Skip to main content

Zapytaj kogoś: „Czy chcesz więcej pieniędzy?” i zazwyczaj odpowiedź brzmi „tak!” Więcej pieniędzy może oznaczać wiele rzeczy: wolność, zabawę, przygodę, ucieczkę od rachunków, koniec zmartwień, zupełnie nowe BMW. Cokolwiek chcemy, pieniądze są często sposobem na ich zdobycie.

Dlaczego nie mamy wszystkiego, czego chcemy? Jesteśmy zdecydowanie sprytni – wysłaliśmy człowieka na Księżyc, czy nie powinniśmy zarobić jeszcze kilku tysięcy dolarów więcej? Zdecydowanie ciężko pracujemy – według statystyk Australijczycy pracują 40-60 godzin tygodniowo. Amerykanie mają zaledwie dwa tygodnie corocznych wakacji w roku. Nie brakuje tu etyki pracy.

Co zatem uniemożliwia nam osiągnięcie dobrobytu, którego naprawdę chcemy?

Czy to brak wiedzy? Nie – istnieją tysiące książek i artykułów na temat budowania bogactwa, a tysiące już to zrobiły – jest to możliwe do osiągnięcia. Odpowiedzi są dostępne dla wszystkich.

Czy brakuje chęci? Z pewnością nie, ponieważ większość ludzi może wyrazić prawdziwe pragnienie posiadania większej ilości gotówki i zobaczyć prawdziwe korzyści z budowania bogactwa.

Różnica między tymi, którzy zarabiają miliony, a tymi, którzy nie żyją, nie dotyczy inteligencji, popędu, etyki pracy, wiedzy, umiejętności, okazji, a nawet szczęścia. Różnica polega prawie na przekonaniach i postawach. Te rozróżnienia są ograniczone do siedmiu podstawowych tajemnic tego, co nazywam „sposobem myślenia milionera”.

Sekret 1: przekonania o pieniądzach

Milionerzy mają konkretne pomysły na pieniądze i bogactwo. Jest to najbardziej podstawowy i najważniejszy aspekt stania się (i pozostania) milionerem.

Przekonania milionerów obejmują:

* Zasługuję na bycie bogatym.

* Istnieje wystarczająca ilość bogactwa, aby się poruszać.

* Kiedy się wzbogacę, inni też.

* Bogacę się, dodając wartość do życia ludzi. Oferuję również usługi, wiedzę lub produkty, które wzbogacają innych.

* Tworzenie bogactwa to świetna zabawa.

* Jeśli chcę, mogę to osiągnąć, przyciągnąć, posiadać, cieszyć się.

* Jestem kapitanem własnego statku.

* Nie jestem sam – jeśli chodzi o budowanie bogactwa, mam wielu partnerów, którzy wspierają mnie w koncepcji, wdrażaniu i zarządzaniu moimi produktami i usługami. Wszyscy czerpiemy korzyści ze wzrostu zamożności.

* Nikt nie cierpi z powodu bycia bogatym.

* Bogactwo oferuje możliwość pomagania innym.

* Jestem bardzo wdzięczny za wszystko, co mam w życiu.

* Jestem na tej planecie, aby cieszyć się życiem.

* Jestem już niezmiernie bogaty.

Ile z tych przekonań podzielasz milionerów? Jeśli nie masz bogactwa, którego pragniesz, prawdopodobnie dzieje się tak dlatego, że masz ograniczające wyobrażenia o sobie i pieniądzach.

Nasze przekonania dotyczące pieniędzy rozwijamy głównie od rodziny i od wczesnych doświadczeń z pieniędzmi. Czy pamiętasz swoją pierwszą świadomą myśl o pieniądzach? Czy to było pozytywne? Bardzo często nasze doświadczenie z pieniędzmi jest negatywne lub mało pomocne, związane z winą, winą, strachem, zazdrością i wszelkiego rodzaju stanami emocjonalnymi na niskim poziomie.

Jesteśmy także bombardowani kulturowo wiadomościami o pieniądzach. Czy słyszałeś o nich?

* Pieniądze nie rosną na drzewach.

* Pieniądze są źródłem wszelkiego zła.

* Wielbłądowi łatwiej jest przejść przez ucho igielne niż bogatemu człowiekowi przejść przez bramy niebios.

* Cisi odziedziczą ziemię.

* Ubóstwo jest cnotą.

Jeśli się nad tym zastanowić, te maksymy nie są wcale pomocne, jeśli chcemy stworzyć bogactwo. Jeśli zgadzasz się z tymi przekonaniami, twoje ambicje są w ciągłym konflikcie z twoimi podstawowymi wyobrażeniami o bogactwie. Wynik? Impas. W tych warunkach nie można zbudować dobrobytu.

Sekret 2: Powody budowania bogactwa – Marchewka i bat

Milionerzy mają bardzo konkretne i bardzo ważne powody, dla których tworzą bogactwo. Z tych powodów koncentrują się na swoich celach. Może to obejmować chęć skorzystania z wolności wyboru, zapewnienia dzieciom solidnego wykształcenia, pomocy preferowanej przez nich organizacji charytatywnej, wyeliminowania długów osobistych, zabezpieczenia sobie przyszłości lub po prostu dobrej zabawy.

Bez względu na powody, dla których chcesz tworzyć bogactwo, wszystkie powody dzielą się na dwie różne kategorie. Są to „marchewki” i „laski”. Zarówno „marchewka”, jak i „bicze” są niezbędnymi elementami zestawu mentalnego Millionaire.

„Marchewki” to soczysta zachęta. Podobnie jak koń z wiszącą przed nim marchewką, aby był zajęty i dąży do uczty, milionerzy również mają „marchewki”. Może to być nowy Jaguar, dom na plaży, wycieczki za granicę, elegancka garderoba, solidny fundusz edukacyjny dla dzieci, możliwość darowizny na twoją ulubioną działalność charytatywną, poczucie wolności, poczucie przygody, wolność wyboru. Przyczyny są namacalne i ezoteryczne. Zasadniczo najważniejsze jest to, że „marchewki” czują się dobrze.

„Kije” są bolesnym przypomnieniem tego, czego nie chcą. Ciotka, która jest teraz bardzo zamożna, mówi, że tak bardzo prowadziła kampanię na rzecz niezależności finansowej, ponieważ nigdy więcej nie chciała doświadczać ubóstwa swojego dzieciństwa. To było tak bolesne doświadczenie, że służyła jako bicz, „kij”, który napędzał jej działania związane z tworzeniem bogactwa. Innymi przyczynami tworzenia bogactwa mogą być cierpienie zadłużenia, strach przed przejściem na emeryturę bez wystarczających środków oraz obawa, skąd pochodzi następny posiłek.

Anthony Robbins twierdzi, że ludzie zrobią więcej, aby uniknąć bólu niż się nim cieszyć. Jest to ważna obserwacja przy opracowywaniu sposobu myślenia Millionaire. Aby wdrożyć plany tworzenia bogactwa, milioner musi mieć na marce zarówno „marchewki”, jak i „baty”. Kije utrzymują stopy przy ogniu, utrzymują świadomość bólu jako zachętę do kontynuowania próby przestrzegania planu. Jednak „marchewki” dostarczają inspiracji, radości i nagrody. Bogaty „koń” porusza się znacznie efektywniej, jeśli ma zarówno „marchewki”, jak i „baty”, które go zachęcają.

Ostatnie słowo o „patyczkach”. Jeśli masz ich zbyt wiele, twoje życie będzie pełne strachu – strachu przed ubóstwem, strachu przed długiem, strachu przed niedofinansowaniem emerytury. To nie jest sposób na życie, a na pewno bardzo przerażający sposób na zbliżenie się do rozwoju bogactwa. Niektóre „baty” są dobrym miejscem, aby zacząć bardziej koncentrować się na „marchewkach”. Myślenie o tych rzeczach będzie nie tylko przyjemniejsze, ale także sprawi, że proces budowania bogactwa stanie się o wiele przyjemniejszy i przyjemniejszy.

Sekret 3: Nie chodzi o pieniądze

Każdy bogaty człowiek wie, że tworzenie bogactwa nigdy nie polega na samych pieniądzach. Chodzi jednak o to, co mogą zrobić pieniądze. Pieniądze umożliwiają doświadczenia, które przynoszą radość. W końcu budowanie bogactwa polega na dobrym samopoczuciu – niczym więcej, niczym innym. Czy możesz czuć się dobrze bez budowania bogactwa? Absolutnie! Z tego powodu osoba zamożna czuje się dobrze i „zamożnie” bez względu na saldo rachunku bankowego. Dla bogatych gromadzenie bogactwa jest procesem równie przyjemnym jak wyniki.

Bogaci ludzie nie są zainteresowani wynikami ani bilansem. Bogaci ludzie skupiają się na procesie tworzenia wartości dla swoich klientów, współpracowników, pracowników i pola pracy. Wiedzą, że przepisy dotyczące wzajemności nakazują, aby ta wartość ostatecznie do nich powróciła. W ten sposób możesz czuć się komfortowo w dowolnym momencie. Aby stworzyć dobrobyt, musisz służyć innym, a także czuć się komfortowo w swoim życiu.

Sekret 4: Świadomość jest kluczową umiejętnością tworzenia bogactwa

Ci, którzy tworzą i przyciągają dobrobyt, mają większą pewność siebie. Są bardzo jasne na temat tego, co może hamować ich rozwój osobisty, w tym osobistej skuteczności, ograniczających przekonań, niskich wzorców emocjonalnych oraz braku wiedzy lub umiejętności. Podejmują aktywne kroki, aby usunąć blokady swojego sukcesu.

Osoby o milionowym sposobie myślenia są również bardzo wrażliwe na swoje otoczenie. Otaczają się ludźmi, którzy wspierają ich w realizacji ich celów. Zatrudniają autokary, wybierają mentorów i płacą za najlepszych konsultantów, na jaki mogą sobie pozwolić. Unikają ludzi, którzy są w jakikolwiek sposób negatywni, pesymistyczni lub żrący. Tworzą inspirujące środowisko, które przypomina im ich osobistą wizję i odzwierciedla ich indywidualne wartości. Wszystko wokół nich odzwierciedla to, kim są w centrum, i rezonuje z ich wizją siebie, którzy już mają pożądane bogactwo.

Sekret 5: Focus ujawnia możliwości

Wraz ze wzrostem świadomości skupienie się na ważnych priorytetach działa jak ogromny reflektor: możliwości ujawnia mocne, skoncentrowane światło. Bez wyraźnego skupienia nadal mogą istnieć te same możliwości, ale ponieważ świadomość nie jest skupiona, jednostka niekoniecznie je zauważy.

Sekret 6: Powtórz kroki dziecka

Koncentracja i zwiększona świadomość nie wystarczą, aby się wzbogacić. Aby osiągnąć rezultaty, konieczne jest zainspirowane i świadome działanie. Bogaci ludzie podejmują umiarkowane kroki, aby uzyskać swoje wyniki. Wiedzą, że jedno działanie jest lepsze niż żadne, a kroki dziecka w tej chwili prowadzą do znacznych rezultatów w miarę upływu czasu.

Sekret 7: Łącz się teraz z radością

Prawdziwe bogactwo pochodzi teraz z doświadczania radości. Rzeczywiście, jest to decyzja podejmowana przez świadomość naszego połączenia z całą ludzkością, całym wszechświatem. Jeśli czujemy się zintegrowani i jesteśmy częścią wspaniałego doświadczenia życiowego, możemy się teraz zrelaksować i cieszyć się chwilą. Wielkie poczucie pokoju umożliwia przepływ radości, szczęścia, a ostatecznie dobrobytu i dobrobytu.

Jak zatem faktycznie tworzyć bogactwo?

To pytanie ludzie zawsze zadają sobie pierwsze pytanie, kiedy chcą uciec od ubóstwa i zarobić więcej pieniędzy. Rzeczywiście, powinno to być ostatnie pytanie, na które należy odpowiedzieć. Nie możesz przyciągać bogactwa, jeśli nie masz odpowiednich przekonań, powodów, koncentracji, świadomości i postawy. Każdy projekt finansowy zawiedzie, jeśli nie będzie tych elementów.

Jak stworzyć bogactwo dzięki tym ograniczeniom?

Prosta odpowiedź jest taka, że ​​istnieje wiele metod i strategii. Możesz ustawić jeden lub więcej. Należą do nich:

* Tradycyjna firma

* Inwestuj w akcje, fundusze zarządzane, obligacje itp

* Inwestycje w nieruchomości

* Biznes internetowy.

Wiemy na pewno, że istnieje bardzo niewiele „miejsc pracy”, które płacą wyjątkową pensję, która prowadzi do ogromnego dobrobytu. Biznes i inwestycje są tak naprawdę kluczem do dobrobytu, który nie zależy od tego, czy rzeczywiście pojawisz się w celu świadczenia usługi.

Jak zacząć od technicznej strony tworzenia bogactwa?

Najpierw wybierz strategię, która Ci się spodoba. Jeśli jesteś entuzjastą technologii, firma internetowa może nie być dla Ciebie. Jeśli lubisz tworzyć i dekorować w domu, możesz zainwestować w nieruchomości. Cokolwiek wybierzesz, musisz się tym cieszyć i dobrze bawić!

Istnieje wiele dobrych zasobów, które mogą nauczyć Cię podstaw inwestowania, budowania biznesu itp. Nie czujesz, że musisz to zrobić sam! Uzyskaj porady, uzyskaj pomoc, uzyskaj trenera, uzyskaj mentora. Kształć się – czytaj, czytaj, czytaj. A potem zrób coś – oczywiście dziecięce kroki!

Oto kilka świetnych zasobów na początek:

Bogaty ojciec, biedny ojciec – Robert Kiyosaki

Kwadrant przepływów pieniężnych – Robert Kiyosaki

Zmieniony e-mit – Michael Gerber

Urodziłeś się bogaty – Bob Proctor

Jednominutowy milioner – Mark Victor Hansen

Pomyśl i wzbogac się – Napoleon Hill

Na mojej stronie internetowej http://www.innercompass.com.au znajdziesz wiele innych książek, linków i artykułów, które poprowadzą Cię we właściwym kierunku.

Teraz idź i prosperuj!

Życzę wam życia w miłości, śmiechu, radości, zdrowiu i pomyślności.

Najlepsze życzenia

Copyright 2006 Zoë Herbert Routh, wewnętrzny kompas

[ff id=”6″]