Skip to main content

Schody do nieba na Hawajach

Schody do nieba, zwane również schodami haiku, są świetne przez ferratę na wyspie Oahu na Hawajach. Przez Ko Olau Mountain Go jest łącznie 3922 etapy, które oferują wspinaczom zapierające dech w piersiach perspektywy nad linią driftu.

Prace rozwojowe na schodach rozpoczęły się w 1942 r., Kiedy amerykańska marynarka wojenna wkroczyła w wysokie góry, aby ustanowić łączność radiową przez Pacyfik. W połowie lat 50. schody zostały zmienione z drewna na metal.

Odtąd dostęp do Stairway to Heaven jest zabroniony i jest otoczony znakami „zakaz wstępu”. Jednak zapaleni wspinacze muszą to zignorować i zakończyć wspinaczkę. Alarm musi wejść po schodach, ponieważ obrażenia krytyczne wystąpiły podczas niezwykłej burzy, która nawiedziła Hawaje w 2015 roku.

Obóz podstawowy Mount Everest, Nepal

Baza Everest Base Camp wydaje się wyróżniać wśród innych wspinaczek na planecie i jest na nią zasłużona. Mount Everest znajduje się w odległym Nepalu w Himalajach.

Wspinaczka do bazy jest niesamowita, a odkrywcy będą wędrować przez odległe miasta i doliny, ucząc się metody szerpów.

Zapalony wspinacz może spodziewać się ciężkiego wysiłku fizycznego, światowej widoczności i zapierającej dech w piersiach relacji towarzyskiej.

Odkrywcy mogą spodziewać się ciężkiego wysiłku fizycznego, światowej klasy wizji i niesamowitej próby społecznej.

Kilimandżaro, Tanzania

Dla tych, którzy uwielbiają wspinać się na najwyższy punkt góry, Kilimandżaro jest naprawdę wyjątkowy w porównaniu z innymi doświadczeniami wspinaczkowymi na naszej planecie. Kilimandżaro jest najwyższą górą w afrykańskiej masie lądowej.

Znajdujący się w Tanzanii we wschodniej Afryce podróżnicy mogą podziwiać niesamowity widok na góry w otwartych afrykańskich samolotach po lądowaniu na lotnisku. Odkrywcy mogą mieć nadzieję na poruszanie się przez lasy deszczowe, w końcu zaśnieżone obszary są trudną atrakcją, zanim osiągną szczyt 5895 metrów.

Szlak Kokoda, Papua Nowa Gwinea

Kokoda Track to trudna, ale malejąca wspinaczka, która rozciąga się na 96 kilometrów przez oddaloną Papuę Nową Gwineę. Szlak jest pojedynczym dokumentem i prowadzi wspinaczy przez trudne sceny podczas przebywania w chłodnych, mokrych i wilgotnych warunkach.

Ta wspinaczka nie jest dla tchórzostwa, ale odkrywcy napotkają głębszą i spokojniejszą podróż i będą wystawieni na uczucia wojny.

Zasięg Kokoda był sceną różnych bitew między aliantami i Japończykami podczas II wojny światowej. Odkrywcy odwiedzą wspomnienia wojenne i doświadczą wiecznego uznania dla wojowników walczących w tym odległym i groźnym obszarze.

Mount Toubkal, Maroko

Dotarcie na szczyt góry to naprawdę niesamowite przedsięwzięcie. Jedną z najlepszych firm wspinaczkowych jest Mount Toubkal w Maroku. Góra Toubkal osiąga szczyt 4167 metrów i znajduje się w górach Atals.

Wspinacze będą przechodzić przez małe górskie miasteczka, pola surfingowe i szokujące granice, a rekompensują im widok Atale, a nawet Sahary.

[ff id=”1″]