Skip to main content

Czy rozumiesz związek między tym, co myślisz, a sukcesem, którego doświadczasz lub zawiodłeś w swojej pracy lub karierze? Gdybyś mógł nauczyć się dyscyplinować swoje myśli pod kątem sukcesu, czy myślisz, że możesz odnieść sukces?

Istnieje dobrze znane powiedzenie, które mówi o znaczeniu mądrzejszej pracy, i choć istnieje wiele interpretacji tego, co to może znaczyć, ma na celu podkreślenie ogólnych korzyści z koncentracji, dyscypliny i ciężkiej pracy. Ciężka praca jest podstawą każdej kariery, ale z biegiem czasu, a kiedy rutynowe nawyki pracy zostaną ustalone i określone, wysiłek, jaki osoba może włożyć, może być uzależniony. Może to wynikać z faktu, że dana osoba postrzega „złego” szefa, ma złe warunki pracy, nie otrzymuje podwyżek ani uznania za swoje wysiłki, a lista jest kontynuowana. Te uczucia mogą być przydatne, ale nie ma prawdziwego celu, aby ciężka praca była uwarunkowaną cechą twojego profesjonalnego działania.

Jeśli interesuje Cię rozwój zawodowy, ciężka praca musi być priorytetem każdego dnia. Jednak ciężka praca może wydawać się nieuzasadniona, jeśli oczekiwania danej osoby nie zostaną spełnione, i tu właśnie pojawia się samodyscyplina. Chodzi o to, aby zawsze mieć kontrolę nad swoją wydajnością i być odpowiedzialnym za jakość swojej pracy. Obejmuje to również zobowiązanie wobec ciebie i twojej kariery, które nie jest zależne od okoliczności lub nie zależy od okoliczności, bez względu na to, jak trudne może się wtedy wydawać. W ten sposób możesz być zdyscyplinowany i wiedzieć, że twoje najlepsze wyniki zależą od konsekwentnych wysiłków, które ustanawiają podejście do sukcesu zawodowego.

Dlaczego samodyscyplina jest ważna

Rozwijanie zdyscyplinowanego sposobu myślenia sprawi, że Ty i Twoja praca zabłyśnie. Podczas gdy brak celowej dyscypliny powoduje porażkę. Samodyscyplina opiera się na logicznej i racjonalnej perspektywie, koncentruje się na kontroli i zachęca do korzystania z produktywnych nawyków pracy. Jest proaktywny pod względem obowiązków zawodowych i rozwoju zawodowego i wymaga skoncentrowanych wysiłków zamiast dążyć do absolutnej doskonałości.

Bez samodyscypliny osoba jest bardziej skłonna do impulsywności i koncentracji, oparta na reakcjach emocjonalnych i reagowaniu na okoliczności. Łatwo jest zdyscyplinować się, bez względu na to, czy jest to nawyk, czy nie, kiedy po raz pierwszy wyznaczasz sobie cel i dążysz do tego, aby zawsze robić to, co w Twojej mocy. Nie wymaga to długiej walki, tylko cele kariery. Możesz podejmować decyzje w oparciu o najbardziej odpowiednie kryteria dla twojej pracy i / lub kariery. Samodyscyplina oznacza, że ​​zawsze masz kontrolę nad swoim nastawieniem, myśleniem, uczuciami i myślami.

Dyscyplina i najlepsza wydajność

Twoja praca ma konkretny opis lub przynajmniej oczekiwanie, co powinieneś osiągnąć. Z biegiem czasu i po zapoznaniu się z codziennymi zadaniami możesz określić minimalny wysiłek wymagany do wykonania wymaganych zadań. Może to wystarczyć, abyś czuł się komfortowo pod koniec dnia pracy. Potem są okoliczności, które wpływają na zakres twoich wysiłków. Może być za dużo pracy, zbliżający się termin lub upoważniona osoba wywierająca na ciebie presję, abyś wykonał więcej pracy. Możesz dobrowolnie lub niechętnie robić więcej, niż chcesz; Jeśli jednak przestaniesz myśleć o tej pracy, czy okaże się, że dotyczy ona twojej kariery?

Postawa, którą rozwijasz w stosunku do swojego zawodu, wpływa również na twoje podejście do rozwoju zawodowego i rozwoju zawodowego. Jeśli twoje wyniki zawodowe wymagają minimalnego wysiłku, zwykle wiąże się to z poczuciem niezadowolenia, co może prowadzić do negatywnego stosunku do Twojej kariery zawodowej. Oznacza to, że patrzysz na swoje wysiłki z perspektywy tego, co dostajesz z pracy, a nie z perspektywy, którą możesz czerpać z nich na dłuższą metę. Jeśli jesteś zdyscyplinowany, zachowuj zachowania i nastawienie, które zwiększa Twoją codzienną wydajność. Daje to również pewność, której potrzebujesz, aby działać doskonale nawet w niedoskonałych okolicznościach.

Naucz się rozwijać ukierunkowane zamiary

Jak czujesz się dobrze w pracy i zachowaj to podejście, nawet jeśli nie podoba ci się to w danych okolicznościach? Nie możesz zmusić się do odczuwania pozytywnych emocji, gdy zdarzają się zdarzenia lub ludzie, którzy powodują negatywność lub frustrację. Możesz zmienić swoją perspektywę, a tutaj chodzi o samodyscyplinę. Możesz zdecydować, czy czujesz się dobrze jako profesjonalista, czy jako pracownik, pomimo obecnych okoliczności, i zakotwicz to w oświadczeniu opartym na celach zawodowych. W ten sposób możesz rozwinąć zdyscyplinowany sposób myślenia z ukierunkowaną intencją i skupieniem.

Twoja kariera składa się z szeregu kroków, a postęp nastąpi z czasem. Dla niektórych osiąga się to poprzez więcej niż jedno stanowisko lub pracę. Koncentrujesz się na tobie jako osobie i masz zdolność uczenia się i rozwoju. Celowo możesz traktować każdą pracę jako odskocznię, która przekazuje umiejętności, wiedzę i instrukcje. Jeśli praca nie spełnia Twoich oczekiwań lub stwarza trudne warunki pracy, wypisz, co z niej zyskałeś, zapisz te informacje w swoim CV i zdecyduj o kolejnym kroku. Ale bez względu na to, co się stanie, zawsze upewnij się, że jesteś zdyscyplinowany lub zejdź z kursu w swoich planach pracy i kariery.

Pomyśl o tym, jak pracodawca ocenia twoje usposobienie

Przez chwilę rozważ, że jesteś menedżerem ds. Rekrutacji. Jaki typ kandydata wziąłbyś pod uwagę, gdybyś spojrzał na więcej niż opis stanowiska? Czy to ktoś, kogo ton jest wyraźnie sfrustrowany i kto wydaje się nie mieć wiele do powiedzenia, co jest pozytywne dla obecnego pracodawcy lub pracy? Nie jest to prawdopodobny kandydat na pracodawcę z powodu jego postawy.

Teraz wyobraź sobie kandydata, który przychodzi z profesjonalną obecnością, który doskonale rozumie swoją ścieżkę kariery lub cele zawodowe i który może wyjaśnić, co osiągnął w poszczególnych zawodach, które wykonywał podczas swojej kariery. Jest to kandydat, który prawdopodobnie wzbudzi twoje zainteresowanie, nawet jeśli nie zostanie uwzględniony na tym stanowisku, ponieważ wykazał się zdyscyplinowanym sposobem myślenia.

Celem przeglądu tych scenariuszy jest pokazanie kontrastu między kimś, kto ma podstawowe poczucie niezdolności lub kontroli kariery, co pokazuje także różnicę między zdyscyplinowanym i niezdyscyplinowanym sposobem myślenia. Jeśli chcesz być kandydatem, który może zostać zatrudniony, postaw cel, który będzie wysoce zdyscyplinowany i produktywny.

Twoje usposobienie zostanie przeniesione na ton, który przekazujesz podczas rozmowy z potencjalnymi pracodawcami oraz na twoje ogólne podejście do rozwoju zawodowego. Jako profesjonalny pisarz życiorysowy, potrafię określić usposobienie danej osoby na podstawie dobranych słów i opisu jej pracy, kiedy z nią rozmawiam. Ktoś, kto jest zdyscyplinowany i postrzega wszystkie zawody jako doświadczenie edukacyjne, ma pewność, kim jest i jaki ma talent, niezależnie od warunków pracy i okoliczności.

Jak rozwijać samodyscyplinę i koncentrację

planowanie kariery : Możesz teraz zacząć rozwijać pracowity, zdyscyplinowany sposób myślenia, najpierw analizując swoje plany zawodowe. Jeśli nie potrafisz dokładnie opisać swojej kariery, teraz jest odpowiedni czas dla Ciebie. Zdecyduj przynajmniej na krótkoterminowy i długoterminowy cel kariery. To daje poczucie kierunku, który może pomóc ci znaleźć to, czego można się nauczyć, zamiast skupiać się na istniejących warunkach pracy.

Celem opracowania planu kariery jest umożliwienie ci stworzenia ukierunkowanych celów. Jeśli codziennie chodzisz do pracy, możesz pamiętać, że możesz uczyć się z każdej sytuacji, nawet jeśli okaże się, że nie rozwijasz się ani nie rozwijasz w swojej karierze.

Ucz się i rozwijaj : Maksymalizacja potencjału uczenia się i wzrostu jest ważną częścią zdyscyplinowanego sposobu myślenia. Jeśli masz produktywne relacje robocze ze swoim przełożonym lub przełożonym, zapytaj ich, czy możesz zrobić więcej. Na przykład możesz być w stanie podjąć dodatkowy projekt w oparciu o potrzeby działu lub firmy. Dla niektórych osób może to wydawać się sprzeczne z intuicją i próbowaniem zostać zwierzakiem nauczyciela – lub jakimś innym negatywnym wyrażeniem.

Kiedy pytasz o rozwój zawodowy z perspektywy prawdziwego zainteresowania, a potrzeba jest rozpoznana, masz poczucie osiągnięcia. Jeśli nadal będziesz ciężko pracować, możesz nawet wydłużyć czas pracy dla tego konkretnego pracodawcy. Prawdopodobnie zostaniesz również uznany za cennego pracownika, chociaż umiejętność zachowania dyscypliny jest najważniejsza w twojej karierze na dłuższą metę.

Samodyscyplina jako zestaw sukcesów

Dyscyplina może zawierać różnorodne opisy, w tym ciężką pracę, osiągnięcie maksymalnej wydajności lub skupienie się na tym, co należy robić każdego dnia. Najbardziej znaczącą korelacją między ukierunkowanym nastawieniem a wysiłkiem jest rozwój doskonałości. Ta robocza definicja odnosi się do sedna tego, co powinno oznaczać robienie najlepiej, jak możesz. Dąży do maksymalizacji wydajności dzięki obecnym umiejętnościom i umiejętnościom, jest otwarty na naukę i rozwój oraz inwestuje więcej niż minimalny wymagany wysiłek.

Będą chwile, kiedy nie będziesz na szczycie swojej gry, a to z pewnością jest zrozumiałe. Będą dni, kiedy będziesz pracować najlepiej, jak potrafisz, a inne, kiedy będziesz robił, co możesz. Znaczenie dyscypliny oznacza, że ​​nie dopuszczasz warunków pracy. Niezależnie od tego, czy istnieją nowe wytyczne, do których musisz się dostosować, dodatkowe wymagania dotyczące pracy lub inne okoliczności.

Przez cały czas możesz kontrolować swoje działania i dążyć do najwyższej wydajności w ramach rozwoju zawodowego. Naucz się rozwijać samodyscyplinę jako sposób myślenia i postawę, jak pracujesz na co dzień, i obserwuj, jak rozwija się Twoja kariera, gdy ta pewność siebie znajduje odzwierciedlenie w osobistych i zawodowych wynikach. Najbardziej skutecznym sposobem na zachowanie kontroli nad karierą i ustanowienie modelu sukcesu jest kontrolowanie sposobu myślenia i pracy. Samodyscyplina to produktywny stan umysłu i skoncentrowany sposób myślenia, który możesz wdrożyć odtąd. Jeśli twoje nastawienie jest nastawione na wydajność, jesteś odporny psychicznie na niesprzyjające okoliczności i gotowy na nowe możliwości kariery. Jesteś zdyscyplinowany psychicznie i zmieniasz się zarówno ty, jak i twoja kariera.

[ff id=”6″]