu pracy za pomocą tablic, zachowując ostrożność i dyskryminację.

Dzięki oprogramowaniu ATS osoby rekrutujące mogą organizować obszerne listy kandydatów i ich odpowiednie kryteria, takie jak kwalifikacje, historia zatrudnienia, uzyskane stopnie itp. Dla tych z nas, którzy próbują przeprowadzić wywiad, musimy stworzyć życiorysy bogate w słowa kluczowe z kontekstowymi terminami, które będą pasować do naszych umiejętności i wiedzy do obowiązków i osiągnięć opisanych w opisach stanowisk.

Biorąc pod uwagę potrzebę CV przyjaznego dla ATS, które jest również atrakcyjne dla czytelników, wyzwaniem jest znalezienie atrakcyjnego wizualnie formatu, który nie myli ATS. To może być trudne. Jeśli chcesz wznowić projektanta, który wygląda jak strona z kolekcją zdjęć, zapomnij o istnieniu ATS. Przy tak wielu firmach korzystających z ATS, być może najlepszą strategią jest docenienie wielu warunków, które nie są wymagane do cyfrowego odrzucenia w ciągu milisekund, przy jednoczesnym dodaniu wystarczającej ilości optyki i, oczywiście, solidnej zawartości, aby ci pomóc CV nie wygląda jak kolejny kromka białego chleba. Osiągnięcie tego poziomu optymalizacji wznowienia jest niezbędnym celem.

Najnowszy trend, który ma wzrosnąć w użyciu i wyrafinowaniu, dotyczy wpływu sztucznej inteligencji na podejmowanie decyzji dotyczących zatrudnienia. Rośnie świadomość, że poleganie wyłącznie na umiejętnościach kandydata w celu uzyskania lepszych ludzi nie zawsze jest lepsze. Rozwijającym się pomysłem jest lepsza ocena osobowości, aby znaleźć dobrze zaokrąglonego i zgodnego kolegę. W tym celu sztuczna inteligencja jest wykorzystywana do identyfikacji cech osobowości, które wynikają z CV, profili internetowych, występów w mediach społecznościowych i występów wideo. Najwyraźniej jest to postrzegane jako mniej stronnicze niż obserwatorzy ludzcy. Zobaczymy (Czy algorytmy nie mogą być również stronnicze?)

W każdym razie rozwój spójnej marki i propozycji wartości, która uwzględnia zarówno Twoje talenty techniczne, jak i styl pracy oraz cechy interpersonalne na wszystkich platformach, ma sens, aby zostać zaprezentowanym zarówno ludziom, jak i technologom.

W dzisiejszym środowisku pracy niezbędne jest przygotowanie się na zmiany i interwencje technologiczne przy podejmowaniu decyzji o zatrudnieniu oraz rozwój zawodowy.

[ff id=”4″]