Skip to main content

Jedną z najważniejszych gałęzi przemysłu w Indiach, która obecnie jest bardzo popularna, jest indyjski przemysł rzemieślniczy. Przez dziesięciolecia jedna z najważniejszych branż w Indiach była jednym z największych twórców miejsc pracy. Nadal jest uważany za biznes domowy, chociaż stał się jednym z głównych źródeł dochodów w kraju. Wyroby rękodzielnicze są znane ze swojej wszechstronności, ponieważ materiał, z którego wykonane są te produkty, jest przyjazny dla środowiska.

Handel online dodał paliwa przemysłowi, a wielu graczy wchodzi do przestrzeni rzemieślniczej online. A boom online zdecydowanie wzbudził dodatkowe zainteresowanie w krajach takich jak Stany Zjednoczone, Kanada, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Włochy itp. Biorąc pod uwagę bogatą historię Indii, zapotrzebowanie na rękodzieło wytwarzane w Indiach, takie jak ciepłe bułeczki, sprzedaje się i rośnie z dnia na dzień.

Zwiększony popyt na indyjskie wyroby rękodzielnicze umożliwił małym lokalnym producentom zwiększenie sprzedaży i uzyskanie statusu krajowego lub globalnego sprzedawcy. Klienci mogą zabrać ze sobą kilka ciast, ponieważ mają teraz duży wybór i istnieje wiele sposobów, aby skontaktować się ze sprzedawcą lub producentem.

Biorąc pod uwagę wszystko, indyjski przemysł rękodzielniczy jest nadal podzielony na ponad 5 milionów regionalnych rzemieślników i ponad 60 000 eksporterów / domów eksportowych, które promują regionalną sztukę i rzemiosło na lokalnych i globalnych rynkach, z których większość stanowią kobiety i ich rodziny słabsze społeczności. Przemysł odnotował stały wzrost o 15% z roku na rok. Tak silny wzrost przykuł uwagę wielu wybitnych osobistości indyjskich. Najmłodszą i najbardziej znaczącą postacią był premier Indii, który mówił o indyjskim przemyśle rękodzielniczym i jego perspektywach wzrostu podczas start-upu w Indiach w styczniu 2016 r.

Artesianie przybywają codziennie z nowymi i kreatywnymi produktami i projektami. Czy to zegary, wazony, akcesoria domowe, meble itp. Zapotrzebowanie na wszystkie te produkty w kraju i za granicą jest ogromne, a coraz więcej firm rozpoczynających działalność w tej branży każdego dnia ze względu na potencjał tego rodzaju produktów.

Nawet jeśli liczby w branży są dodatnie, okaże się, że przemysł rozprzestrzenia się głównie w całym kraju na obszarach wiejskich i małych miasteczkach. Makroinwestycje nie są wymagane w tej branży i można je rozpocząć na małą skalę z domu.

[ff id=”4″]