Skip to main content

STATYSTYKA WZROSTU EDM 2018:

Jeśli chodzi o muzykę, istnieją pewne statystyki wzrostu EDM na całym świecie, które pokazują, jak cenna jest muzyka dla społeczeństwa. Muzyka, a zwłaszcza muzyka EDM lub elektroniczna muzyka taneczna, w ostatnich latach miała znaczący wpływ na rynek docelowy i słuchaczy na całym świecie. Tylko w Stanach Zjednoczonych istnieją dowody na to, jak silnie rośnie rynek EDM w tym kraju. Oto kilka statystyk, które pokazują wpływ elektronicznej muzyki tanecznej na masy słuchające muzyki każdego dnia.

Całego rynku:

W 2018 roku Billboard opublikował statystyki rynkowe, które wykazały wartość i wartość rynku elektronicznej muzyki tanecznej. W tej statystycznej reprezentacji firma wykazuje wzrost o 12 procent w ciągu roku, w którym za sprawą tej muzycznej rewolucji zaszło wiele zmian. EDM jest teraz reprezentowany w różnych gatunkach i podgatunkach, ale zyskał także uznanie. W miarę wzrostu całego rynku na rynku pojawiły się pewne sub-rynki.

SUBSKRYPCJE YOUTUBE

Jednym z największych pomocników na tym rynku EDM był YouTube. Tylko w ciągu ostatnich kilku lat YouTube rozważał co najmniej trzy różne obszary subskrybentów. 60 procent odnotowano dla wszystkich typów smartfonów, 77 procent dla telewizorów i 175 procent dla wszystkich konsol do gier. Wersje wydanych albumów na YouTube miały łącznie 2,3 miliarda wyświetleń. To jest kombinacja filmów. Ten wzrost EDM na YouTube przyniósł pewne liczby na całym rynku.

FESTIWALE I BILETY

Kolejnym wielkim zwolennikiem tego ogólnego trendu wzrostu w dziale muzyki elektronicznej są festiwale i bilety na różne festiwale i koncerty. W ostatnich latach sprzedaż festiwali i biletów na festiwale w 2017 r. Została ekstrapolowana na łączną liczbę 146 999 963 biletów. Wartość pieniężna każdego biletu jest inna, co sprawia, że ​​coroczny sezon festiwalowy jest najwyższą porą roku w sprzedaży w dziale elektronicznej muzyki tanecznej. Znalazło to również odzwierciedlenie we wspomnianej na początku wartości całkowitego wzrostu.

ZWIĄZKI

Rok 2018 wydaje się być dużym rokiem początkowym dla EDM. Cóż, w 2017 roku, wraz z silnym ogólnym wzrostem, 12 największych klubów w USA zaczęło grać w EDM w swoich klubach. Te kluby obejmują takie miejsca jak Las Vegas, Miami, Nowy Jork, Los Angeles i San Francisco. Łączna sprzedaż wyniosła

Jest pewne, że liczby te wzrosły w ostatnich latach, ponieważ wzrosła również popularność elektronicznej muzyki tanecznej.

ALBUMY

Albumy specjalizujące się w elektronicznej muzyce tanecznej również przyczyniły się do ogólnego rozwoju tego gatunku muzyki. W 2014 roku było 12 albumów specyficznych dla EDM, które były znane ze 100 najlepszych albumów sprzedanych w tym roku. W 2016 roku było ich 36. Oznacza to, że 12 albumów nagranych z elektroniczną muzyką taneczną sprzedało wystarczająco dużo albumów, aby znaleźć się wśród 100 najlepszych w tym roku. Biorąc pod uwagę, ile osób było zafascynowanych muzyką do kupowania albumów, jest to tylko jeden z powodów, dla których EDM znacznie się rozwinął w ostatnich latach.

PODSUMOWANIE STATYSTYKI

  • 147 000 000 biletów na festiwal EDM jest sprzedawanych rocznie

  • Globalna wartość ekonomiczna branży EDM jest obecnie szacowana na 7,1 miliarda USD

  • Tylko 45% słuchaczy EDM to kobiety

  • W Europie 1 na 7 osób uczestniczyła ostatnio w wydarzeniu EDM

  • Szacuje się, że Ameryka Północna stanowi 29 procent branży EDM

  • Sam Spotify obsługuje 12 miliardów strumieni z gatunków muzyki elektronicznej

[ff id=”4″]