Skip to main content

Kolagen znajduje się na liście głównych rodzajów białka w twoim ciele. Występuje w skórze, kościach, mięśniach, ścięgnach i układzie pokarmowym. Rzeczywiście, kolagen jest czymś, co pomaga skórze zachować jędrność i elastyczność. Poza tym pomaga twojemu ciału zastąpić martwe komórki nowymi. Krótko mówiąc, jest to rodzaj kleju, który utrzymuje nasze ciało w dobrej formie. Poniżej przedstawiamy niektóre zalety kolagenu.

1. Poprawia zdrowie skóry i włosów

Z wiekiem zmniejsza się produkcja kolagenu w organizmie. Typowymi objawami są więcej zmarszczek, luźna skóra i mniejsza elastyczność. Z drugiej strony, normalny poziom kolagenu zapewnia, że ​​twoje komórki skóry będą nadal wymieniane i naprawiane.

Oprócz tego substancja ta zmniejsza również rozstępy i cellulit. Kiedy skóra traci elastyczność, występują różne działania niepożądane.

2. Zmniejsza ból stawów

Czy znasz kogoś ze szkieletowymi nogami? Jest to rodzaj nóg, które są niezwykle sztywne i sprawiają, że chodzenie jest niewygodne. Dzięki kolagenowi możesz poruszać się bez bólu. Jest to rodzaj smaru, którego można użyć do naprawy skrzypiącego zawiasu drzwi. Substancja ta ułatwia stawy pracy i łagodzi ból związany z pogorszeniem stawów. Według ostatnich badań substancja ta może pomóc w leczeniu pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów.

3. Leczy nieszczelne jelita

Kolagen może ci bardzo pomóc, jeśli masz zespół nieszczelnego jelita. W tym stanie toksyny mogą przedostawać się przez jelita i powodować wiele problemów. Przy odpowiednim poziomie tej substancji w twoim ciele twoje ciało może dobrze trawić białka. W rezultacie wyściółka jelita pozostaje nienaruszona, a uszkodzone komórki są również naprawiane.

4. Poprawia metabolizm

Przy odpowiedniej produkcji kolagenu w organizmie pobudzany jest metabolizm. W rezultacie zyskujesz więcej mięśni. To pomaga twojemu ciału przetwarzać niezbędne składniki odżywcze. Rzeczywiście, jedną z najważniejszych funkcji glicyny jest to, że pomaga budować tkankę mięśniową poprzez przekształcanie niezbędnych składników odżywczych. Pamiętaj: w miarę starzenia się bardzo ważne jest utrzymanie masy mięśniowej.

5. Wzmocnij paznokcie

Czy masz rozdwajające się lub obierające paznokcie? Jeśli tak, w twoim ciele może brakować kolagenu. W rzeczywistości białko kolagenowe pomaga w produkcji paznokci, zębów i włosów. Jeśli uczynisz kolagen częścią diety, możesz wzmocnić paznokcie i odwrócić skutki wypadania włosów.

6. Zwiększa zdrowie wątroby

Jeśli próbujesz odtruć swoje ciało, zachować młodość i poprawić przepływ krwi do swojego ciała, zalecamy poprawę produkcji kolagenu w ciele. Powodem jest to, że glicyna zmniejsza uszkodzenie wątroby, jeśli absorbuje obce substancje, alkohol lub toksyny.

To był opis 6 zalet kolagenu dla twojego zdrowia.

[ff id=”7″]