Skip to main content

Woda, która jest czysta i nadaje się do picia, jest niezbędna. System czyszczenia ma kilka zalet. Centrum Kontroli Chorób Stanów Zjednoczonych zaleca picie co najmniej 64 uncji H20 dziennie ze względu na różne korzyści zdrowotne. Cztery główne powody picia oczyszczonej wody są następujące:

Minimalizuje utylizację plastiku

Kupowanie wody butelkowanej zamiast picia z kranu przyczynia się do zanieczyszczenia środowiska – ponieważ utylizacja plastikowych butelek wypełnia składowisko. Plastik, który ją trzyma, nie jest zdrowy dla planety ani dla tych, którzy ją piją. Większość z nich wykonana jest z BPA, który trafia do wody, którą piją ludzie.

Jako rozwiązanie system uzdatniania dostarcza czystą wodę pitną prosto z kranu.

Wydłuża czas działania urządzeń

Urządzenia mogą również korzystać z wysokiej jakości wody. Zmiękczona woda zwiększa wydajność urządzeń, co w dłuższej perspektywie pozwala obniżyć koszty. Mydło i detergent są mniej potrzebne do czyszczenia urządzeń i przedłużania ich żywotności. Używanie zimnej wody do mycia naczyń i ubrań nie wpływa na ich działanie.

Zdaniem naukowców pralki i zmywarki do naczyń, testowane na 240 cykli, nie miały prawie żadnych osadów kamienia na pralkach z uzdatnioną wodą, podczas gdy osady kamienia były wymagane na pralkach z nietraktowaną różnorodnością, aby prawidłowo funkcjonować.

W przypadku podgrzewaczy wody naukowcy odkryli, że podgrzewacz pozostawał wydajny nawet do 15 lat przy użyciu uzdatnionej wody. Z drugiej strony przepływ nieoczyszczonej wody zmniejsza wydajność podgrzewacza nawet o połowę z powodu osadów.

Niezbędny dla zdrowia

Istnieje wyraźny związek między wodą a zdrowiem. Na podstawie raportów CDC wiele głównych przyczyn wybuchów epidemii powiązano z wodą, która dotknęła ludzi, którzy ją wypili.

Woda zawierająca substancje organiczne i nieorganiczne może również powodować poważne komplikacje zdrowotne. Badania pokazują również, że wysoki poziom ołowiu w wodzie pitnej jest związany z trudnościami w nauce dzieci, opóźnieniami rozwojowymi i ADD.

Chroni przed szkodliwymi organizmami

Według raportów Agencji Ochrony Środowiska 90% światowych zasobów wody nie nadaje się do picia, jeśli nie jest odpowiednio uzdatniona.

W większości przypadków nieoczyszczona woda zawiera mikroorganizmy, które mogą powodować wymioty i biegunkę. Dzięki zaawansowanym systemom oczyszczania wody takie mikroorganizmy można wyeliminować, aby woda była zdatna do picia.

Zainstalowanie systemu oczyszczania wody w domu to najprostszy sposób na dostęp do czystej wody, która jest niezbędna dla zdrowia wszystkich. Jest to nie tylko najszybszy i najłatwiejszy sposób na utrzymanie rodziny w zdrowiu, ale także najtańszy.

Oprócz oczyszczania wody pitnej uzdatnianie wody użytkowej pomaga przedłużyć żywotność urządzeń zużywających wodę. Instalacja systemu uzdatniania wody może być kosztowna, ale ma więcej korzyści zdrowotnych dla rodziny i jest tańsza na dłuższą metę.

[ff id=”4″]