Skip to main content

Co to jest kolagen?

Większość z nas słyszała o kolagenie wiele razy. Ale ilu tak naprawdę dokładnie wie, o co chodzi? Kolagen jest zasadniczo formą białka o wysokiej wytrzymałości na rozciąganie. Można go znaleźć we wszystkich częściach ludzkiego ciała, w tym na skórze. To obecność kolagenu w naszej skórze odpowiada za jej elastyczność i wytrzymałość. Na wygląd naszej skóry w dużej mierze wpływa wystarczająca ilość lub brak kolagenu. Z wiekiem ilość zmniejsza się znacznie, powodując zmarszczki. W świecie współczesnej nauki młodzieńczy wygląd skóry można uzyskać poprzez zwiększenie zawartości kolagenu.

Cud morskiego kolagenu

Kolagen ten pozyskiwany jest ze źródeł morskich, takich jak różne glony morskie, takie jak Laminaria i Padina, a także z dorsza i ryb głębinowych. Produkty wykonane ze sprężyn morskich są zwykle ograniczone do zastosowań zewnętrznych, takich jak kremy do twarzy i maski na twarz. Są również do podawania doustnego. Jednak wciąż nie ma wstrzykiwanej wersji tego produktu.

Źródła morskiego kolagenu

Kolagen morski pochodzi głównie z ryb głębinowych, takich jak dorsz; Produkt jest przyjazny dla środowiska, ponieważ wykorzystywane są tylko niechciane części ryb. Kolagen morski jest również lepszy od kolagenu zwierzęcego ze względu na mniejsze zanieczyszczenia środowiska.

Zasady stosowania kolagenu morskiego

Sam kolagen nigdy nie byłby swobodnie wchłaniany przez ludzką skórę ze względu na wyższą masę cząsteczkową i gęstszy skład. Jest on jednak przekształcany w produkt, który można łatwo wchłonąć przez dodanie polipeptydów. Regularne stosowanie wspomaga skórę w syntezie świeżych włókien w skórze.

Rodzaje kolagenu

Typ I – Ta odmiana występuje naturalnie w kościach, skórze, ścięgnach i innych tkankach.

Typ III – występuje w szybciej rosnących częściach i tkankach naszego ciała. Dotyczy to w szczególności dzieci, których skóra jest miękka. Po 35 roku życia ilość zmniejsza się, dlatego konieczne jest zastosowanie kolagenu jako produktu obcego.

Korzyści z morskiego kolagenu

Kolagen morski łatwo ocenia się w stosunku do źródeł kolagenu pochodzących od ludzi lub bydła. Stymuluje przede wszystkim wzrost kolagenu w naszej skórze. Zastosowanie polipeptydów w produkcji kolagenu morskiego przyspiesza proces syntezy i inicjuje nowe cząsteczki kolagenu pod naszą skórą.

Dawkowanie i stosowanie kolagenu morskiego

Należy go stosować zewnętrznie dwa razy dziennie, najlepiej po umyciu twarzy i szyi ciepłą wodą w celu otwarcia porów. Dobrze wstrząśnij butelką przed obficie nałożeniem kilku kropli na twarz i szyję. Należy zachować ostrożność, aby uniknąć powiek

Korzyści z morskiego kolagenu

– Pomaga utrzymać jędrność i elastyczność skóry, inicjując syntezę nowego kolagenu w warstwach poniżej.

– Wraz ze wzrostem gęstości włókien w skórze zmniejszają się drobne linie i zmarszczki.

– Kolagen prowadzi do odnowy komórek.

– Minimalizuje skurcz mięśni twarzy, co jest jedną z głównych przyczyn zmarszczek.

– Jest to produkt do użytku zewnętrznego, dzięki czemu jest łatwy w użyciu bez skutków ubocznych.

W wieku 40 lat naturalna synteza kolagenu spowalnia. Im mniej kolagenu w skórze odpowiada za pojawienie się zmarszczek, tym bardziej widoczne są zmarszczki. Kolagen morski ze źródeł wodnych jest najbardziej znanym źródłem kolagenu do odmładzania skóry. Jeśli zastosujesz produkty zawierające kolagen, poczujesz rewitalizujący efekt i błyszczysz w skórze.

Większość znanych marek w branży kosmetycznej, takich jak L’Oreal, Eleris i Olay, rozpoczęła marketing kapsułek i kremów wykonanych z morskiego kolagenu. W przeciwieństwie do chirurgii plastycznej i plastycznej nie ma procedur, zastrzyków, szkodliwych skutków ubocznych ani hospitalizacji.

[ff id=”7″]