Skip to main content

NAUKOWCY DANYCH I ŚWIAT NA DANYCH

Świat jest zalany ogromną ilością danych generowanych codziennie w firmach. Rozwój Internetu i wprowadzenie platform mediów społecznościowych doprowadziły do ​​dodatkowego wzrostu ilości generowanych danych. Konieczne jest wyodrębnienie użytecznych informacji z danych w celu zwiększenia wartości biznesowej, ale same te rekordy nie mogą zwiększyć wartości. Wymaga profesjonalistów, którzy mają wiedzę specjalistyczną, aby poradzić sobie z ogromną ilością danych i uzyskać wgląd w te dane. Specjaliści są naukowcami danych, którzy są postrzegani jako połączenie metody naukowej, technologii oraz umiejętności i taktyki matematyki.

ZASTOSOWANIE NAUKI DANYCH

Analiza danych wywarła wpływ na prawie każdą branżę, czy to w opiekę zdrowotną, edukację czy rozrywkę. Szeroki rozwój i dalszy rozwój w dziedzinie nauki o danych pokazały, jak ważne stało się, aby sukces firmy przewyższał konkurencję w branży przesiedleń.

Na przykład Netflix jest najpopularniejszą modą rozrywkową i staje się coraz bardziej popularny w dzisiejszym pokoleniu. Ale jak to się ma do nauki o danych?

Cóż, rodzaj filmów i seriali, które oglądasz, wpływa na Twoją kolekcję na stronie głównej. Netflix automatycznie sugeruje, które filmy i programy telewizyjne powinieneś oglądać na podstawie tego, co już widziałeś. Wszystko to wykonują badacze danych, którzy zbierają i analizują dane z poprzedniego wyboru.

To samo działa z YouTube. Zaleca się również oglądanie filmów na podstawie filmów, które już oglądałeś. To zadanie jest złożone, ponieważ naukowcy danych muszą korzystać z niektórych programów komputerowych i algorytmów statystycznych.

Szaleństwo nauki danych zmusiło duże firmy z listy Fortune 500 do przyjęcia technik i metod nauki danych. To stworzyło potrzebę profesjonalnych naukowców zajmujących się danymi.

JAKIE WSZYSTKIE OBOWIĄZKI ZWIĄZANE Z ŻYCIEM NAUKOWCÓW DANYCH?

Podstawowym obowiązkiem naukowca danych jest gromadzenie zbiorów danych i organizowanie ich za pomocą narzędzi analitycznych, takich jak Hadoop, SAS, R, Python itp. Jednak wszystkie obowiązki badacza danych zostały szczegółowo opisane poniżej.

1) Zbieraj, organizuj, analizuj i interpretuj zestawy danych.

2) Zrozum problem biznesowy i wykorzystuj dane historyczne i bieżące do przewidywania przyszłych trendów.

3) Opracuj bardziej innowacyjne i zaawansowane metody analityczne.

4) Znajdowanie i odkrywanie ukrytych rozwiązań w zbiorze danych dotyczących problemów biznesowych, co zwiększa wartość biznesową.

5) Prezentacja wyników analizy danych w jasnej i szczegółowej formie.

OSTATNIE SŁOWO

Entuzjazm i entuzjazm, jaki wywołuje nauka danych, wymagają szczegółowego przestudiowania pracy przed rozpoczęciem kariery w dziedzinie informatyki. Rosną wysokie zarobki i perspektywy zatrudnienia. Jednak twój osobisty gust i zainteresowanie liczbami i wzorami muszą być kryterium, według którego ustalasz, czy ten wybór kariery Ci odpowiada.

[ff id=”6″]