Skip to main content

Gry 3D stają się coraz ważniejsze, ponieważ coraz więcej programistów korzysta z technologii. Pierwsza technologia trójwymiarowa została wprowadzona w 1987 roku. Dzisiaj technologia uległa poprawie i nie ogranicza się już do gier komputerowych. Od tego czasu technologia uległa poprawie, a koszty ogromnie spadły. Komputery stały się dziś tańsze i wydajniejsze. W rezultacie są dobrze wspierani w radzeniu sobie z 3D. Technologia 3D przyniosła taką rewolucję w naszym życiu. Gry 3D to bez wątpienia kolejna wielka rzecz. Jeśli się rozejrzysz, odkryjesz jego popularność. Zalety technologii 3D podczas gry to:

Zakres widoku

Jedną z zalet gier 3D jest głębia ostrości. Oferuje rozszerzoną wizję gier oraz proste i wyraźne ukierunkowanie. Jest to szczególnie dobre, jeśli masz platformową grę 2D lub tytuł o silnym, mocnym stylu graficznym. Natura 3D to obraz, do którego nasze oczy są bardziej przyzwyczajone. Jeśli jesteśmy istotami trójwymiarowymi, mamy większą szansę na określenie różnicy między pierwszym planem a tłem. Dlatego o wiele łatwiej zrozumieć, na co patrzymy. Grafika jest dopracowana. Taki wyświetlacz jest coraz lepszy, co jeszcze bardziej poprawia efekty i wydajność obliczeń.

zanurzenie

Gry 3D oferują również dodatkową zaletę zanurzenia. Jest to zgodne z walkami, w jakie gry musiały osiągnąć poczucie zanurzenia. Jeśli gracze wiedzą, że grają w grę, mimo że są jej bardzo świadomi, doświadczenie jest często znacznie zmniejszone. Technologia oferuje coś, co jest nieco bardziej realistyczne. Przynajmniej jest mniej ograniczeń, na których kończy się ekran, więc rzeczywistość się zapada. Ponadto większość z nich pozwala programistom uzyskać większą kreatywność. We wcześniejszych czasach gry płaszczyzny 2D i przewijanie paralaksy były używane do stworzenia trójwymiarowej iluzji. Dzięki dzisiejszej technologii 3D nie ma już potrzeby angażowania się w takie sztuczki.

Zastosowane zalety

Dodatkowe zalety często pojawiają się, gdy łączy się głębię widoku i zanurzenie. Jednym z największych zauważalnych aspektów jest rozgrywka, którą wprowadzają te dwa aspekty. Wyobraź sobie gry wyścigowe 3D lub puzzle. Głębokość często zapewnia dodatkową głębię do zabawy. Grafika 3D oferuje jednak dużo miejsca na kreatywność. Pomaga również uzyskać lepsze intuicyjne odpowiedzi.

[ff id=”4″]