Skip to main content

Jeśli ci się nie powiedzie, spróbuj ponownie, a przynajmniej powiedzonko. Wiele napisano o niepowodzeniu artykułów o samorozwoju i potrzebie ich akceptacji, akceptacji i uczenia się. Wydaje się, że napisano o tym tak wiele, że wiele osób może na to liczyć jako naturalną część kariery. Autorzy często postrzegają porażkę jako jedną z największych życiowych lekcji, co może być głównym powodem, dla którego jest to obecnie tak popularny temat. Pomysł pokonania czegoś trudnego wydaje się być sposobem na ponowne odkrycie siebie lub odnowienie poczucia determinacji.

Interesującą rzeczą dotyczącą czasu w życiu człowieka, kiedy mówi się, że poniósł porażkę, jest to, że nie jest to czas, w którym są otwarci na postrzeganie go jako czasu odnowienia lub odkrycia. Jako mentor i trener odkryłem, że większość ludzi, którzy zawiedli w swojej karierze, utknęła w nawykach myślenia i podejściu do zarządzania swoimi celami. Zwykle nadal działają w ten sam sposób i postępują zgodnie z tymi samymi procedurami.

Powiedzenie zaczyna się od „Jeśli najpierw nie …”; Ale zanim spróbujesz ponownie, możesz chcieć zrozumieć, dlaczego uzyskałeś wynik, który uzyskałeś. Jeśli po prostu powtórzysz te same czynności, możesz ponownie uzyskać te same wyniki. Jeśli nic nie robisz i poddajesz się wrażeniu, że poniosłeś porażkę, bez względu na to, czy było to rzeczywiste wydarzenie, czy coś, co według ciebie się wydarzyło, ulegasz okolicznościom.

Chociaż nie możesz kontrolować każdej sytuacji w swojej karierze, możesz podjąć kroki, aby zmienić lub poprawić przyszłe wyniki. Zanim jednak podejmiesz jakieś działanie, pierwszą rzeczą, którą mogę polecić, jest zrozumienie, co to znaczy zawieść.

Co to za pomyłka

Kiedy ktoś mówi „nie udało mi się”, czy to student, czy ktoś, na kim się opiekuję, moje pierwsze pytanie do tej osoby brzmi: jak zdefiniować porażkę? Odpowiedź zwykle dotyczy szczegółów wydarzenia. Jednak bardziej interesuje mnie definicja samego słowa. Jeśli uważasz, że osiągnąłeś punkt porażki, oznacza to, że nie osiągnąłeś rzeczywistego celu, czegoś, na co liczyłeś, lub czegoś, na co liczyłeś. próbował dotrzeć?

Jest to pomocne, ponieważ uczy ludzi redagowania słowa „niepowodzenie”, które można następnie oglądać etapami, a nie wydarzeniem. Na przykład zamiast powiedzieć „nie udało mi się, ponieważ nie osiągnąłem swojego celu”, możesz również określić, że „Osiągnąłem 80% mojego celu w wyznaczonym terminie”. Jest to metoda aktualizacji zdarzenia.

Należy również wziąć pod uwagę rolę oczekiwań w przypadku zdarzenia. Czy Twoje oczekiwania nie zostały spełnione, a jeśli tak, to czy były one realistyczne? A może próbowałeś spełnić czyjeś oczekiwania, co prawie na pewno może spowodować porażkę, jeśli oczekiwania te nie byłyby realistyczne?

Nie ma nic złego w ustalaniu ambitnych celów i nigdy nie zniechęcam studentów lub podopiecznych, kiedy chcą marzyć. Oczekiwania są różne, ponieważ ktoś może spodziewać się, że coś się stanie, nie zastanawiając się, co trzeba. Na przykład można oczekiwać awansu bez zastanowienia się, jak się do niego przygotować lub jak wyróżnić się na tle innych potencjalnych kandydatów. Jeśli dana osoba nie otrzyma awansu, ponieważ jest nieprzygotowana i / lub ma złe oczekiwania, powstaje niedokładne wrażenie niepowodzenia.

W przeciwieństwie do tego pomocne jest również sprawdzenie powodzenia i definicji tego słowa. Z profesjonalnego punktu widzenia sukces można postrzegać jako zysk. takie jak wzrost dochodu lub tytułu zawodowego. Na przykład osoba może odnieść sukces w swojej karierze, jeśli awansuje na stanowisko kierownicze. Uważa się, że „udało się” lub przynajmniej poprawili swoją zbywalność i wartość kariery. Wyzwaniem dla zdefiniowania sukcesu i porażki zawodowej jest to, że oba słowa mogą być subiektywnie opisane od jednej osoby do drugiej.

Skąd wiesz, że zawiodłeś?

Jeśli ktoś myśli, że mu się nie powiodło, pomocne jest również określenie podstawy pomiaru sukcesu. Wtedy możesz lepiej zrozumieć, czy dokładnie mierzysz swoje postępy. Co ważniejsze, możesz zdecydować, czy odniesiesz sukces Should zmierzyć lub jest ważny dla rozwoju kariery.

Kiedy odkrywasz znaczenie słów „porażka i sukces”, zaczynasz wyciągać sekret z tych słów. Zamiast być subiektywnym i powiązanym ze zmieniającymi się lub niekontrolowanymi warunkami lub okolicznościami, możesz połączyć te słowa z konkretnymi celami. Obie strategie pozwalają ci radzić sobie z incydentami w twojej karierze i decydować, czy rzeczywiście poniosłeś porażkę.

Prawdopodobnie okaże się, że utworzyłeś pomiar, do którego możesz teraz zresetować lub kontynuować pracę, lub może się okazać, że to zdarzenie było niekontrolowane, w wyniku czego – nie jesteś pomyłką. Nie musisz nadawać każdemu wydarzeniu ekstremalnej nazwy. Nie każdy cel został osiągnięty w twojej karierze; Po drodze podejmowane są próby i podejmowane są wszelkie starania.

Kiedy tyle mówi się o sukcesie i odwrotnie, ludzie uważają, że są to ważne wskaźniki kariery i powinny służyć jako wskazówka lub miara postępu. Jeśli tak duży nacisk zostanie położony na te czynniki, może to prowadzić do pewnego rodzaju paraliżu decyzyjnego lub bezczynności, aby uniknąć niespełnienia oczekiwań lub pomiarów, które określają, co jest postrzegane jako czynnik sukcesu.

To, co większość ludzi odkrywa w czasie: najlepszym sposobem na naukę i rozwój w karierze jest próba, próba i wysiłek, gdy zostanie wyznaczony cel. Uświadomienie sobie, że błędy, a nawet coś, co można nazwać porażką, jest częścią tego procesu.

Co dalej?

Po dołożeniu wysiłku i nieosiągnięciu pożądanego lub pożądanego rezultatu, spróbuj ponownie, niezależnie od tego, czy uważasz to za porażkę, czy nie. Ale to może utrzymać ciągły cykl niedociągnięć. Bardziej skutecznym podejściem jest wiedzieć, dlaczego wydarzenie to się wydarzyło i jak lepiej zaplanować lub przygotować się do ponownej próby.

Moje podejście jest następujące: Jeśli zawiedziesz po raz pierwszy (lub drugi lub trzeci), STOP:

S Jedenaście Ocena: To czas, aby rozpoznać swoje natychmiastowe reakcje i uczucia, reakcję na sytuację i to, czego doświadczasz. W ten sposób możesz samodzielnie zbadać problem, ponieważ silne emocje sprawiają, że szczególnie trudno jest być obiektywnym. Możesz pozwolić sobie na zdenerwowanie, złość lub inne naturalne uczucia. Kluczem do inteligencji emocjonalnej nie jest działanie podczas odczuwania tych emocji. Rozpoznajesz, co czujesz i czekasz, aż opanujesz te emocje, zanim podejmiesz dalsze decyzje.

T ransform: Kiedy już rozpoznasz swoje uczucia, musisz przygotować się do przemiany swoich myśli, co oznacza, że ​​jesteś gotowy usunąć etykietkę, którą sobie dałeś. Prawdopodobnie myślisz z wielkim sukcesem lub porażką, a jeśli tak, może to prowadzić do niepokoju. Nawet jeśli wydarzyło się najgorsze, na przykład brak uzyskania oczekiwanej lub potrzebnej promocji, możesz odzyskać – jeśli jesteś gotowy, aby zmienić swój sposób myślenia. Nie chodzi o to, by być otwartym, ale o gotowość do ponownego działania tylko wtedy, gdy jesteś gotowy.

Ö Organizuj: teraz możesz zacząć sprawdzać, co się stało, i organizować swoje myśli, pomysły i notatki. Pomocną strategią jest użycie mapy myśli, ponieważ możesz podzielić koncepcję na tematy lub tematy. Pomoże Ci to uporządkować myśli w tym momencie. To czas na sprawdzenie swoich oczekiwań, pomiarów i celów. Zapoznaj się z tym, co się wydarzyło bez użycia etykiety, abyś mógł określić, co zrobić, aby wprowadzić ulepszenia.

P Naprawa: po przejściu pierwszych trzech kroków możesz zdecydować, czy i kiedy spróbować ponownie. Dowiesz się, czy należy zastosować te same środki, czy potrzebne jest nowe podejście. Jeśli zmieniło się Twoje spojrzenie na sukces lub oczekiwane wyniki, możesz wyznaczyć nowe cele. Gdy będziesz dobrze przygotowany, możesz spróbować ponownie.

Wszyscy chcemy wyznaczać cele w naszej karierze i mieć coś, nad czym możemy pracować. Pomaga zapewnić źródło motywacji. Jeśli jednak nie uda nam się osiągnąć tych celów, czego się spodziewaliśmy lub czego się nie spodziewaliśmy, sposób, w jaki postrzegamy taki wynik, wpływa na nasz wzrost i sposób myślenia , Jeśli zostanie uznany za porażkę, stanie się źródłem negatywności, która może stać się blokerem kariery. Lub jeśli po prostu „spróbujesz ponownie” – może wystąpić ten sam wynik.

Jeśli masz ważny cel i go nie osiągasz, ZATRZYMAJ SIĘ i daj sobie czas na powrót do zdrowia, a następnie spróbuj ponownie. Etykieta negatywna, taka jak porażka, nie ma celu i prowadzi do długoterminowej porażki. Twoja zdolność do osiągania celów jest zawsze pod kontrolą. Możesz osiągnąć dowolny wyznaczony cel, o ile skupisz się na poczynionych postępach i uwierzysz w siebie.

[ff id=”6″]