Skip to main content

Czy jesteś nowy w kolagenie? W takim przypadku zachęcamy do zapoznania się z niektórymi kluczowymi zaletami białka kolagenowego. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

1. Pomoc pokarmowa

Kolagen pomaga szybko leczyć przewód pokarmowy. Pomaga także ciału naprawić błonę śluzową. Poza tym proces trawienia staje się łatwiejszy, ponieważ kolagen rozkłada tłuszcz i białko z pożywienia.

Aby osiągnąć te korzyści, wystarczy dodać do swoich napojów gałkę wysokiej jakości peptydów kolagenowych. Pomoże to poprawić spożycie białka i produkcję kwasu solnego.

2. Zdrowie skóry

Według niektórych lekarzy kolagen jest produktem, który pomaga w walce z procesem starzenia. Twierdzą także, że promuje elastyczność, spójność i regenerację komórek skóry. Ta rzecz składa się głównie z proliny, aminokwasów glicyny, hydroksyproliny i alaniny. Według ekspertów te aminokwasy pomagają zwalczyć oznaki starzenia. Poza tym badania kliniczne sugerują, że pomaga utrzymać zdrowie skóry, zwiększyć poziom nawilżenia, gładkość skóry i elastyczność skóry.

3. Utrata masy ciała

Jeśli szukasz dobrego źródła białka, zdobądź białko kolagenowe. Badania wykazały, że podczas śniadania można schudnąć podczas jedzenia peptydów kolagenowych. Jeśli chcesz wznowić wysiłki, aby schudnąć, możesz wziąć rano shake kolagenowy.

4. Zdrowie stawów i kości

Wielką zaletą kolagenu jest to, że naprawia on również tkankę, zmniejsza stan zapalny i uwalnia od silnego bólu. Ulga jest podobna do ulgi, którą odczuwasz podczas przyjmowania ibuprofenu i kortyzonu. Ponadto glicyna wspomaga gojenie się ran i regenerację. Inne badanie wykazało ulgę u 250 pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów po codziennym spożywaniu 10 gramów czystych peptydów kolagenowych.

5. Wyniki sportowe

Niektóre aminokwasy, takie jak prolina i glicyna, pomagają naprawić tkankę, zmniejszyć obrzęk i przyspieszyć regenerację po wysiłku. Oprócz tego suplementacja tym lekiem może zmniejszyć ryzyko więzadeł, ścięgien i innych mięśni. Ponadto zawartość argininy i glicyny w tym proszku poprawia wyniki sportowe oraz wspiera i wzmacnia masę mięśniową.

Arginina zwiększa emisję hormonu wzrostu, który zwiększa masę mięśniową. To pozwala ci grać lepiej.

6. Tonik do spania

W mózgu glicyna pomaga w neuroprzekaźnikach. Według ostatnich badań glicyna może być pomocna w przypadku problemów z zasypianiem. Przyjmowanie kolagenu poprawia jakość snu i zmniejsza senność w ciągu dnia. Poprawia również pamięć podczas pracy w biurze.

Więc jeśli zastanawiasz się nad spożyciem kolagenu, zalecamy sprawdzenie 6 zalet tego proszku. Pomoże Ci to poznać niesamowite rzeczy, które ten proszek może dla Ciebie zrobić. Mam nadzieję, że ten artykuł Ci pomógł.

[ff id=”7″]