Skip to main content

Kontrole dachu są wymagane zarówno w przypadku nieruchomości mieszkalnych, jak i komercyjnych. Jest tak z wielu powodów, od obowiązkowej procedury udzielania pożyczek przez długoterminową ochronę inwestycji po zrównoważoną funkcjonalność, komfort osobisty i wiele więcej. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak ważna jest kontrola dachu, dlaczego jest konieczna i komu możesz zaufać w zakresie prawidłowej obsługi.

Kupno domu lub budynku

Niektóre stany mają ścisłe wytyczne kredytowe dla każdego, kto kupuje dom lub budynek. Wymagania te są ogólnie surowsze w regionach, w których występują większe opady deszczu, zwłaszcza grad i śnieg. Wielu kredytodawców w tych obszarach często czyni inspekcję dachu obowiązkową częścią procesu kredytowania, a dach nieruchomości musi być certyfikowany, aby bank mógł zapewnić pieniądze na zakup. Nawet w regionach suchszych certyfikacja dachu może być wymagana przed przekazaniem pieniędzy na zakup domu. Ten sam wymóg jest również powszechną procedurą dla zakładów ubezpieczeń. Dach musi zostać sprawdzony i nienaruszony, aby niektóre firmy ubezpieczeniowe mogły zaakceptować klienta.

Życie na dachu

Żywotność dachu zależy od kilku czynników, w szczególności od materiału, rodzaju instalacji, wentylacji, poziomu konserwacji i środowiska. Dobry dach powinien trwać co najmniej 20 lat, ale niektóre materiały mogą trwać do 40 lub 50 lat. Nieruchomości budowane w regionach o dużym opadzie śniegu, szczególnie w obszarach, w których pada śnieg przez cały rok, zwykle muszą wymieniać dachy co 5–10 lat, nawet jeśli są odpowiednio utrzymywane. Właściwy dach ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa i inwestycji. Ponieważ są to drogie inwestycje, ważne jest, aby zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby zapewnić utrzymanie dachu w optymalnym stanie. Kontrola dachu to jedyny sposób, aby się upewnić.

Inspekcje dachu

Celem kontroli dachu jest ocena i określenie integralności konstrukcyjnej dachu. Ta usługa ma również na celu wczesne wykrywanie drobnych problemów, zanim mogą one przekształcić się w duże, kosztowne naprawy. Dzięki inspekcji właściciel może sprawdzić aktualny stan dachu, wszelkie problemy i czas trwania wymiany. Zatwierdzona firma kontrolująca dach ma kilka metod dokładnego określenia tego rodzaju informacji.

Nie zawsze trzeba wspinać się po dachu i wyciągać gonty. Zamiast tego większość dekarzy ma wyrafinowane procedury, technologie i urządzenia, które mogą pomóc im dokonać dokładnych ocen. Obejmuje to technologię podczerwieni, która umożliwia wykonawcom dokonywanie oceny bez konieczności fizycznego kontaktu z dachem. Te oceny w podczerwieni pokazują różne poziomy temperatury dachu, w których wysokie temperatury są powszechnymi oznakami wycieku powietrza i ciepła.

[ff id=”3″]