Skip to main content

2017 był niezwykłym rokiem transformacji cyfrowej. Uczenie maszynowe, sztuczna inteligencja i duże zbiory danych to niektóre z technologii dominujących w 2017 roku. Postępy i ulepszenia tych technologii będą kontynuowane w nadchodzących latach – ale co możemy przewidzieć dla branży IT w 2018 roku? Czy sztuczna inteligencja okaże się twórcą miejsc pracy lub niszczycielem? Czy globalni giganci technologiczni muszą się zakłócać, aby ukształtować swoją nową możliwość przywództwa? Czy w 2018 r. Liczba zgonów związanych z informatyką będzie powolna?

Dzisiaj innowacje techniczne pojawiają się szybciej, niż większość firm może sobie z tym poradzić. Zbyt często na horyzoncie pojawiają się dwa kolejne, zanim innowacja zostanie zaakceptowana i wdrożona. Aby poradzić sobie z tymi niekończącymi się innowacjami, dyrektorzy IT muszą najpierw odgrywać rolę stratega biznesowego, a następnie technologa, aby wypracować odpowiednie tempo transformacji cyfrowej.

Tempo innowacji i postępu nie zwolniłoby w 2018 r. Dlatego zebraliśmy kilka znaczących prognoz technologicznych na 2018 r., Aby monitorować i planować:

Prognoza nr 1: Globalni giganci technologiczni celowo zakłócą się
Globalni giganci technologiczni, tacy jak Amazon, Facebook, Apple, Google, Microsoft, Alibaba i Baidu, wprowadzili innowacje, badając wcześniej niezbadane opcje, takie jak konwersacja UX, chatboty oraz wyszukiwanie głosowe i wizualne. W końcu ich wpływ stał się tak wielki, że obecnie trudno jest znaleźć nowe obszary zewnętrzne dla innowacji. Ci giganci technologiczni mogą zatem sami złamać swoją bazę zarobków, aby stworzyć nowe możliwości.

Na przykład niedawne wprowadzenie Apple z Face-ID w porównaniu z Touch-ID i AWS Lambda w porównaniu z konwencjonalnymi wirtualnymi maszynami w chmurze jest przykładem samozakłócania się gigantów technologii.

Prognoza nr 2: kryptowaluty oparte na Blockchain dostarczą branży bankowej biliony dolarów wartości biznesowej
Według raportu CNBC łączna wartość wszystkich walut cyfrowych (około 1300 różnych kryptowalut) łącznie wynosi ponad 588 miliardów USD, przy czym dominującą wartością na rynku jest Bitcoin. Ta wartość kapitału rynkowego przekroczy 1 bln USD, biorąc pod uwagę zwiększone zainteresowanie rynkiem. Technologia Blockchain ma realne miejsce w przyszłości technologii – niezależnie od ceny bitcoinów.

Prognoza 3: Wzrost roli wszechstronnych informatyków
Przewiduje się, że w 2018 r. Branża IT na całym świecie stanie przed ogromnym drenażem mózgów, z dodaniem około 1 000 000 nowych profili stanowisk i wyeliminowaniem jedynie 80 000 miejsc pracy. Tworzenie miejsc pracy związanych ze sztuczną inteligencją wpłynie na 2 miliony nowych miejsc pracy netto.

Obecnie specjaliści IT stanowią około 42% całej siły roboczej IT. Według Gartnera w nadchodzących latach 40% pracowników IT będzie pracownikami wszechstronności IT, a wśród specjalistów IT nastąpi spadek o ponad 5%. Rola wszechstronnego informatyka byłaby bardziej strategiem biznesowym niż technologiem skalującym cyfrowy biznes firmy.

Prognoza 4: Zwiększenie handlu cyfrowego dla marek przeglądających swoje witryny w celu obsługi wyszukiwania wizualnego i głosowego
Wyszukiwanie wizualne i głosowe zmienia zaangażowanie użytkowników kanałów cyfrowych. Wraz z pojawieniem się asystentów głosowych, takich jak Alexa, Google Assistant i Siri, żądania wyszukiwania głosowego stanowią większość najszybciej rozwijających się typów wyszukiwania mobilnego. Z drugiej strony wyszukiwanie wizualne zapewnia bardziej precyzyjne wyszukiwanie, ponieważ obraz mówi więcej niż tysiąc słów.

Ogromne inwestycje dokonane przez gigantów technologicznych, takich jak Apple, Google, Facebook, Microsoft w uczeniu maszynowym i sztucznej inteligencji, pokazałyby się, biorąc pod uwagę, jak gładko ich wyszukiwania głosowe i wizualne będą przyspieszać w nadchodzących latach.

Prognoza nr 5: Zwiększenie inwestycji w boty i boty czatowe wykluczające aplikacje mobilne
Boty i boty na czacie to nowe aspekty sztucznej inteligencji. Uwaga użytkownika skupia się na botach i botach czatowych poszczególnych aplikacji mobilnych, które mają firmy. Przewiduje się, że do 2022 r. Co najmniej jeden bot na czacie zostanie wdrożony w ponad 60% wszystkich dużych firm. Korzystanie z wirtualnych asystentów zwiększa lojalność klientów i może automatyzować różne zadania w celu odciążenia siły roboczej.

Dzięki przyspieszonej poprawie przetwarzania języka naturalnego dzisiejsze chatboty mogą lepiej interpretować intencje użytkowników niż ich poprzednie generacje.

Prognoza 6: Open Source będzie nadal uderzać w drabinę
Linux był nowicjuszem dziesięć lat temu, ale teraz jest głównym nurtem. W przeszłości Google, Amazon i Microsoft musiały opracowywać własne narzędzia, ponieważ nie miały oprogramowania spełniającego ich potrzeby. Wiele platform open source szybko staje się integralną częścią przepływu pracy programisty. Tak więc zmiana paradygmatu zmienia to, w co inwestują firmy. Oprogramowanie open source staje się największym konkurentem dla tradycyjnego oprogramowania.

Prognoza nr 7: IoT jest konwertowany na BIoT
Oczekuje się, że połączenie Internetu Rzeczy i łańcucha bloków będzie w tym roku doskonałym połączeniem IT, które wprowadzą całą masę nowych firm i usług. Dzięki wdrożeniu BIoT aktualizacje w czasie rzeczywistym z różnych czujników wbudowanych w produkty zapewnią wszystkim w łańcuchu dystrybucji informacje, których wcześniej nie mogli uzyskać.

W 2018 r. Zostaną również odnotowane zmiany w zakresie łączności 5G, bezpieczeństwa IT poprzez AI, bezprzewodowego ładowania przez radio i laptopów z zasilaniem ARM. Chociaż technologie te mogą pomóc nam w lepszym połączeniu i komunikacji z naszymi odbiorcami, mogą one zmienić sposób, w jaki żyjemy i wchodzimy w interakcje.

Artykuł pojawił się po raz pierwszy na Cygnet Infotech.

[ff id=”4″]