Skip to main content

Czy słyszałeś o „zielonej” ciąży? Jako przyszła matka mogłaś przejść wszystkie praktyki mające na celu ochronę dziecka w łonie matki. Zdrowy styl życia, zbilansowana dieta, właściwy sen i pozytywne myślenie to niektóre ze środków, które wszyscy podejmujemy, aby chronić nasze dzieci. Po wykonaniu tego wszystkiego nadal istnieje pewne zewnętrzne zagrożenie, na które dziecko może być narażone, a nawet być nieświadome. W tym momencie „zielona” ciąża staje się skuteczna.

Katherine Sutherland z OBGYN Medical Group for Women in Mountain View, Kalifornia powiedziała: „Przejście na zielono uratuje przyszłe środowisko, które na dłuższą metę jest najlepsze, co możemy dać naszym dzieciom. Jest także dobre Czas, aby pary podniosły świadomość tego, co jest ważne w ich życiu, wprowadzą wiele zmian w stylu życia wraz z ciążą i narodzinami dziecka, dlatego jest to doskonały czas, aby poświęcić się długoterminowemu zdrowiu naszego świata. ”

Mówiąc prościej, ważne jest, aby każda przyszła para stosowała styl życia przyjazny dla środowiska podczas ciąży. Elizabeth Davis, kręgarz i akupunktura z Chicago, powiedziała: „Nie możesz mieć uroczego, zdrowego dziecka, jeśli otrujesz je od pierwszego dnia. Nie jest hobby być zielonym. To powinno być hobby”. Lifestyle. Nie możemy przetrwać bez względu na nasze środowisko. Jeśli teren jest trujący, stajemy się trujący. Jeśli jest czysty, możemy mieć nadzieję, że będzie czysty. „Twoja dieta i czystość odgrywają w tym istotną rolę.

Nienarodzone dziecko zależy całkowicie od nawyków żywieniowych matki. To, co je matka, zapewnia dziecku jedzenie. Jeśli pokarm matki zawiera znaczną ilość chemikaliów, niektóre z nich można zaobserwować z łożyska. Dlatego zawsze zaleca się wybór żywności ekologicznej, ponieważ toksyn jest mniej. Lokalny targ rolny jest również doskonałym miejscem do znalezienia świeżych organicznych warzyw i owoców podczas ciąży. Woda jest bardzo ważnym składnikiem utrzymującym nawodnienie organizmu podczas ciąży. Należy jednak używać wody destylowanej i butelkowanej zamiast wody z kranu, aby uniknąć toksyn.

Zaleca się również unikanie ryb, ponieważ mogą one być zanieczyszczone rtęcią, co może być niebezpieczne dla twojego dziecka. Jednak prawdą jest również to, że kobieta w ciąży potrzebuje odpowiedniej ilości białka w codziennej diecie. W tym scenariuszu możesz wybrać wegetariańskie opcje, takie jak świeża fasola i tofu, które są bogate w białko, a jednocześnie są przyjazne dla środowiska. Elizabeth Davis radziła również unikanie pokarmów zawierających antybiotyki i hormony.

Oprócz jedzenia istnieje kilka innych czynników, którymi muszą się zająć przyszli ojcowie. Jedną z takich rzeczy są środki czyszczące. Unikaj produktów o silnym zapachu amoniaku, który jest szkodliwy dla środowiska i może również uszkadzać płuca. Jeśli którykolwiek z członków Twojej rodziny wejdzie w kontakt z AJAX, umyj go natychmiast, zanim dostanie się na skórę. Oprócz nich Davis doradził wszystkim kobietom w ciąży, aby odpoczęły i poćwiczyły i nie siedziały przy komputerze przez cały dzień.

Przejdźmy do „zielonej” ciąży, aby chronić naszą przyszłość. Jedz żywność organiczną, używaj produktów o mniejszej ilości chemikaliów i miej oko na swoje dźwięki. Proces ten może wydawać się nieco szczegółowy i czasochłonny, ale służy jedynie zapewnieniu Twojemu dziecku lepszej przyszłości.

[ff id=”7″]