Skip to main content

Park Narodowy Yosemite, z majestatycznymi granitowymi szczytami, najwyższym wodospadem na kontynencie, wysokimi lasami Sekwoi i wszystkim pośrodku, powinien znajdować się na każdej liście miejsc do odwiedzenia. Zaledwie kilka godzin drogi od San Francisco, ten wyjątkowy park narodowy jest również wyjątkowo dostępny dla osób szukających weekendowego wypadu, aby ponownie połączyć się z naturą i naładować akumulatory.

Podczas gdy możesz cieszyć się Yosemite, jadąc setki kilometrów ulic przez park, zdecydowanie najlepszą opcją jest zasznurowanie butów i chodzenie po szlakach, aby uzyskać prawdziwy posmak wszystkiego, co Yosemite ma do zaoferowania , W tym krótkim artykule znajdziesz pięć szybkich wskazówek, które pomogą Ci przygotować się do wędrówki po Parku Narodowym Yosemite.

1. Wybierz najlepszy sezon

Wyobraź sobie zakręt i znajdź piękną prerię pełną łosi, które pasą się spokojnie. Gdy sięgasz po aparat, aby uchwycić ten idealny moment, rodzina turystów z kilkoma dziećmi hałaśliwie skręca za rogiem i odstrasza dziesiątki łosi, które niszczą idealny moment i zdjęcie. Jeśli odwiedzisz Yosemite w wysokich miesiącach letnich, prawdopodobnie spotkasz też dość duży tłum.

Według National Park Service, średnio prawie 1,7 miliona osób odwiedza park każdego roku w wysokich miesiącach letnich w czerwcu, lipcu i sierpniu. To bardzo dużo odwiedzających w krótkim czasie. Jeśli masz swobodę planowania, powinieneś odwiedzić Yosemite wcześniej w tym roku. Wiosenne miesiące, szczególnie od połowy do końca kwietnia, są wyjątkowym doświadczeniem, ponieważ topniejący śnieg zmienia cały park w zielony kolor. Tylko 6% odwiedzających Yosemite przyjeżdża w kwietniu, więc prawdopodobnie będziesz miał dużo czasu, aby usiąść i obserwować, jak łosie pasą się na prerii.

2. Opuść dolinę Yosemite

Yosemite to ogromny obszar, ale zdecydowana większość odwiedzających mieszka w dolinie Yosemite, która stanowi mniej niż 1% całkowitej powierzchni parku narodowego. Chociaż dolina jest z pewnością piękna i oferuje zapierający dech w piersiach widok na niektóre z najsłynniejszych zdjęć parku, na pewno są inne miejsca w Yosemite, które warto zwiedzić.

Ponad 95% parku jest wyznaczone jako dzicz. Odkryj jedne z najlepszych szlaków turystycznych poza doliną Yosemite. Na tej stronie znajdziesz zalecenia dotyczące jakości wędrówek po parku.

3. Mądrze wybieraj między jednodniowymi wędrówkami a wycieczkami krajowymi

Podczas gdy niektórzy ludzie trzymają się z dala od jakichkolwiek oznak cywilizacji przez długi czas, inni wolą szybką wycieczkę w dzicz, którą oferują te wycieczki. Na szczęście Park Narodowy Yosemite oferuje to, co najlepsze z obu światów. Dla rodzin i osób, które nie chcą wziąć torby za 50 funtów, aby przeżyć noc w Bearland, w parku można zrobić dziesiątki jednodniowych wędrówek. W rzeczywistości, jedną z najbardziej oszałamiających funkcji Yosemite, Half Dome, można wędrować w ciągu dnia, jeśli masz dobrą wytrzymałość.

Inne wysokiej jakości wędrówki jednodniowe obejmują wycieczki do miejsc takich jak Yosemite Falls, Mariposa Grove of Sequoia Forest, Taft Point i Ostrander Lake. Nawet jeśli nie jesteś w najlepszej formie fizycznej, park oferuje również krótsze spacery przyrodnicze dla osób, które chcą doświadczyć piękna parku, ale nie czują się fizycznie w stanie przejść 17 mil wytężonych szlaków.

Jeśli chcesz pojechać z plecakiem na pustynię w nocy lub przez kilka dni, istnieje praktycznie nieskończona liczba tras, które możesz połączyć ze sobą na tysiącach kilometrów szlaków turystycznych biegnących przez park. Upewnij się, że ubiegasz się o bezpłatne zezwolenie na jazdę krajową na czas. Aby uzyskać więcej informacji na temat uzyskania tego zezwolenia, odwiedź stronę internetową National Park Service tutaj.

4. Weź ze sobą aparat

Jeśli planujesz podróż do Yosemite, powinieneś również zabrać ze sobą aparat wysokiej jakości. Istnieje nieograniczone możliwości zrobienia idealnego zdjęcia. Od pięknych widoków mglistych dolin po wspaniałe zdjęcia zachodów słońca, w których zachodzące słońce oświetla granitowe ściany masywnych gór, po spokój i tajemnicę gigantycznych lasów Sekwoi dla tej wyjątkowej okazji.

Punkt widokowy z widokiem na tunel jest świetną bazą wypadową, ponieważ może oferować najlepszy panoramiczny widok na dolinę Yosemite i wszystkie atrakcje parku. Rozważ też wycieczkę z doliny na łąki Tuolomne. Ta mniej odwiedzana część parku jest także pełna naturalnych piękności, które czekają na ujęcie Twojego obiektywu.

5. Zapakuj odpowiednią torbę

Wreszcie, a może przede wszystkim, chcesz mieć odpowiedni sprzęt. Nie ma nic gorszego niż niemożność pełnego podziwiania cudu i piękna wędrówki do wodospadu Yosemite, ponieważ plecak ociera się o blister na ramieniu lub dlatego, że tani pakiet ramy zewnętrznej doprowadza Cię do szaleństwa irytującym piskliwym krokiem uczynić.

Przed zaplanowaniem podróży do Yosemite upewnij się, że wiesz, która torba jest najlepsza dla tego rodzaju wędrówek. Aby rozpocząć, sprawdź to porównanie plecaków z LiveOnceLiveWild.

Wędrówki po Yosemite, bez względu na to, czy wybierasz się na godzinny spacer ścieżką przyrodniczą, czy podejmujesz wyzwanie przejścia setek mil przez pustynię Yosemite, pozostawi niezapomniane wrażenia. Jeśli planujesz swoją podróż we właściwej porze roku, opuść dolinę Yosemite, zaplanuj najlepsze wędrówki dla swoich umiejętności i weź ze sobą odpowiedni aparat i torbę, Twoja podróż z pewnością będzie epicka.

[ff id=”1″]