Skip to main content

Kiedy Jesse James i jego West Coast Choppers po raz pierwszy pojawili się w Discovery Channel, świat poznał, o co chodzi w motocykle niestandardowe. Gospodarka była dobra, a wielu mężczyzn marzyło o własnym rowerze. Oczywiście wielu z nich, którzy byli ojcami futbolu z wyższej klasy średniej, uznało, że styl życia rowerzysty, który reprezentuje wielki Jesse, jest zbyt przerażający.

Potem przyszli Krzyżacy. American Chopper spotkał mężczyzn, których Jesse nie pokonał. To sprawiło, że wydała pieniądze. Nagle każdy Amerykanin powyżej trzydziestki chciał indywidualnego motocykla. A ci, którzy mieli pieniądze, kupowali je w kupach. Niestandardowe sklepy rowerowe powstały w prawie każdym małym miasteczku w kraju, a wielu konstruktorów motocykli pomyślało, że natkną się na Pay Dreck.

Nawet ludzie, którzy tak naprawdę nie zamierzali go kupić, ostatecznie kupili rower, ponieważ byliśmy zaangażowani w zjawisko amerykańskiego helikoptera. Pięć motocykli później i dwa specjalne wzory pod moim pasem. Mogę szczerze powiedzieć, że prawdopodobnie nie miałbym teraz garażu, gdyby wszystkie produkty na zamówienie nie były rozłożone w telewizji. Kraj po prostu ma bzika na punkcie motocykli niestandardowych.

Lekarze i prawnicy chętnie wydali 30 000 USD na rowery, aby mogli dołączyć do niestandardowej mody motocyklowej. Po drodze niektórzy seryjni producenci motocykli rozpoczęli działalność i szybko zarobili fortunę. Jeśli masz pieniądze i szukasz fajnego roweru bez obaw o części i tym podobne, chopper serii jest dla Ciebie. Wielu z tych motocyklistów stało się prawdziwymi motocyklistami, w tym ja, ale od tego zaczęły się problemy.

Jeśli kiedykolwiek jeździłeś helikopterem lub spławikiem, wiesz, że te rzeczy świetnie nadają się do czołgania się po pubach i parad podczas nocnego roweru. nie działa Zaufaj mi, wiem; Po 400-kilometrowej podróży do wodospadu Niagara szybko zdałem sobie sprawę, że niekoniecznie chcę długiego niestandardowego roweru na długie trasy. I wielu innych nowych kierowców nauczyło się tej samej lekcji. Gdy sprzedaż modeli podróżnych wzrosła, przemysł motocykli customowych usłyszał śmiertelny cios tuż za rogiem. Potem przemysł motocykli został dotknięty tragedią.

Wraz ze spadkiem gospodarki USA również spadł popyt na rowery niestandardowe. Wielu nowicjuszy w branży produkcji rowerów, którzy rozpoczęli karierę zawodową od hobby, szybko zdało sobie sprawę, że jeśli tylko prawdziwi rowerzyści będą budować niestandardowe rowery, tylko hardkorowe sklepy z motocyklami niestandardowymi rozpoczną działalność. Nawet znany OCC uważał, że ich poszukiwane motocykle tematyczne stały się niskim priorytetem dla firm z ograniczonym budżetem.

Publiczność programu obejrzała, jak Paul Tutel Sr. zwalnia niektórych pracowników, a fani mogli się tylko zastanawiać, czy ich nowy budynek nie był na czas. Zwyczaj motocykli skończył się.

Co to ogólnie oznacza dla branży motocykli custom? Czy to nie żyje? Mało. Jest znacznie większy niż przed początkiem mody. Wiele wschodzących firm przetrwało, ponieważ stworzyły dobry produkt. Niektóre firmy produkcyjne upadły na margines. Ale najważniejsze dla mnie jest to, że motocykle w końcu stały się głównym nurtem. Pomimo kurczącej się gospodarki i trudności finansowych z chorobą Huntingtona, więcej osób prowadzi obecnie motocykle niż kiedykolwiek wcześniej. A to oznacza, że ​​więcej osób je dostosuje.

Rzadko widuje się motocykl, który nie został dostosowany w takiej czy innej formie, i spodziewam się, że branża motocykli niestandardowych i branża części niestandardowych rozkwitną po boomie w tej gospodarce. Skąd mam to wszystko wiedzieć? Ponieważ pomimo powolnej sprzedaży i mody, strony o motocyklach są bardziej aktualne niż kiedykolwiek. Ludzie mogą obecnie nie wydawać pieniędzy, ale robią coś, co jest prawie tak samo ważne. Obecnie tworzą listę życzeń na części rowerowe, a w niektórych przypadkach określają, kto musi zbudować swój wymarzony rower, gdy wszystko się zmieni. Czym oni będą?

Przyjmij serce mojego przyjaciela, przemysł celny nie jest martwy, tylko bardzo potrzebna sjesta.

[ff id=”4″]