Skip to main content

Czy powinieneś założyć własną firmę w domu? To pytanie, o którym często słyszę. Rodzice rozmawiają o tym, kiedy podrzucają swoje dzieci do szkoły, rodziny rozmawiają o tym, kiedy odbierają jedzenie. Wygląda na to, że są ludzie z różnych środowisk, którzy myślą o założeniu firmy. Chcę porozmawiać o korzyściach płynących z bycia właścicielem firmy. Zacznijmy od razu.

Są korzyści podatkowe

Zakładanie spółek i zarządzanie mają korzyści podatkowe. Prowadzenie firmy z domu jest zwykle znacznie tańsze niż prowadzenie działalności w sklepie detalicznym. Nie ma też żadnej zasady odmawiającej przekształcenia firmy domowej w sklep detaliczny, ale ze względu na tę dyskusję zakładamy, że pracujesz z domu. Wiele twoich wydatków można odliczyć od podatku. Zdecydowanie polecam zatrudnienie księgowego i prawnika, gdy tylko zbierzesz wystarczająco dużo pieniędzy w swojej firmie na pokrycie kosztów, ponieważ może to być cenne dla Twojej firmy i zapewnić, że wywiązujesz się ze swoich zobowiązań.

Swoboda przebywania w domu z rodziną

Inną wyraźną i oczywistą zaletą firmy jest to, że możesz pracować w zaciszu własnego domu. Oznacza to, że możesz spędzać więcej czasu z rodziną i jest to często trudna do zdobycia wolność.

Swoboda powtarzających się dochodów

Niektóre firmy, które służą jako przykłady dla klientów detalicznych, to firmy zajmujące się marketingiem sieciowym lub skierowań. Płacą ci miesięczny procent prowizji za otrzymaną sprzedaż. Dopóki masz aktywne rekomendacje dotyczące zakupu produktu, otrzymasz czek. Przez pierwsze dwa lata najprawdopodobniej spędzisz te lata budując swój biznes. Po skonfigurowaniu i posiadaniu solidnego zespołu na miejscu możesz pracować mniej i nadal uzyskiwać dobre dochody z prowizji. Jest to część biznesu domowego, która zdaniem większości ludzi jest bardzo atrakcyjna.

Możesz pomóc wielu ludziom

Wybierając domową firmę, która oferuje produkt lub usługę o „wartości dodanej”, możesz czuć się komfortowo w swojej pracy i wiedzieć, że pomagasz wielu ludziom w budowaniu ich biznesu. Jest to jeden z powodów, dla których coraz więcej osób zaczyna szukać firm domowych w swojej przyszłości.

[ff id=”3″]