Skip to main content
Reklama

Zwiększ SEO dzięki wykluczającym słowom kluczowym: jak?

Byliśmy tam Relax! Panika zaczyna się pojawiać. Recenzje mogą obsługiwać pozycje wyszukiwarek. Podczas gdy większość z nas chce pozytywnych opinii, złe nie są tak biedne, jak mogłoby się wydawać. Pozwól mi wyjaśnić dlaczego. Po miesiącach pracy zaczynasz nową usługę lub produkt, a zamiast komplementów Twoja firma otrzymuje przerażającą ocenę. Niektóre negatywne recenzje nie mają takiej możliwości. To nie koniec świata. Czy inspekcja pochłonie całe życie i pieniądze Twojej firmy i nie da ci nic do pokazania za ciężką pracę włożoną w budowanie własnej marki? Poniżej przedstawiamy zalety negatywnych recenzji.

1. Liczba recenzji rośnie wraz z większą liczbą negatywnych recenzji.

Google zapewnia wyniki, które pokazują gwiazdy, które każdy ma, gdy ludzie szukają firmy. Wyobraź sobie, że prowadzisz firmę? Czy Twoje SEO może zaszkodzić? Oczywiście nikt nie wie, że referencje pomagają SEO. Co ważniejsze, analiza wykazała, że ​​liczba referencji wpłynęła na to, jak klienci zareagowaliby na średni wynik na stronie internetowej. Wewnętrzne wytyczne Google dotyczące optymalizacji wyszukiwarek uczą recenzentów stron internetowych, jak pamiętać, że niektóre z największych witryn uzyskują złe recenzje. Konsumenci muszą zrozumieć, że Twoja firma ma trudności z podjęciem decyzji o zakupie. Prawie mężczyzna ani kobieta nie zobaczy wszystkich, jeśli Twoja witryna zawiera 100, a może 25 referencji. Ale czy zauważyłeś, że Google zgłasza, ile referencji ma firma? Możesz być pewien, że twoja reputacja nie spadnie, a negatywne opinie nie powinny być pomijane. Innymi słowy, kiedy konsumenci wyciągają wnioski, polegają na skrótach. Prawdopodobnie nie. Dowody dla Twojej firmy rosną i prowadzą do zlokalizowanych elementów badań. Ludzie stojący za wyszukiwarkami takimi jak Google wiedzą, że nikt nie jest idealny. Chodzi o to, że chcesz po prostu różnorodnych odmian, takich jak kilka recenzji, które pomogą wyszukiwarkom potwierdzić ważność Twojej firmy.

2. Wiarygodność wzrasta wraz z negatywnymi recenzjami.

Badania wykazały, że klienci lubią mieszać doskonałe recenzje, aby ustalić, czy firma jest godna zaufania. Niedrogie referencje są bardziej przekonujące niż zbyt pozytywne referencje. Zwykle stają się podejrzane, gdy klienci widzą tylko pozytywne recenzje. Gdy wiele różnych opinii przywołuje autentyczność, oczywiste jest, że klienci są skłonni zainwestować trochę czasu w poprawę pozycji w wyszukiwarkach. Czas na stronie (czas spędzony na jednej stronie) i czas trwania sesji (ogólny czas spędzony na stronie) są równie ważnymi krokami, jeśli chcesz poprawić optymalizację wyszukiwarek. Dzieje się tak, jeśli jesteś sklepem internetowym o zasięgu globalnym lub nawet lokalną piekarnią.

3. Buduj relacje z klientami.

Pomaga również w SEO, czyli sąsiedztwie. Kiedy klienci wiedzą, że opiekuje się nimi, gdy coś pójdzie nie tak, czują się dobrze, kiedy dokonują wyboru. Google nie ukrywa tego, więc można założyć, że dokładnie to samo dotyczy stron internetowych firm, których referencje przyczyniają się do wyszukiwania pozycji. To pokazuje, że cenisz opinie klientów i jesteś gotowy podjąć działania, jeśli Twoja firma odpowiednio zareaguje na recenzje. Oto pasek przekąsek na tym etapie: Firmy mają możliwość wykazania poprzez negatywne referencje, że są gotowe i potrafią poradzić sobie ze swoją reputacją. Jeśli masz problem z obsługą klienta (lub innym rodzajem trudności), wiesz, co się dzieje i możesz go naprawić. Kolejną zaletą uzyskiwania negatywnych recenzji jest to, że otrzymujesz opinie o swojej firmie, które możesz zastosować w praktyce.

4. Zapewnia dokładny obraz firmy.

Negatywne opinie pomagają klientom wiedzieć. Negatywne recenzje oferują wyważony obraz usług i produktów oraz zwiększają autentyczność i wiarygodność Twojej firmy. Gdy dostępne są referencje online, możesz upewnić się, że klienci, którzy zdecydują się na zakup, z większym prawdopodobieństwem z góry zrozumieją, co otrzymają, co w dłuższej perspektywie zmniejszy różnorodność klientów oprócz zwrotów. Klienci doświadczają rozczarowań, gdy oczekiwania nie są spełnione. Jeśli patrzysz od taniej do niezbyt dobrej, możesz zagwarantować swoim klientom, że Twoja witryna jest doskonałym miejscem. Jak wspomnieliśmy w wielu opiniach, czas spędzony przez konsumentów w Twojej witrynie poprawia pozycje wyszukiwania.

5. Zwiększa twój SEO i content marketing.

Jeśli podzielisz informacje w każdym negatywnym komentarzu, możesz zmienić i ukierunkować własne strategie optymalizacji pod kątem wyszukiwarek.

Czego chciał ten klient, którego nie oferujemy?

Co ten klient obiecał, że nie będziemy pasować?

Jakie pytania ma ten klient na temat naszych produktów lub naszej firmy?

Jakie wyszukiwania może znaleźć inny konsument na tej zawartości?

Recenzje pomagają zrozumieć twoich widzów. Zapytaj siebie, jak widzisz. Możesz tworzyć wkłady sieciowe, które rozwiązują każdą z tych trudności lub szereg artykułów.

[ff id=”5″]