Skip to main content

Siłownie zdecydowanie mają swoje miejsce. Spójrzmy prawdzie w oczy, bez klubów zdrowia i fitnessu wiele osób nigdy nie trenowałoby. Są pewne osoby i możesz należeć do tej grupy, która potrzebuje po prostu siłowni, pełnej ludzi, maszyn i ciężarów, aby zmotywować ich do ćwiczeń. Atmosfera fitness prowadzi niektórych ludzi do formy. Niezależnie od tego, czy jest to widok ludzi w lepszej kondycji niż my, czy odwrotnie, tych, którzy są w gorszej sytuacji i sprawiają, że czujemy się lepiej; Z jakiegokolwiek powodu kluby fitness wnoszą istotny wkład w pomoc tysiącom, a może milionom ludzi, w utrzymaniu formy i osiągnięciu wyższego poziomu sprawności.

Bieżnie, stepery, zajęcia spinningowe, aerobik, Tae Bo, kick boxing, joga, pilates, lista jest długa. Wszystkie te ćwiczenia aerobowe i zajęcia przemawiają do różnych osób i prowadzą do intensywnych i zaangażowanych ćwiczeń. Większość tych działań odbywa się w jednym budynku, zwykle w klubie zdrowia lub fitness. Chciałbym jednak wspomnieć o działaniach, które moim zdaniem mogą być zdrowsze i bardziej stymulujące fizycznie niż którekolwiek z tych innych działań: wędrówki.

Jedną z najlepszych wszechstronnych zajęć aerobowych, w których każdy może wziąć udział, jest turystyka piesza. Najlepszą rzeczą jest to, że nie ma opłaty za praktykę, ponieważ odbywa się to w naturopatycznym klubie natury, przyrody! Tak, chodzenie na siłownię i pedałowanie, bieganie na bieżni lub ćwiczenia na schodach z pewnością spalą niechciany tłuszcz i zrobią coś dobrego dla twojego ciała. Ale moim zdaniem siłownia po prostu nie nadąża za naturą. Oto siedem korzyści z wędrówek w aerobiku w pomieszczeniach:

1. Oddychanie świeżym powietrzem jest zdrowsze niż wchłanianie powietrza sportowego obciążonego zapachem ciała i potem. Smakuje też lepiej!

2. Wędrówka stymuluje i wyostrza każdy zmysł fizyczny.

3. Zwiększa funkcję mózgu.

4. Gym są zatłoczone. Naprawdę nie mogę być sam na sam z twoimi myślami na siłowni pełnej ludzi.

5. Niższe koszty. Gdy kupisz dobrą parę butów turystycznych, nie będzie żadnych opłat.

6. Nie musisz czekać na wędrówkę jak na maszyny lub ciężary na siłowni.

7. Na zewnątrz jest bardziej zróżnicowany. Siłownie są prawie takie same.

W 2004 r. Opublikowano wyniki fascynujących badań, w których zbadano, w jaki sposób turystyka piesza wpływa na tłuszcze i cukry we krwi. Austriaccy naukowcy ogłosili swoje wyniki po dogłębnym porównaniu dwóch grup osób wybranych do badania efektów wędrówek. Miało to miejsce w Alpach na górze regionu narciarskiego. Jedna grupa wędrowała pod górę przez dwa miesiące, podczas gdy druga grupa podjechała kolejką linową na wyższą wysokość, a następnie zjechała w dół. Po tym dwumiesięcznym okresie grupy zmieniły swoje programy i powtórzyły eksperyment.

Wyniki pokazały, że wędrówki pod górę i z góry zapewniają doskonałe korzyści zdrowotne. Oba kierunki podróży obniżyły cholesterol LDL, znany jako „zły” cholesterol. Poziomy trójglicerydów zostały obniżone tylko podczas wędrówek pod górę, podczas gdy wędrówki zjazdowe były prawie dwukrotnie bardziej skuteczne w usuwaniu cukru we krwi i poprawie tolerancji glukozy.

To jest niesamowita informacja. Zawsze wiedziałem, że wędrówki są świetne dla ciała, ale to szczególne badanie rozkłada je i dzieli się informacjami, których nie znałem. Naukowcy z Instytutu Badań i Leczenia Naczyniowego Vorarlberg przeprowadzili to intensywne badanie. Jak dotąd korzyści płynące z wędrówek były badane tylko teoretycznie i nie ma istotnych informacji naukowych. Rzeczywiście, piesze wędrówki świetnie nadają się do poprawy kondycji i utrzymania zdrowia!

[ff id=”1″]