Skip to main content

Wydaje się, że w przemyśle winiarskim trwa więcej dyskusji na temat możliwego płaskowyżu, a nawet spadku konsumpcji wina w USA. Podano wiele sugestii, dlaczego przemysł winiarski może doświadczyć „zmiany stanu morza”. Na przykład: wyżu demograficznego starzeje się i konsumuje mniej wina; Pokolenie Xers nie wydaje na wino; Legalizacja marihuany; alternatywne napoje alkoholowe (cydr, piwo rzemieślnicze i wódki); Podwyżki cen i brak nowych innowacji w produktach winiarskich.

Płaskowyż w przypadku, gdy sprzedaż i zarobki to nie jedyne obawy. Niektóre wskazują na inne obawy, takie jak: Np .: sprzedaż trzypoziomowa, zmiany kanałów sprzedaży (sprzedaż wewnątrz i na zewnątrz firmy, DtC, kluby winiarskie / sala degustacyjna i modele detaliczne); Koszty pracy i przepisy stanowe / regionalne.

Rob McMillan, EPP z Silicon Valley Bank, napisał w swoim corocznym badaniu: Raport o stanie przemysłu winiarskiego w 2019 roku, Wspomnienia: „Skumulowany wpływ negatywnych wiadomości zdrowotnych – bez promowania korzyści zdrowotnych wynikających ze średniego spożycia wina – ma negatywny wpływ na konsumpcję, szczególnie dla konsumentów tysiącletnich”. Pisałem również na ten temat: „Trudno jest odwołać się do ważności badania zalet i wad wina dla zdrowia. Niemniej jednak zawsze ciekawie jest zobaczyć, kto chce promować pozycję poprzez badanie.

„Nadzieja” nie jest ważną podstawą do przemyślenia strategii biznesowej, ponieważ odnosi się do potencjalnych zmian w branży winiarskiej. Raporty prognoz i analiz trendów, takie jak te sporządzane przez Bank Doliny Krzemowej, powinny zachęcić do pewnych działań planistycznych na poziomie winnicy i winnicy w celu ustalenia strategii identyfikowania nowych trendów. Planowanie przyszłości to tak naprawdę kwestia mikroekonomiczna. Dobre planowanie nie ma wad dla większości transakcji biznesowych.

„Aby dalej rosnąć w nadchodzących latach, amerykański przemysł winiarski potrzebuje nowego kierunku i nowego kierunku”, mówi McMillan. Dzisiejsi gracze branżowi muszą się rozwijać, wprowadzać innowacje lub więdnąć. Same podwyżki cen nie stanowią długoterminowego rozwiązania problemów z wolumenem. Wzrost musi także pochodzić ze sprzedaży mieszkań.

Wino nadal promuje tajemnice i dziedzictwo. Podziw wina zaczął się w 2012 roku, kiedy Annette Alvarez-Peters, nabywca wina Costco (największy amerykański sprzedawca wina) powiedział: „Wino to przecież tylko napój”. Ten komentarz wywołał poruszenie, ponieważ usunął romans i aurę, którą elity przemysłowe Stanów Zjednoczonych tworzyły przez dziesięciolecia. Od czasu do czasu konsument wina wie, że wino nie było tajemnicą. znajdź to, co lubisz i ciesz się.

Kiedy zmiany konsumpcji zaczynają się od zmian, które są wprowadzane przez konsumentów. Dlaczego ludzie spożywają wino? Najczęstsze powody to: towarzyskość, komplementy dotyczące jedzenia, smaku / smaków i dostępności. Generalnie lista idzie tutaj we wszystkich kierunkach, ale trzymajmy się podstaw. Niezależnie od powodu wiele osób zgadza się, że najstarszym napojem alkoholowym jest wino, a zapisy historyczne pokazują, że wino było i jest napojem międzykulturowym.

Sprzedaż wina nie jest oczywiście odporna na zmiany preferencji konsumentów. Minęło tak dużo czasu, odkąd White Zinfandel był świetnym sprzedawcą. W połowie lat 90. Sutter Home White Zinfandel było najpopularniejszym amerykańskim winem premium. Ale pozostaje – gusta konsumentów zmieniają się, a kiedy to się dzieje, otrzymujemy nowy trend; Zmiana jest stała.

Co może skłonić konsumentów do zmiany branży? Bardzo krótka lista to:

 • Zmiany demograficzne – Widzimy to w zestawieniu wyżu demograficznego i pokolenia milenialsów. (Rob McMillan wyjaśnia to szczegółowo.)
 • Częścią tego stylu życia mogą być kariery, względy finansowe, duże rodziny.
 • Dyktanda społeczne – wpływy rówieśników, media, dostępność środowisk społecznych.
 • Motywacja / postrzeganie – co pasuje do Twojej strefy komfortu. Jaki jest cel picia alkoholu w twoim życiu?
 • Ustawienia ustawień i tolerancje zmieniają się. Może konsumenci wzoru są zmęczeni?

Nawet jeśli spojrzymy na branżę, moglibyśmy dojść do wniosku, że zmiany są na wietrze. Być może branża może dojść do wniosku, że obecnie istnieje niewielka optymalizacja produktów, opakowań, reklamy i podejście bardziej zorientowane na klienta.

Rynki i konsumenci się zmieniają; to siła natury. Wiemy również, że istnieją narzędzia biznesowe, których przemysł może używać do wprowadzania zmian. Odnów ”; zaakceptuj zmiany i zastanów się, jak możesz się wcześniej dostosować.

Do przemysłu winiarskiego: „Zabijamy to snobizmem i odmową słuchania i zobaczenia, co się wokół nas dzieje. Nie zgadzamy się na to i twierdzimy, że wszystko jest (i powinno być) tak, jak jest 20 30, 50, 100 lat temu. Czy wiesz, co się stanie, jeśli się nie dostosujemy? Umieramy ”- powiedział Leonardo Cabrini, dyrektor generalny Wild Yeast Media.

Na przykład branża browaru rzemieślniczego wciąż się rozwija, ponieważ: różne style produktów, niskie koszty wejścia, obecność marki na rynku, konsumenci mogą definiować produkty browaru i są zorientowane na konsumenta. Atmosfera w moich pubach lub browarach browarniczych jest zorientowana społecznie, roszczenie pozostaje na drzwiach i możesz łatwo wypróbować produkty za darmo. Cały model biznesowy warzenia piwa rzemieślniczego nie jest przenoszony do przemysłu winiarskiego, ale niektóre elementy są przenoszone.

Uwaga: osobiście jestem wielkim zwolennikiem firm konsumenckich, które łączą ich relacje z klientami. Dzięki dzisiejszej technologii łatwo jest wzbudzić ludzkie zainteresowanie. budowanie marki wśród konsumentów. Poinformuj ludzi, kto produkuje swoje wino.

Poza tym w ciągu 20 minut od mojego biura jest 5 browarów i 2 gorzelnie. Kiedy jadę w promieniu 30 minut, opcje browaru i gorzelni wzrastają o 75%. Każdy ma świetne programy brandingowe i lojalnościowe.

Co z innowacjami? „Wprowadzenie nowych rzeczy lub metod”.

Niezależnie od taktyki stosowanej przez winnicę do wprowadzania innowacji, nie wyglądają jak dzisiejsze programy. Istnieje wiele powodów, które wymuszają zmiany w branży wina CA:

 • Zmiany demograficzne – znaczenie pokolenia milenijnego i większa koncentracja na zdrowym stylu życia.
 • Preferencje konsumentów dotyczące napojów alkoholowych – piwa rzemieślniczego i napojów spirytusowych, zwłaszcza pod względem smaku.
 • Wpływ trzypoziomowej dystrybucji – system pośredników upoważniony przez rząd federalny do wymagania od wytwórni win sprzedaży wina na miejscu i poza nim.
 • Kanały sprzedaży shift-on-line, DtC, sala degustacyjna, na miejscu, sprzedaż detaliczna
 • Segmentacja regionalna i rynkowa

Jeśli zbliża się faza stagnacji na rynku lub może się ona zbliżać, istnieją tutaj obszary, które mogą mieć bardziej bezpośredni wpływ na sprzedaż. System trójwarstwowy jest z pewnością tak uwikłany w politykę, że prawie nie podlega innowacjom. Faktem jest, że małe winnice znajdują się w niekorzystnej sytuacji, ponieważ nie mają silnej obecności na rynku, aby przyciągnąć handlowców z obecnością na rynku pierwszej klasy. Zmusza to niektórych średnich i małych producentów do korzystania z marketingu partyzanckiego w celu budowania marki i kreatywności w DtC. Według Creative Guerilla Marketing „ Guerrilla marketing „ Kampanie mają na celu sprowadzenie konsumenta na bardziej osobisty i niezapomniany poziom. „DtC, podejście, które rośnie o 11% rocznie i ma sprzedaż przekraczającą 3 miliardy dolarów”.

Tom Pellechia pisze w Forbes w 2017 roku: „Niewiele winnic zmaksymalizowało możliwości DtC, a brak wykwalifikowanych specjalistów jest często wymieniany jako główny powód, dla którego nie wykorzystują dodatkowego potencjału przychodów i zysków, jaki reprezentuje”.

Proszę Mike’a Vesetha, redaktora The Wine Economist, aby skomentował innowacje w branży winiarskiej. Oto dwa punkty, które przedstawił. „W tym momencie innowacja dotyczy opakowań (szczególnie puszek) i próbuje otworzyć nowe możliwości dla konsumentów poprzez pakowanie. Jeśli puszki staną się bardziej atrakcyjne, mogą być miejscem, w którym będą miały miejsce dalsze innowacje. Po pierwsze, wino jest napełniane do puszek , a następnie eksperymentując z winem w puszkach.

Po drugie: „Globalny rynek wina jest niewątpliwie w stagnacji i już od jakiegoś czasu. Staram się jednak nie generalizować, ponieważ płaski rynek obejmuje segmenty i regiony, które się rozwijają, a inne kurczą się i niektóre z nich nadrabiają Tak więc do pewnego stopnia jest to kwestia tego, w którym segmencie chce się znaleźć wytwórnia win i która strategia jest odpowiednia.

Komentarze Mike’a są trafne. Jeśli uważasz, że innowacje w tradycyjnych produktach napojów nie są konieczne, pomyśl o ścieżce głównych producentów napojów, a nawet wody butelkowanej. Sukces Perriera można przypisać na przykład innowacjom. Czysta, naturalna woda gazowana Perriera została po raz pierwszy butelkowana pod koniec XIX wieku. Produkt, kolor i kształt butelki z Francji stały się innowacją, która wciąż nam towarzyszy. Nadal są innowacyjne dzięki puszkom, smakom i mieszankom.

Grupy konsumentów przez chwilę pozostają przy opakowaniu i aktywnie pracują dla TTB, aby dostarczyć etykiecie dalsze informacje o produkcie. Nazwy bez wątpienia się zmienią. Skorzystaj z okazji, aby rozpocząć nową kampanię sprzedażową z aplikacją komunikacji o niskiej częstotliwości. W połączeniu z kodami QR daje to każdej winnicy możliwość ekonomicznej komunikacji z konsumentami za pomocą spersonalizowanych wiadomości i wiadomości, które natychmiast potwierdzają decyzje zakupowe.

Bezpośrednia komunikacja z konsumentem za pośrednictwem biuletynów winiarskich z kreatywnymi wiadomościami, filmami, ogłoszeniami itp. Może wzmocnić lojalność klientów. Nie musisz nawet odwiedzać winnicy; Jednak komunikacja musi być zorientowana na konsumenta.

Innowacje w zakresie opakowań wykraczające poza etykiety i technologie są już w toku i są akceptowane. Na przykład: wino w puszkach, więcej wina w kartonowych pudełkach, użycie toreb i rozmiarów pojemników.

Kolejny trend, który wydaje się mieć niepokojący przekaz; spadek ruchu do sal degustacyjnych. To powinno być najważniejsze działanie w procesie sprzedaży i budowaniu marki. Tutaj wytwórnia win złapała klienta w przyjaznym środowisku i kontroluje przekaz.

Istnieje wiele powodów, dla których spada średnia tendencja odwiedzających. Głównym powodem może być zmiana preferencji konsumentów dotyczących napojów. Wizyta w kraju winiarskim obejmuje teraz wizyty w browarach rzemieślniczych, restauracjach i gościnności. Winnice straciły urok wyjątkowości i wartość snobu. nie chodzi już o aurę wina.

Technologia może pomóc poprawić konkurencyjne środowisko dla większości winnic wszystkich rozmiarów. Od technologii komunikacji bliskiego pola po podcasting, świat technologii oferuje wytwórni wina skuteczny sposób na radzenie sobie ze zmianami w zwyczajach zakupowych konsumentów i budowaniu marki. Podczas dyskusji panelowej Wise McMillan powiedział: „Technologia może zmienić zachowanie i oczekiwania konsumentów”.

Jak branża dostosuje się do zmieniających się trendów konsumenckich dzięki odpowiednim innowacjom?

 • Zauważono zmiany preferencji smakowych napojów, nawet wina. Na wiele kategorii wpływają wody gazowane i napary oraz cydr. Przemysł butelkowanej wody eksperymentuje teraz z wodą z konopi indyjskich.
 • Przepisy stanowe na szczeblu federalnym i stanowym nadal zależą od wymagań konsumentów. Obecnie dyskutowane są zmiany w etykietowaniu w TTB.
 • Zastosowanie nowych technologii oferuje nowe innowacje w celu dotarcia do konsumentów z nowymi komunikatami produktowymi i odpowiedziami na trendy. Pomyśl o streamingu, YouTube itp.
 • Jaki jest najlepszy sposób rozwiązania nowych obaw związanych z problemami zdrowotnymi związanymi ze spożywaniem alkoholu i etykietami ekologicznymi? Problemy należy omawiać bezpośrednio z konsumentem.
 • Opracowanie opakowań, które pozycjonują istniejące i nowe produkty, które sprzedają i mają wysoką wartość oferty.
 • Wino musi zaspokajać atrakcje marki rzemieślniczego przemysłu piwa i napojów spirytusowych. Może to obejmować konopie indyjskie.
 • Ważne jest, aby kanały sprzedaży Direct to Consumer były najwyższym priorytetem. DtC może być skuteczny. Kevin Diffly napisał 1 marca 2019 r. W biuletynie zgodnym ze statkiem: „Podczas gdy cały kanał DtC odnotował wzrost o 11,6 procent i 8,9 procent, winnice Sonoma wzrosły odpowiednio o 19 procent i 18 procent w tych kategoriach robią imponujące wzrosty z roku na rok ”.

Po tysiącach lat wino będzie zawsze częścią życia większości ludzi. Celem jest utrzymanie wzrostu, odniesienie sukcesu i bycie istotnym dla konsumenta. Ważnym narzędziem do tego jest INNOWACJA.

Na zdrowie!

[ff id=”4″]