Skip to main content

Co to jest kolagen? W rzeczywistości kolagen jest rodzajem białka, które jest podstawową substancją strukturalną w zwierzęcej tkance łącznej. Zasadniczo składa się z aminokwasów, takich jak arginina, hydroksyprolina, pralina, glicyna i tak dalej. Poniżej znajduje się lista 10 produktów spożywczych, które mogą naturalnie promować kolagen w skórze.

kapusta

Kapusta jest odpowiednią dietą dla Twojej skóry, ponieważ zawiera kolagen. Fitoskładniki i przeciwutleniacze, takie jak sulforafan, izotiocynat, zeaksantyna, tiocyjan i lutenina mogą zwiększać elastyczność i nawilżenie skóry.

Ponadto kapusta jest doskonałym źródłem witaminy B6, błonnika, manganu, kwasu foliowego i tak dalej. Warzywa zawierają żelazo, fosfor, magnez i wapń. Wszystkie te rzeczy pomogą ci wzmocnić kości i obniżyć ciśnienie krwi.

produkty sojowe

Twoja dieta powinna również obejmować wysokiej jakości produkty sojowe, takie jak ser i mleko sojowe. Te rzeczy pomagają zapobiegać drobnym zmarszczkom i zmarszczkom na skórze. Genistelina, hormon roślinny, promuje produkcję kolagenu. Dzięki temu Twoja skóra będzie silniejsza i bardziej elastyczna.

Czerwone owoce i warzywa

W przypadku kolagenu można jeść czerwone owoce, takie jak truskawki, wiśnie, pomarańcze i jabłka. W ten sam sposób czerwone warzywa, takie jak czerwona papryka, buraki pomagają przeciwdziałać starzeniu. Przeciwutleniacze, takie jak likopen w tych warzywach i owocach, sprzyjają produkcji kolagenu w organizmie.

fasola

Dla zdrowej skóry musisz upewnić się, że jesz fasolę. Fasola zawiera kwas hialuronowy, który jest dla Ciebie ważny, jeśli chcesz pozostać młody. W rzeczywistości kwas hialuronowy może dłużej zatrzymywać wodę. W rezultacie możesz usunąć linie i zmarszczki oraz rozjaśnić skórę. Faktem jest, że kwas hialuronowy w fasoli wspomaga migrację i proliferację komórek. Możesz jeść fasolę w dowolnym kształcie.

marchew

Marchewki są w rzeczywistości dobrym źródłem witaminy A, która pomaga organizmowi produkować więcej kolagenu. Poza tym marchewki pomagają ciału kontrolować rozpad elastyny ​​i kolagenu. Inną ważną rolą marchwi jest to, że stymulują i pogrubiają skórę właściwą. W rezultacie twoje ciało ma lepsze krążenie krwi.

Orzechy włoskie i nasiona lnu

Orzechy włoskie i nasiona lnu są bogate w kwasy tłuszczowe omega-3. Eksperci uważają, że filiżanka orzechów włoskich zawiera około 10,8 gramów. Te kwasy tłuszczowe są niezbędne dla dobrego zdrowia. Pomaga zapobiegać chorobom serca, poprawiając jednocześnie wzrost, funkcjonowanie i rozwój mózgu. Uszkadzając komórkowe DNA skóry, zbyt duże promieniowanie UV może prowadzić do mutacji genetycznych. W rezultacie możesz dostać raka.

Oliwki zielone lub czarne

Zielone lub czarne oliwki odgrywają ważną rolę w diecie, aby zachować zdrowie. W rzeczywistości są ciężkie od siarki, co sprzyja tworzeniu kolagenu. W przeszłości siarka była stosowana w leczeniu problemów skórnych, takich jak zapalenie skóry. Substancja zwalcza trądzik, tłuszcz skóry i zapobiega zatykaniu porów skóry.

Więc jeśli szukasz żywności, która może wytwarzać kolagen, powinieneś spróbować żywności, o której mówiliśmy w tym artykule.

[ff id=”7″]