Skip to main content

Ostatnie artykuły tak zwanych „ekspertów” do pielęgnacji skóry twierdzą, że suplementowany kolagen nie działa i że ostatnia tendencja do promowania produktów kolagenowych jest bezpodstawna.

Rzeczywistość jest taka, że ​​nic nie może być dalsze od prawdy. Rzućmy okiem na główne recenzje, które pojawiają się w tych artykułach.

Kolagen poprzez suplementy diety nie może być wchłaniany do organizmu

To wydaje się być główną krytyką. Fakt, że producenci preparatów kolagenowych twierdzą, że kolagen jest wchłaniany przez organizm, jest uważany za czyste kłamstwo. W rzeczywistości ponad 20 lat badań nad produktami kolagenowymi doprowadziło do powstania kolagenu w tak czystej postaci, że jego współczynnik absorpcji wynosi 95%.

Należy jednak zauważyć, że ta liczba dotyczy tylko suplementów diety na bazie tabletek, które są wchłaniane i wchłaniane przez jelito, a nie maści wcierane w skórę.

Kolagen „starzeje” skórę

Ktoś, kto twierdzi, że ma produkt, który „starzeje” część ciała, powinien poważnie rozważyć nominację do Nagrody Nobla, ponieważ mógł znaleźć eliksir młodości. Szczerze mówiąc, żaden ekspert o żadnej wartości nie powiedziałby, że suplementy kolagenu starzeją skórę.

Rozsądne byłoby stwierdzenie, że suplementy kolagenu mogą łagodzić skutki starzenia, zwiększając naturalną podaż kolagenu przez organizm, gdy organizm spowalnia produkcję kolagenu w miarę starzenia się.

Firmy oferujące suplementy zalecają naturalną produkcję kolagenu, aby zwiększyć brak sukcesu swoich produktów

Ten problem rozwiązują osoby, które widziały produkty niskiej jakości, i dlatego zachęca się użytkowników do zmiany stylu życia, aby naturalnie wytwarzali kolagen.

W rzeczywistości prowadzenie zdrowego stylu życia jest korzystne i tak, zmiana codziennych czynności w celu naturalnej produkcji większej ilości kolagenu jest dobrym pomysłem, ale co ważniejsze, ponieważ wspiera wchłanianie suplementowanego kolagenu.

Jak już wspomniano, dużą część negatywnych skutków preparatów kolagenowych można przypisać doświadczeniom z gorszymi produktami. Uważa się, że wiele produktów kolagenowych przynosi rezultaty.

Na przykład Pure-Col jest jednym z takich produktów, który, jak wykazano, zwiększa poziom kolagenu w organizmie. Ma postać łatwej do połknięcia tabletki i dlatego jest znacznie efektywniej wchłaniany przez organizm. Pure-Col uzupełnia naturalny magazyn kolagenu, dzięki czemu skóra wygląda młodo, a stawy stają się jędrne.

Podsumowując, prawda jest taka, że ​​suplementy kolagenu działają, a produkty, które są tak dobre jak Pure-Col, mogą przynieść rezultaty. Następnym razem, gdy ktoś powie Ci, że suplementy kolagenu nie działają, wiesz, co powiedzieć.

Aby uzyskać więcej informacji na temat korzyści płynących z suplementów kolagenowych dla zdrowia i urody, zobacz Sanctum Health.

[ff id=”7″]