Skip to main content

Nagie spacery w parku narodowym – Las państwowy Coronado

W parkach narodowych mogą znajdować się odległe obszary, w których możliwe są nagie spacery – nawet jeśli są powszechne. Oczywiście musisz uważać, aby nie obrażać odwiedzających, nie doceniać nagości, a nawet wybrać 9-1-1, aby zgłosić swoją aktywność. Ale jeśli wybierzesz obszary, w których zwykle odbywają się nagie spacery, napotkani wędrowcy prawdopodobnie będą tak samo naga jak Ty.

Jeśli jesteś jednym z wielu, którzy lubią wracać do natury, szukając zacisznego (prywatnego) obszaru, w którym można się rozebrać i wykręcić au naturel Z natury istnieje wiele ukrytych miejsc w Ameryce, w których można to osiągnąć.

W przeciwieństwie do Europy, nasze purytańskie instynkty w Stanach Zjednoczonych utrudniają nagość na świeżym powietrzu, ale jednym z moich ulubionych miejsc na spacery nago jest Tanque Verde Falls. Od wielu lat jest popularnym miejscem dla nudystów.

Tanque Verde znajduje się na wschód od miasta Tucson w Arizonie, w lesie państwowym Coronado. Po wyjściu z chodnika zakurzona droga prowadzi do parku i do miejsca, w którym naturaliści wyładowują się. Chociaż nie polecam, niektórzy odwiedzający chodzą nago z parkingu do popularnych miejsc.

Ostrzeżenie: wodospady Tanque Verde znajdują się w wąskim wąwozie. Na północnym krańcu kanionu skalisty teren spłaszcza się i staje się ogromnym lejkiem, który zasila kanion nagłych opadów deszczu. Po ulewnym deszczu (który rzadko zdarza się w samym Tanque Verde) poziom wody może szybko wzrosnąć, a niektórzy ludzie mają siłę pływać w prądach. Istnieją doniesienia o tym, że kilku turystów zostało zabitych na nieoczekiwaną falę. Dlatego zaplanuj trasę szybkiego wyjścia, zanim zmęczysz się w promieniach słońca.

Jeśli wejdziesz do kanionu, znajdziesz pierwszy obszar dla nudystów, w którym znajdują się wodospady. W porze suchej klify mają około 30 stóp wysokości. Stają się one lokalizacją wodospadów, gdy woda podnosi się, gdy topi się śnieg górski lub ulewny deszcz. W przeciwnym razie do opalania jest zwykle piaszczysta plaża lub duże płaskie skały. Obszar ten jest najłatwiej dostępny i jest odwiedzany przez osoby samotne i pary.

Geje i lesbijki zwykle chodzą około pół mili w górę kanionu, idąc dobrze wydeptanymi ścieżkami do obszaru powyżej wodospadów Tanque Verde. Zejście głównym szlakiem nie jest trudne, ale jest to strome zejście i trudniejsza wspinaczka z kanionu po tym, jak wędrowcy są zmęczeni gorącym słońcem.

Po dotarciu do koryta rzeki zdejmij ubranie i załóż buty do chodzenia. (Zalecam zabranie ze sobą starej pary płóciennych butów do chodzenia, ponieważ być może trzeba będzie przedzierać się przez niektóre kałuże wody).

Obszar ten jest jak ogród Eden na środku pustyni. Pamiętaj, aby spakować wodę, a może piwo lub wino. I nie zapomnij o kanapce lub przekąsce. W pobliżu nie ma żadnych usług.

Miłej zabawy Ale uważaj na niebezpieczeństwa natury. Obserwował mnie grzechotający grzechotnik i prawie nadepnąłem na syczącego Gilamonstera. Zobaczysz białe żaby, piękne śpiewające ptaki i ptaki drapieżne oraz oczywiście wiele kaktusów Saguaro wśród innych pustynnych roślin i kwiatów.

Miłej wycieczki!

[ff id=”1″]