Skip to main content

Niektórzy właściciele domów mają lepsze umiejętności, wiedzę, umiejętności i / lub szkolenie niż inni. Więc to, co osoba może zrobić osobiście, prawdopodobnie będzie musiało zatrudnić kogoś innego do opieki. Oczywiście ci, którzy na ogół mogą samodzielnie wykonać te czynności, znacznie obniżą koszty utrzymania domu. W tym artykule podjęto próbę zwięzłego przeglądu, zbadania, przeglądu i omówienia niektórych projektów DIY dla majsterkowiczów, które osoby bez specjalnych umiejętności i / lub wiedzy specjalistycznej mogą być w stanie podjąć samodzielnie.
pierwszy Małe projekty malarskie: Chociaż wielu nie ma umiejętności i / lub pewności siebie, aby pomalować cały dom, szczególnie niektóre wyzwania wewnętrzne i zewnętrzne, większość jest w stanie poradzić sobie z małymi, ograniczonymi projektami. Jednym ze sposobów jest dbanie o drzwi, którymi należy się zająć zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Po zakończeniu klucz wymaga czasu i nie wymaga skrótów itp. Zanim zaczniesz, przejdź do jakości, lakierni i zapytaj, jakie materiały eksploatacyjne są zalecane, w tym ściereczki, taśma malarska, podkład i odpowiedni kolor odpowiednie zamówienie. Przyklej wszystkie obszary, które mogą się popsuć, użyj ściereczki i postępuj ostrożnie. Poproś o próbki kolorów, aby zobaczyć, jak dany kolor może działać w określonej lokalizacji. Jeśli unikniesz pośpiechu i będziesz ostrożny, możesz to zrobić!
drugi Czyszczenie: Kiedy będziesz gotowy, możesz wykonać większość czyszczenia i konserwacji w jednym domu. Musisz być gotowy na zabrudzenie rąk, ale zrobienie tego sam pozwoli ci zaoszczędzić sporo pieniędzy.
trzeci Obszary zainteresowań: Przeglądaj w księgarni lub w Internecie i zwracaj uwagę na wiele opcji, zrób to sam lub zrób to sam. Niektóre mogą nie być dla Ciebie, a inne, jeśli postępujesz zgodnie z instrukcjami, mogą być w twoich możliwościach. Zawsze zaczynaj od mniejszych prac, a jeśli zdobędziesz umiejętności, zdolności i umiejętności, możesz stanąć przed większymi wyzwaniami.
4-ci DIY oszczędza pieniądze: Jeśli możesz to zrobić sam i nie musisz zatrudniać innej osoby, prawie zawsze oszczędzasz pieniądze. Nie rób jednak bardziej niebezpiecznych rzeczy, które wymagają dalszego szkolenia, takich jak: B. Elektryczne i sanitarne! Podczas gdy większość może zastąpić żarówkę, różni się to znacznie od przeróbki i innych prac elektrycznych.
Dowiedz się o możliwościach przedmiotów, których możesz nauczyć się robić samemu, zamiast zatrudniać kogoś do nawet najmniejszych prac. Jeśli cię to obchodzi, może być fajnie i zaoszczędzić pieniądze.

[ff id=”3″]