Skip to main content

Dzisiejsza strategia biznesowa polega na zintegrowaniu nowych spostrzeżeń i opracowaniu kompleksowego planu na sukces. Badanie McKinsey wykazało, że firmy, które korzystają z analiz klientów na dużą skalę, częściej osiągają zyski powyżej średniej. Nie przestawając, przewyższają również mniej zorientowanych analitycznie kolegów, pozostają na szczycie w całym cyklu życia klienta i cieszą się doskonałą lojalnością. W jaki sposób analityka pomaga firmom?

Duża część tego sukcesu wynika z tego, jak firmy reagujące reagują teraz na potrzeby klientów i koncentrują się na ustanawianiu systemów i zasad odpowiednich dla klientów. Analizy zapewniają firmom wgląd w preferencje klientów, dostosowując ich treść i wiadomości w taki sposób, aby pozostały odpowiednie dla klientów i oferowały w odpowiednim czasie możliwość zaoferowania swoim klientom odpowiednich ofert. & # 39; życzenia Wykorzystują swoje spostrzeżenia, aby umożliwić lepsze, trafniejsze i bardziej wartościowe interakcje, które zamieniają nawet nowych klientów w lojalnych klientów. Dzięki tym środkom utrzymujesz także niezachwianą lojalność długoterminowych klientów.

Ważne sposoby, w jakie firmy pozostają istotne dla klientów, to:

aktualności: Czas na określenie trafności to moment, w którym klient wykazuje zainteresowanie twoim produktem, a nie w żadnym innym momencie. Twoje plany sprzedaży, cele i wskaźniki nie mają znaczenia dla klienta. Odłóż swój produkt, jeśli klient chce czegoś takiego, i usiądź wygodnie i sprawdź, jak umowa zostanie zrealizowana.

Personalizacja: Wykorzystaj analizy, aby zrozumieć proces decyzyjny klienta oraz zrozumieć szanse i problemy związane z interesami klienta.

ekstrapolacja: Ekstrapoluj dane dostarczone przez Analytics, aby objąć dane demograficzne klientów o wysokim stopniu szczegółowości, używając szerokiego zakresu atrybutów, takich jak zachowanie, dane demograficzne, lokalizacja, wiek, a nawet etap klienta w drodze do zakupu. Używaj ich do tworzenia spersonalizowanych wiadomości, które ograniczają kolor lub rozmiar, którego szukasz.

segmentacja: Użyj danych, aby zdefiniować segmenty klientów na podstawie ogólnych kryteriów, i zanurkuj głębiej, aby spersonalizować swój komunikat i dopasować go do każdej grupy na podstawie jego cech i atrybutów. Mogą to być listy z podziękowaniami, prośby o opinie, nowe oferty podobnych produktów ze specjalnymi rabatami lub inne spersonalizowane zachęty.

orientacja pracownik: Firmy muszą szkolić i orientować swoich pracowników, aby oferować klientom spersonalizowane doświadczenie, czy to w zakresie świadczenia usługi, czy odpowiedzi na zapytanie. Muszą być gotowi uczyć się i elastycznie przechodzić od interakcji z klientem do drugiego oraz zmieniać swoje podejście.

Zrozum intencje klienta: Firmy, które odniosły sukces, uczą się na podstawie swojego zachowania rozpoznawania pozytywnych sygnałów dla intencji klienta lub negatywnych sygnałów dla odmowy zaangażowania. Ta zdolność rozpoznawania i czytania intencji klienta kwalifikuje ubezpieczyciela do sukcesu. Obecnie ubezpieczyciele korzystają z danych stron trzecich, które zapewniają głębszy wgląd w potrzeby zdrowotne klientów, wybory stylu życia i zachowania ryzykowne, takie jak zajęcia rekreacyjne, wybory podróżnicze, a nawet waga, aby pomóc im zdecydować, jak dostosować polisę do klienta. Specjalne potrzeby Dzisiejsze dane mogą pomóc firmom przewidywać ich zamiary, wykorzystując analizy predykcyjne oparte na przeszłych lub powiązanych zakupach dokonywanych przez innych klientów, które skłaniają ich do zakupu określonego następnego produktu oraz promowania inicjatyw i ofert sprzedaży dodatkowej.

Nagradzanie klientów za dobrowolne dane: Klienci mają dziś tendencję do ujawniania danych dobrowolnie i bez zachęt. Firmy z przyjemnością oferują gratisy i nagrody dla klientów, którzy są gotowi dzielić się danymi, które ujawniają ich osobliwości, nawyki i upodobania.

Klienci z flagami upsell lub cross-selling: Marki traktują klientów wysokiej jakości inaczej. Klienci, którzy dzwonią, mają wiele opcji i możliwości wyboru, ponieważ agenci dzwoniący oferują odpowiednie produkty i usługi, a nawet uaktualniają.

Większość firm widzi ogromną wartość i wielokrotny zwrot z inwestycji, jeśli zastosuje takie odpowiednie podejście. Musisz zdać sobie sprawę, że prawdziwy wgląd w analitykę nie jest możliwy bez zebrania szczegółowych, odpowiednich i przydatnych informacji o klientach, które można przekształcić w analitykę biznesową w czasie rzeczywistym. Niezwykle ważne jest także, aby wszyscy pracownicy, agenci, kierownicy i inni, którzy mają do czynienia z klientami, mieli takie samo podejście i podejście do klientów.

[ff id=”4″]