Skip to main content

Wszystko, co chciałeś wiedzieć o przyczynach wyboru kariery w branży!

Cztery pytania, które podkreślają zamiłowanie do ubezpieczeń samochodowych, prywatnych, biznesowych, majątkowych i na życie, oraz trzy różne odpowiedzi na te pytania!

Pytanie: Bez względu na to, jak długo agent ubezpieczeniowy działał, zawsze był czas, gdy był on lub ona nowicjuszem. Czy pamiętasz, co skłoniło cię do rozpoczęcia kariery w dziedzinie rekompensat?

Odpowiedź 1: Mój kontakt z przemysłem faktycznie wynikał z moich własnych wymagań. Osobiście szukałem automatycznego raportowania. Problem polegał na tym, że każda agencja, do której się zwracałem, oferowała bardzo drogie nagrody. Dopiero po tym, jak wspomniałem o tym niektórym z moich kolegów z uczelni, znalazłem inne podejście. Byłem prowadzony przez konkretną agencję, której obsługa klienta wydawała się wyjątkowa. Wykazali się szczerym zainteresowaniem, skontaktowali się ze mną w celu omówienia mojej szczególnej sytuacji i szukali dostawców w swojej szerokiej sieci, aby stworzyć dla mnie indywidualny plan w konkurencyjnej cenie. W tym czasie zdecydowałem, że jestem zainteresowany pracą.

Odpowiedź 2: Tak naprawdę byłem na rynku pracy, kiedy dobry przyjaciel, który właśnie zdał egzamin z ubezpieczenia państwowego, zaproponował ten pomysł. Najpierw wyśmiałem widok. Po tym, jak poznałem kierownika agencji, w którym pracował, wszystko się zmieniło. Byłem pod wrażeniem tego miejsca. że stałem się otwarty na wybór kariery.

Pytanie: Które szkolenie agenta ubezpieczeniowego zostało ukończone?

Odpowiedź 1: Dla wszystkich zainteresowanych tym obszarem musiałem wziąć udział w kursach na ten temat. Kulminacją tego testu był test, po którym otrzymałem licencję ubezpieczeniową. Muszę jednak przyznać, że bez szkolenia na miejscu, które otrzymałem od agencji, która mnie zatrudniła, nie byłbym tak dobrze poinformowany ani przeszkolony. Jest to szkolenie, które nie kończy się na procesie inicjacji. Do dziś mogę szczerze powiedzieć, że mogę polegać na moich przełożonych w zakresie szkolenia zapasowego we wszystkich obszarach.

Odpowiedź 2: Dla mnie szkolenie obejmowało kurs licencyjny, egzaminy pisemne i szkolenie w miejscu pracy.

Pytanie: Która część pracy najbardziej Cię zadziwiła?

Odpowiedź 1: Jako klient nie byłem do końca jasne, jak ważne jest posiadanie uczciwego agenta, który poprowadzi Cię przez labirynt firm ubezpieczeniowych.

Odpowiedź 2: Zanim wszedłem do branży, nie miałem pojęcia, jak ważne jest ubezpieczenie we wszystkich aspektach życia!

Pytanie: Jakaś rada dla innych, którzy mogą rozważyć zostać agentami ubezpieczeniowymi?

Odpowiedź 1: Bez wątpienia początki są trudne. Jeśli jednak masz wiarygodną agencję i dajesz z siebie wszystko, prawdopodobnie odniesiesz sukces!

Odpowiedź 2: Jeśli ktoś powie Ci, że przemysł jest zalany, nie słuchaj! Zainwestuj w kłopoty. Zdobądź zaufanie swoich klientów, będąc uczciwym i bezpośrednim, a zbierzesz wyniki!

[ff id=”4″]