Skip to main content

Specjaliści od żywienia mówią o korzyściach płynących z żelatyny dla zdrowia i urody.

Pyszna, orzeźwiająca i łatwa w przygotowaniu żelatyna jest stosowana od wielu lat jako pokarm dla dzieci. Jednak eksperci twierdzą po kilku badaniach, że przynosi korzyści zdrowotne ludziom w każdym wieku, na przykład działając jako ważne źródło kolagenu, białka, które pomaga wzmocnić paznokcie, stawy, włosy i nawilża skórę.

Regularnie przyjmowana żelatyna pomaga obniżyć poziom cholesterolu, trójglicerydów i glukozy. To dobra wiadomość, gdy próbujesz stracić tłuszcz z brzucha, ponieważ to proste jedzenie odgrywa ważną rolę w usuwaniu złego tłuszczu z organizmu, szczególnie w okolicy żołądka. Pokarm ma właściwości wzmacniające kości i chroniące organizm przed chorobami takimi jak artroza i osteoporoza. Ponadto żelatyna może opóźniać proces starzenia się skóry.

Według badań przeprowadzonych przez kilka instytutów nasze ciało zaczyna zmniejszać produkcję kolagenu w wieku około 25 lat, więc substancję należy znaleźć gdzie indziej. W połączeniu z innymi produktami spożywczymi żelatyna może być bardzo pomocna w walce ze starzeniem się i tłuszczem w żołądku. Wysoka zawartość kolagenu napina skórę, utrzymuje ją nawilżoną i rzadziej powoduje zmarszczki przy jednoczesnym zachowaniu mocnych włosów i paznokci.

Istnieje rodzaj żelatyny, która jest znacznie bardziej skuteczna niż normalna. Nazywa się to hydrolizą i jest pompowany kolagenem. Białko to odpowiada za jędrność skóry i zapewnia substancje przyspieszające metabolizm, czyli spalanie tłuszczu. W wieku 25 lat organizm wytwarza około 70% kolagenu. Z czasem ciało nie może już polegać na skórze oraz sile włosów i paznokci. W wieku 50 lat produkcja spada do 30% wartości idealnej. Z tego powodu im silniejsza żelatyna, tym lepiej. Zhydrolizowany ma niską kaloryczność i, podobnie jak inne, zmniejsza głód. Jest uczucie pełni. To dłużej wysyła informację do mózgu sytości. Ten produkt jest niezwykle silny, gdy próbuje stracić tłuszcz z brzucha. Zobacz różnicę między tymi dwoma rodzajami żelatyny poniżej.

Wspólna żelatyna

To pyszny i orzeźwiający deser. W ten sposób zmniejsza niepokój i zaspokaja głód słodyczy.

Zawiera około 4,3% kolagenu, a lekka wersja 4,9%.

Zhydrolizowana żelatyna

Bez deseru. Oprócz konsumpcji w postaci proszku istnieje wersja w kapsułkach.

Ma średnio 85% kolagenu, 20 razy więcej niż konwencjonalne.

Pamiętaj, że nie ma cudów, które powodują utratę tłuszczu z brzucha. Wykonuj swoją część i wykorzystuj wskazówki jako dźwignię. Masz wybór i odpowiedzialność za utratę tłuszczu z brzucha nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim ze względów zdrowotnych.

[ff id=”7″]