Skip to main content

W większości ci, którzy prowadzą biznes, wiedzą, że potrzebują dostępu do mediów społecznościowych, ale są szanse, i ogólnie mówię o wielu po 50., którzy nie rozumieją, jak media społecznościowe działają wystarczająco skutecznie, aby Generuj potencjalnych klientów.

Nie wiedząc zbyt wiele o samych mediach społecznościowych i cały czas widząc Office Junior na swoich telefonach komórkowych, myślą, że muszą wiedzieć, jak sami korzystać z mediów społecznościowych, aby mogli dać firmowym mediom społecznościowym reklamę zmień i rób nowe interesy.

To duży i kosztowny błąd, powiem ci, co się stało.

Oczywiście na wielu poziomach jest tak źle, że nie ma wątpliwości, że dziewczyna wie, jak być towarzyskim, ale nie wie, jak kierować ruchem (potencjalnymi klientami), a następnie być w stanie przekształcić potencjalnych klientów w sprzedaż.

Widziałem to z pierwszej ręki, kiedy odwiedziłem nieruchomość jako klient. Nie poszedłem tam i pomyślałem o moim dniu wolnym od pracy i chciałem mieć czas „MNIE”. Jako ekstrawertyk zacząłem rozmawiać z właścicielką, gdzie powiedziała mi, co robi w mediach społecznościowych, i poprosiłem ją, aby zobaczyła stronę sklepu na Facebooku.

Tak jak myślałem, strona wyglądała jak migające neony, które biegły główną ulicą Las Vegas. Prawie nosiłeś okulary przeciwsłoneczne. Blask tych banerów był taki jasny!

Zauważyłem również, że było oczywiste, że nie tylko ja tak czułem, ponieważ były to głównie 3 wyświetlenia i żadnych komentarzy.

Nie mogłem się powstrzymać. Pogrzebałem w torebce, by sięgnąć po telefon komórkowy, który zawsze przenosi go na spód torby! Potem wyrzuciłem z siebie, że jestem ekspertem od mediów społecznościowych i chciałem im pokazać, jak ważne jest prawidłowe prowadzenie mediów społecznościowych.

Oczywiście spytałem ją, czy nie mają nic przeciwko temu filmowi, byli zdenerwowani i nie musieli tak być, ponieważ w zasadzie zamierzałem porozmawiać ze sklepikarzem o jej interesach, z którymi już byłaby zadowolona. Wywiad był zabawny i pouczający, a gdy otrzymałem więcej informacji o firmie, zrelaksowałem kierownika i pracownika.

Bawiliśmy się dobrze, a także ludzi, którzy oglądali i komentowali. Mam w sumie 3000 wyświetleń, 30 komentarzy i wiele próśb o wkład, a kiedy ostatni raz z nią rozmawiałem, miała jeden z największych tygodni w mediach społecznościowych.

Morał tej historii polega na zachęcaniu profesjonalistów do prowadzenia kampanii w celu zwiększenia sprzedaży, w przeciwnym razie zmarnujesz dużo czasu, a przede wszystkim pieniędzy.

Jeśli masz firmę, która potrzebuje potencjalnych klientów (a kto nie), skontaktuj się ze mną za pośrednictwem mojej strony internetowej KKC Media Group

[ff id=”5″]