Skip to main content

Czy nie zgodziłbyś się, że nigdy nie mieliśmy okazji oglądać, jak nasi rodzice radzą sobie z problemami współczesnych mediów społecznościowych, z którymi mamy teraz do czynienia jako rodzice? Nikt nie nauczył nas, jak sobie z tym poradzić. Dla nas jest to nieodkryta woda. Nigdzie wcześniej nie mogliśmy tego doświadczyć, zanim zostaliśmy rodzicami. Próba skutecznego radzenia sobie z tą nowoczesną elektroniką prowadzi nas do wytartych ścieżek przez dziwne ciemne lasy, przez które nigdy nie odważyliśmy się, a przede wszystkim nigdy nie odważyliśmy się przejść.

Co robimy dzisiaj, aby pomóc naszym dzieciom lepiej poruszać się w dzisiejszych czasach mediów społecznościowych? Mogę ci powiedzieć jedną rzecz, której nie powinniśmy robić. Nie wstydźmy się naszych dzieci w mediach społecznościowych, jeśli zrobią coś złego.

Dzieci są dziećmi. Nie powinieneś robić wszystkiego dobrze. Wszyscy wiemy, że młodzi ludzie, ze względu na swój sposób bycia młodymi, nie są tak dobrzy w opóźnianiu satysfakcji. Jej młodość sprawiła, że ​​od razu chciała wszystkiego. Jeśli więc wstydzisz się ich w mediach społecznościowych, nie rozwiąże to problemu. Więc dlaczego

Rodzice powinni być tymi, którym zawsze mogą zaufać … bez względu na wszystko. Zawstydzanie ich w mediach społecznościowych na zawsze zniszczy zaufanie między dzieckiem a rodzicem. Ale czy wiesz, co zbuduje to zaufanie? Prowadzę z tobą szczerą rozmowę jeden na jeden na temat tego, co zrobiłeś. Dlaczego było źle? I jakie alternatywy mogłyby zostać wdrożone. To tworzy zaufanie. Zbuduj swoje relacje z dzieckiem i zbuduj większe i lepsze dzieci.

Cóż, jak zawsze powtarzał mój dziadek: „Ucz się, prowadź i przygotowuj drogę do lepszego świata dla nas wszystkich”. Podczas gdy jesteśmy w obcym kraju z tymi dziwnymi mediami społecznościowymi, dobre rodzicielstwo jest nadal dobrym rodzicielstwem. Więc nie bądźmy zbyt stresujący. Wykorzystajmy trochę dobrego, zdrowego rozsądku w nowej erze mediów społecznościowych. I jeszcze raz dziękuję rodzicom za wszystko, co robicie i wszystko, co zrobicie …

[ff id=”5″]