Skip to main content

Świat marketingu cyfrowego jest szeroki i różnorodny, ale dominującym czynnikiem są media społecznościowe. Firmy mogą osiągnąć globalną pulę miliardów klientów za pośrednictwem platform internetowych. Każda firma, która nie korzysta z tego źródła, nie tylko pomija fantastyczne okno wzrostu, ale jest także krową gotówkową z zyskiem.

Niezależnie od tego, czy są to wyłącznie usługi PPC, czy treści są udostępniane w mediach społecznościowych. Kiedy firma korzysta z platformy, zwraca uwagę na swoje usługi lub produkty. Informują także wyszukiwarki, że marka jest niezawodna, aktualna i spójna. Spójrzmy, jak media społecznościowe mają pozytywny wpływ na firmę.

 • Zaangażuj klienta.

Marketing polega na zwróceniu uwagi, a następnie na przekazaniu wiadomości. Media społecznościowe to najprostszy i idealny sposób na interakcję z klientami. Jest to jedyny sposób, który umożliwia błyskawiczną dwukierunkową komunikację. Platformy internetowe szybko reagują na życzenia i zainteresowania klienta. Im więcej klientów zaangażuje się w Twoją markę, tym bardziej prawdopodobne jest, że dokonają konwersji.

 • Uświadom sobie o tym więcej klientów.

Facebook, Twitter czy Instagram to nie tylko sposoby na rozmowę z obecnymi klientami. Są to sposoby na dotarcie do dodatkowych odbiorców w czasie rzeczywistym. W przeciwieństwie do większości innych strategii marketingowych media społecznościowe to łatwy sposób na zwiększenie widoczności marki. Zaledwie kilka godzin co siedem dni, ponad 90% firm wykazało większą świadomość produktów lub usług wśród klientów.

Celem jest utworzenie wszystkich profili w mediach społecznościowych, regularne korzystanie z nich i rozpoczęcie pracy w sieci w celu zdobycia szerokiego grona odbiorców

 • Uczyń klientów bardziej lojalnymi.

Bez wątpienia jedyną korzyścią, jaką media społecznościowe mają dla klientów, jest łatwość znalezienia marek. Wygoda łączenia zwiększa komfort użytkowania i przynosi korzyści firmie. W jaki sposób? Klient staje się lojalny wobec marki, jeśli jest zadowolony. Jeśli klient jest w stanie komunikować się z firmą w ciągu kilku minut od znalezienia problemu lub chce dowiedzieć się więcej o produkcie poprzez obecność społeczną, zwiększa to satysfakcję. To z kolei prowadzi do lojalności wobec marki.

 • te zyski zrozumieć rynku.

Powodem, dla którego media społecznościowe są postrzegane jako MVP marketingu cyfrowego, nie jest to, że daje markom swobodę prezentowania swoich produktów szerszej publiczności, ale dlatego, że oferują one zrozumienie rynku. Jeśli firma jest w stanie rozmawiać bezpośrednio ze swoimi klientami przez Internet, będzie dokładnie wiedziała, co jest potrzebne.

Marka może również monitorować aktywność konsumentów w Internecie i poznawać ich opinie i zainteresowania. Nie byłoby to możliwe bez stron i uchwytów w mediach społecznościowych. Pomyśl o mediach społecznościowych jako narzędziu badawczym, które może pomóc w identyfikacji danych demograficznych w miarę wzrostu lojalności wobec marki.

 • Bądź bardziej ekonomiczny.

Reklama w tradycyjnym tego słowa znaczeniu nie jest niedrogą strategią. Ale reklama za pośrednictwem marketingu w mediach społecznościowych jest wyjątkowo opłacalna.

 1. Założenie konta na dowolnej platformie jest bezpłatne.
 2. Rozwój marki na własną rękę kosztuje dziesiątki tysięcy.
 3. Płatne reklamy są również tanie w mediach społecznościowych.

Na dodatek do czereśni firma może zainwestować najmniejszą kwotę i uzyskać wysoki zwrot. Zwiększenie współczynników konwersji reklam w mediach społecznościowych nie jest trudne. Potrzebujesz trochę kapitału i odpowiedniego czasu.

 • Wygraj głos marki.

Za pośrednictwem platformy internetowej marka może generować głos, który przemawia bezpośrednio do klientów i tworzy zdrowy wizerunek marki. Gdy klient otrzymuje dostosowaną odpowiedź na jego żądanie w sieciach społecznościowych, jest to dla niego ważniejsze niż odpowiedź na foremki do ciastek. To pokazuje, że firma ceni konsumenta na tyle, aby podjąć trud pisania osobistej odpowiedzi. Głos marki umożliwia zatem skuteczną komunikację, tworzenie sieci i zdrowsze zadowolenie klientów.

 • Zostań autorytetem.

Autorytet jest określany za każdym razem, gdy mała lub duża firma publikuje oryginalne treści w mediach społecznościowych lub za każdym razem, gdy odpowiada na pytanie klienta. Ponieważ publikowanych jest coraz więcej oryginalnych postów i istnieją rozwiązania, w oczach klienta marka staje się ekspertem w temacie lub tematach. Podobnie jak zadowolenie i lojalność wpływają na wyniki finansowe organizacji, podobnie autorytet. Dlaczego? Ponieważ pozostawia konsumentowi optymistyczny obraz. Zwiększa to prawdopodobieństwo, że kupią produkt i porozmawiają o nim z innymi potencjalnymi klientami.

Zwięzły układ

Żaden guru marketingu ani przedsiębiorca nie może zaprzeczyć, że media to magiczna różdżka. Tworzy cuda dla początkujących i uznanych firm. Jeśli konsekwentnie publikujesz, masz następujące zalety handlu:

 1. lepsze SEO
 2. zwiększony ruch
 3. poprawa lojalności wobec marki
 4. zdrowsza satysfakcja klienta

Pamiętaj, że istnieje możliwość, że konkurująca firma już wykorzystuje marketing społecznościowy, aby dotrzeć do potencjalnych klientów. Nie przegap okazji.

[ff id=”5″]