Skip to main content

W ciągu ostatnich dwóch lat rozmawiałem z wieloma firmami zajmującymi się handlem elektronicznym i słyszałem wspólny temat na temat AdWords. Nasze konkurencyjne stawki w AdWords są wysokie, AdWords zużywa dużo gotówki i tracimy reklamy. AdWords staje się płatnikiem gotówki, jeśli Twoja firma ręcznie zarządza AdWords. Istnieje kilka strategii, dzięki którym AdWords może być zyskownym kanałem.

Większość firm e-commerce koncentruje się na kampaniach AdWords opartych na słowach kluczowych. Na przykład „czerwona sukienka” lub „niebieska koszula” są uważane za słowa kluczowe związane z głową. Rywalizacja o słowa kluczowe jest zacięta i często prowadzi do wysokich stawek. Ze względu na wysokie stawki i odpowiednio wysokie koszty za kliknięcie zwrot z wysiłku marketingowego jest niski i prowadzi do wypalenia gotówki. Firmy zajmujące się handlem elektronicznym zwykle myślą, że AdWords nie jest dla nich, ale koncentrują się wyłącznie na głównych słowach kluczowych i nie myślą o słowach kluczowych z długim ogonem.

Słowa kluczowe z długim ogonem mogą generować ruch w witrynie przy niskim koszcie kliknięcia i wysokim zysku z działań marketingowych. Na przykład „czerwona bawełniana sukienka” lub „zwykła czerwona poliestrowa koszula” są uważane za słowa kluczowe dla długiego ogona. Firmy tracą znaczny ruch AdWords bez długich słów kluczowych. Każde słowo kluczowe z długim ogonem może generować niewielki ruch, ale ogólnie miliony słów kluczowych z długim ogonem generuje duży ruch.

Nie można jednak ręcznie podawać i zarządzać słowami kluczowymi o długim ogonie. Automatyzacja SEM jest wymagana do wygenerowania milionów słów kluczowych z długimi ogonami, zaklasyfikowania ich do odpowiedniej kampanii i grupy reklam, a następnie wyświetlenia tych słów kluczowych wraz z kampanią, grupą reklam i reklamami w AdWords. Po wdrożeniu słów kluczowych stawki za słowa kluczowe powinny być automatycznie dostosowywane na podstawie skuteczności słów kluczowych, aby wygenerować wysoki zwrot z wydatków marketingowych.

Zauważyłem, że większość małych i średnich firm e-commerce konfiguruje kampanie AdWords za pomocą zestawu słów kluczowych i odpowiednich ofert na poziomie grupy reklam. Stawki zwykle są podnoszone w pierwszych dniach, aby uzyskać większy ruch. Gdy kampanie uzyskają ruch, większość menedżerów ds. Marketingu uruchamia je na autopilocie i zmienia słowa kluczowe i stawki średnio raz w miesiącu. Takie podejście zmniejsza ROI, a menedżerowie ds. Marketingu zwykle tracą zaufanie do AdWords. Aby maksymalnie wykorzystać możliwości AdWords, należy stale dodawać słowa kluczowe z długim ogonem, a stawki wszystkich słów kluczowych dostosowywać zgodnie z ich skutecznością. Codzienne ręczne monitorowanie ofert tysięcy słów kluczowych jest trudnym zadaniem. Automatyzacja pomaga codziennie dostosowywać stawki. Na podstawie zapytań otrzymanych w witrynie można codziennie dodawać do kampanii nowe słowa kluczowe o długim ogonie i niższej stawce. Te kilka strategii poprawia zwrot z inwestycji w kampanie biznesowe AdWords.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​długie słowa kluczowe generują do 50% całkowitej sprzedaży AdWords i przynoszą zyski z kampanii AdWords. Średnio około miliona słów kluczowych byłoby normalne dla średniej firmy zajmującej się handlem elektronicznym. Poleciłbym firmom zajmującym się handlem elektronicznym, zwłaszcza firmom średnim, rozważenie możliwości automatyzacji AdWords ze względu na rentowność.

[ff id=”5″]